eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub (/thread-51638.html)

Strony: 1 2


Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - Helmuuteq76 - 19/05/2020 02:33 PM

Witam, mam problem z kierownicą Logitech G920.
Przy podłączaniu kablem USB do komputera kierownica nie chce mi się skalibrować (tzn. zrobić obrotu w jedną i drugą stronę), a dioda na kierownicy miga, a wydaje mi się, że powinna świecić stale. Mam zainstalowany zarówno Logitech G Hub, jak i Logitech Gaming Software.

Jak już wspomniałem o Logitech G Hub to mam jeszcze problem z tym, że automatycznie wykrywa mi tylko grę American Truck Simulator, a np Euro Truck Simulator 2 już nie, a to są praktycznie bliźniacze gry. Przez to muszę ręcznie wyznaczyć gdzie jest na dysku gra, i odnajduje ją jako obca.
Oprócz tego Logitech G Hub pokazuje mi, że moje G920 jest niepodłączone i próbowałem podpinać do różnych gniazdek USB, jednak bez skutku...


RE: Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - bikbiker - 19/05/2020 03:38 PM

Może to takie trochę głupie pytanie ale masz dobrze podłączony zasilacz do kierownicy? W moim g29 dioda miga kiedy kierownica jest podłączona pod usb ale zasilacz nie jest podłączony do sieci. Dopiero po podłączeniu zasilacza kierownica się kalibruje i dioda świeci już na stałe. Nie wiem czy tak samo będzie przy G920 ale to bliźniacze konstrukcje.

Co do G Hub mam wrażenie, że nie ogarnia za dobrze kierownicy. Osobiście używam Logitech Gaming Software 9.02.65 i tu dobrze wykrywa gry a i samemu łatwo odpowiedni profil zaimportować.


RE: Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - Helmuuteq76 - 19/05/2020 03:59 PM

Dzięki, faktycznie nie miałem do końca podpiętego kabla z zasilaniem do kierownicy.

Tylko teraz pojawia się kolejny problem, w ETS2 kierownicę, hamulec i sprzęgło wykrywa prawidłowo, a gaz widzi jakby ciągle był naciskany a nie jest. Dla porównania w ATS jest wszystko normalnie. Czy to moze być kwestia tego co odnajduje a co nie ten Logitech G Hub?

Image


RE: Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - PLAYER - 19/05/2020 04:03 PM

Reinstall sterowników może pomóc.


RE: Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - Helmuuteq76 - 19/05/2020 04:05 PM

Wcześniej reinstallowałem chyba z 10 razy i wciąż to samo.


RE: Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - bikbiker - 19/05/2020 04:14 PM

Spróbuj na nowo ustawić przypisanie osi. Ewentualnie uruchom kreator ustawień sterowania.


RE: Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - Helmuuteq76 - 19/05/2020 04:53 PM

Nadal jest to samo :/
A co do samej kierownicy to jest to normalne że kręcąc w lewo idzie lżej niż kręcąc w prawo?


RE: Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - bikbiker - 19/05/2020 05:33 PM

Moje G29 obraca się z takim samym oporem w obydwie strony.

A może spróbuj przenieść plik controls.sii z profilu w ATS do profilu w ETS2 może zadziała. Tylko zrób sobie koniecznie kopię zapasową.


RE: Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - Helmuuteq76 - 19/05/2020 08:03 PM

Dzięki, zadziałało. Jeszcze mam pytanie, czy da się jakoś wyłączyć tą diodę żeby nie świeciła? Grając wieczorami strasznie oślepia... :/


RE: Problem z kalibracją G920 i programem Logitech G Hub - Helmuuteq76 - 20/05/2020 09:59 AM

Następny dzień i następny problem... Dzisiaj po włączeniu komputera Logitech Gaming Software nie chce mi wykryć kierownicy. Co ciekawe Logitech G Hub już się ogarnął i wykrywa Tongue Kierownica dobrze się kalibruje, normalnie świeci dioda, jakby wszystko było w porządku, ale jednak nie... Próbowałem różne sposoby z YT i jedyne co działa to reinstall Logitech Gaming Software tylko że przy każdym następnym uruchomieniu komputera sytuacja się powtarza, więc codziennie robić reinstall nie ma sensu... Co robić? ...