eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Lista propozycji forum - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Forum Ogólne
(/forum-14.html)
+--- Dział: Problemy, błędy, propozycje (/forum-182.html)
+--- Wątek: Lista propozycji forum (/thread-51682.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Lista propozycji forum - Ealfdus - 27/05/2020 11:15 PM

Witam, jako iż zależy mi na rozwoju forum chciałbym by poszło one o kilka stopni wyżej. Przechodząc do rzeczy pokaże i opisze wam kilka przydatnych pluginów, które przydałyby się na forum. W przypadku trudności mogę zająć się instalacją poszczególnych rzeczy.

- DVZ Shoutbox - jest to modyfikacja dodająca Shoutbox na forum. Owszem na tym forum znajduję się już czat, lecz niestety nie posiada on tyle funkcji i nie jest tak ciekawie dopracowany jak wspomniany przeze mnie plugin.

- DVZ Mentions - ten plugin pozwala nam na oznaczenie siebie w Shoutboxie, poście, wątku wszystkim. Po poprawnym użyciu tego skryptu pojawi nam się nick wraz z wyglądem rangi użytkownika. Działa to poprzez "@nick" lub w przypadku ciężej złożonych nicków " @"nick" ". Przydatnym dodatkiem jest Automention, które pokazuje nam użytkowników zarejestrowanych użytkowników podczas oznaczania. Przykład: wpisujemy @Eal i wyskakuje nam propozycja użytkownika Ealfdus klikamy w nią i automatycznie oznacza nam w tym przypadku mnie.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

- My alerts - to jest akurat dość przydatny skrypt, ponieważ dzięki niemu dostajemy informację, jeżeli ktoś edytuję naszą reputacje(doda negatywny, pozytywny komentarz), oznaczy nas za pomocą DVZ Mentions etc.

- Light Avatars - Dzięki temu po lewej od nazwy tematu wyskakuje nasz pomniejszony awatar.

- Kolorowe nicki (colored nicknames) - Dzięki temu pluginowi, gdy jesteśmy w jakimś dziale, na stronie głównej etc. zamiast zwykłych czarnych nicków wyskakuje nam nasz nick wraz ze stylem rangi.

- MyBot (chodzi o konkretny skrypt) - Chodzi mniej więcej o to aby stworzyć Bota na forum, który będzie reagował na różne komendy. Jest to wielkie ułatwienie dla administracji a także wygląda całkiem profesjonalnie. Przykładowo po wpisaniu komendy /close temat zostanie automatycznie zamknięty a nasz bot doda taką informację:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

- Wprowadzenie ciemnego stylu forum - By była możliwość między wybieraniem aktualny a ciemny. Osobiście mogę go wykonać i wysłać Michałowi (oczywiście całkowicie za darmo Tongue). Aktualny jest bardzo oczo...

- Nowe logo - tutaj za bardzo nie ma się co rozpisywać. Ostatnio nawet wykonałem 4 loga właśnie by zmienić aktualne. Uprzedzając loga zostały wykonane w 100% przeze mnie. Nie, nie inspirowałem się innym logiem bądź czyjąś pracą.

1.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

2.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

3.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

4.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

***JEŻELI WIDZISZ NAPIS TRUCKS.PL ETC. KLIKNIJ W OBRAZEK***

- Nowe rangi - Skoro nowe logo to czemu i nie nowe rangi. Sytuacja ta sama co z logiem w 100% wykonane przeze mnie. Kilka przykładów.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

- Nowe styl rang - (proponowałbym zrobienie ich stylu w css by móc uzyskać taki efekt jak ja)

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Mam jeszcze kilka propozycji odnośnie konkursów TOP FOTO, TOP ZDJĘCIE - mianowicie, żeby jakoś wynagrodzić zwycięzców proponowałbym dodawać +15 rep od Michała za wygrany konkurs oraz na stronie głównej nad Shoutboxem (czatem) dodawać informację np. Zwycięzcą TOP FOTO Maj 2020 został Ealfdus (i po kliknięciu na nasz pseudonim przekieruje nas do wygranego wątku, który zawsze tworzy administrator TOP FOTO w ramach ogłoszenia zwycięzcy).

O to wstępna propozycja stylu (---> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.)

PS. Forum nie będzie dokładnie tak samo wyglądać. Strona została założona z darmowego hostingu abyście sami mogli ocenić czy będzie okej (będzie dużo poprawek w tym stylu i doprowadzę go do stanu należytego. Teraz jest chwilowy). Jest w tym stylu kilka rzeczy do spolszczenia, lecz nie jest to problemem.

