eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Nie odpala w directx - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Nie odpala w directx (/thread-51399.html)



Nie odpala w directx - ETOH - 08/04/2020 03:33 PM

Witam, mam taki problem ze gra odpala mi tylko na opengl w steam. Od razu powiem ze nie znam sie za bardzo... ale po przeszukaniu youtuba i googla zrobiłem podstawy czyli najnowsze sterowniki karty i directx. Być możne to mój komputer nie daje rady to jeśli to nie problem dla jakiegoś obcykanego gościa żeby to zobaczył. no ale gra z 2012r... jednak powinna działać ;( zależy mi na directx bo chyba większość modów jest na directx. poniżej log z gry po probie uruchomienia z directx

https://pastebin.com/FqyycnHG


RE: Nie odpala w directx - YogiLRA - 08/04/2020 04:03 PM

Jeśli dobrze widzę (jak źle poprawcie), masz dostępne tylko ok 3,5 GB Ram, a wymagania ETS2 to 4 GB.
EDIT: Widzę, że odpalasz bete 1.37, to może być problem bo jest też takie coś w logu: <ERROR> Failed to store profile config


RE: Nie odpala w directx - Galaxy - 08/04/2020 04:08 PM

Akurat co do ramu bzdura bo grę da rade uruchomić nawet i na 2GB RAM'u.

Co do problemu... w logu nie zauważyłem nic niepokojącego. Zauważyłem jednak że posiadasz dwie karty graficzne tj. zintegrowana w procesorze AMD oraz GTX 1050. Upewnij się, że gra jest włączana na GTX 1050, a nie na Radeonie. To może być jeden z problemów, jeśli to nadal nic nie zmieni, będziemy myśleć dalej.


RE: Nie odpala w directx - ETOH - 08/04/2020 04:29 PM

Z pomocą kolegi udało mi się ustawić tylko na GTX1050. Nowy log z gry poniżej.

https://pastebin.com/pXKdtUFm
(08/04/2020 04:03 PM)YogiLRA napisał(a):  Jeśli dobrze widzę (jak źle poprawcie), masz dostępne tylko ok 3,5 GB Ram, a wymagania ETS2 to 4 GB.
EDIT: Widzę, że odpalasz bete 1.37, to może być problem bo jest też takie coś w logu: <ERROR> Failed to store profile config

Nie uruchamiało mi na 1,36 i na tej pierwszej co od razu instaluje ze stema. Czyli łącznie na trzech wersjach nie uruchamia ;(
PS. gra jak by się uruchamiała bo słyszę muzyczkę... ale jest czarny obraz... nic nie widać... może to na coś kogoś naprowadzi?


RE: Nie odpala w directx - kazan1234 - 08/04/2020 05:48 PM

(08/04/2020 04:29 PM)ETOH napisał(a):  Z pomocą kolegi udało mi się ustawić tylko na GTX1050. Nowy log z gry poniżej.

https://pastebin.com/pXKdtUFm
(08/04/2020 04:03 PM)YogiLRA napisał(a):  Jeśli dobrze widzę (jak źle poprawcie), masz dostępne tylko ok 3,5 GB Ram, a wymagania ETS2 to 4 GB.
EDIT: Widzę, że odpalasz bete 1.37, to może być problem bo jest też takie coś w logu: <ERROR> Failed to store profile config

Nie uruchamiało mi na 1,36 i na tej pierwszej co od razu instaluje ze stema. Czyli łącznie na trzech wersjach nie uruchamia ;(
PS. gra jak by się uruchamiała bo słyszę muzyczkę... ale jest czarny obraz... nic nie widać... może to na coś kogoś naprowadzi?

Też tak czasem mam, próbowałeś zrestartować kompa i na nowo uruchomić? Jak to nie pomoże to mi pomaga to, że jak się pojawi ikonka etsa na pasku to wystarczy szybko na nią wcisnąć


RE: Nie odpala w directx - ETOH - 08/04/2020 06:17 PM

Próbowałem, nawet przed chwilą odinstalowałem i ponownie zainstalowałem grę. Nic to nie dało ;( Gra się ewidentnie uruchamia, jak zauważył Galaxy w log nic niepokojącego...
Jak uruchomię w opengl działa normalnie. Pytanie: czy opłaca mi się inwestować w DLC bo są potrzebne do promods mapy... no i mody graficzne róźne... czy będą działały pod opengl?


RE: Nie odpala w directx - bikbiker - 08/04/2020 07:01 PM

A może nieco radykalniejsze rozwiązanie czyli reinstalacja systemu? Ewentualnie jak widzę masz Win 10 to można spróbować resetowania ustawień do stanu początkowego. Oczywiście to nie oznacza, że na 100% pomoże. No i warto pamiętać o kopi zapasowej przy takich operacjach.


RE: Nie odpala w directx - ETOH - 09/04/2020 05:23 PM

Sprawa załatwiona Wink może nie do końca zadowolony jestem ale przynajmniej mam directx
Wszedłem w trybie opengl, odznaczyłem tryb pełnoekranowy i gra uruchamia się w directx... no ale mam mały paseczek na dole ekranu... Wink
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc Wink