Używanie niektórych pluginów etc. wiąże się z zaktualizowaniem Mybb do wersji 1.8x oraz php do co najmniej 7.0

Chciałbym prosić każdego, który przeczytał ten post o swoją opinię. Musimy się rozwijać i prezentować się przyszłościowo a nie przeszłościowo. Napisanie tego zajęło mi sporo czasu, więc nie pogniewam się jeżeli podziękujesz reputacją. Tongue

***UWAGA***
Wszystkie rangi, loga i zdjęcia są mojego autorstwa, nie wyrażam zgody na wykorzystywanie ich bez mojej zgody








RE: Lista propozycji forum - Besser - 27/05/2020 11:22 PM

Jak dla mnie bardzo fajny pomysł Ok


RE: Lista propozycji forum - patryk1827 - 27/05/2020 11:22 PM

Ostatnie logo wydaję mi się subtelne i naprawdę miłe. Czat popieram, ponieważ ten jest jakby trochę przestarzały a przydałoby się mieć boczną strefę do czatowania na żywo. Liczne uwagi podzielam aczkolwiek dodałbym od swojej strony że kolory opcji z dolnego paska, czy nawet tekst, bym troszkę poprawił. Ogólnie fajny temat do rozwoju forum. Big Grin


RE: Lista propozycji forum - Michal_Z_gno - 28/05/2020 12:09 AM

Co do SB to moim zdaniem zbędna zabawa ponieważ to on z założenia ma być jak najprostszy i wprowadzanie jakiś tam x zbędnych opcji tu mija zbyt znacznie się z ideą prostego narzędzia do komunikacji na forum.


Ps resztę rozwinę jutro bo już po 1 w nocy i trzeba iść spać :E


RE: Lista propozycji forum - Perkins - 28/05/2020 07:03 AM

Mi się podoba pomysł z ciemnym stylem. W nocy nie dawałby tak po oczach Big Grin


RE: Lista propozycji forum - PLAYER - 28/05/2020 07:57 AM

Się postaraleś. Mi się zmiany podobają, tylko nie wiadomo, czy CSS zadziała, bo nie wiadomo jak działa forum(chodzi mi o pliki i kod). No i to oczywiście zależy od Administratora, ja bym dodał możliwość zamykania tematów samemu, ale tylko takich założonych przez siebie, żeby komuś innemu nie zamknąć, bo to może tylko Moderacja i Administracja.


RE: Lista propozycji forum - Ealfdus - 28/05/2020 08:14 AM

(28/05/2020 07:57 AM)PLAYER napisał(a):  Się postaraleś. Mi się zmiany podobają, tylko nie wiadomo, czy CSS zadziała, bo nie wiadomo jak działa forum(chodzi mi o pliki i kod). No i to oczywiście zależy od Administratora, ja bym dodał możliwość zamykania tematów samemu, ale tylko takich założonych przez siebie, żeby komuś innemu nie zamknąć, bo to może tylko Moderacja i Administracja.

Niezbyt rozumiem o co chodzi z plikami i kodem. Rozwiń. Tongue


RE: Lista propozycji forum - PLAYER - 28/05/2020 08:39 AM

Bo nie wiem, czy cały kod jest gdzieś dostępny w plikach forum.


RE: Lista propozycji forum - Ealfdus - 28/05/2020 09:01 AM

(28/05/2020 08:39 AM)PLAYER napisał(a):  Bo nie wiem, czy cały kod jest gdzieś dostępny w plikach forum.

Jak najbardziej. Jedynie poprosiłbym Michała o wgranie stylu do FTP.


RE: Lista propozycji forum - KacperEEV - 28/05/2020 09:55 AM

Ogólnie pomysły dobre i zasługujące na duży plus, ale jak wiadomo każdy, medal ma dwie strony. Jak już chcecie zmieniać logo, obrazki przy randach itd., przydałoby się zmienić cały layout forum, ponieważ bez jego zmiany nic nie będzie do siebie pasowało. Proponuję zrobić głosowanie, w którym zaprezentujecie przykładowe wyglądy forum i lud zadecyduje, które mu się podoba, wówczas każdy będzie zadowolony. Tutaj posłużę się obrazkiem, który opublikował Borsuk, w czasie dyskusji, nad zmianą obrazków przy rangach, przez pewien czas bym BUM na tę zmianę, a potem temat ucichł, mam nadzieję, że w tym przypadku tak się nie stanie i zajdą pewne zmiany. Tongue

Image