eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Spadek wydajności po aktualizacji Windows 10 - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: American Truck Simulator
(/forum-443.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-506.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-510.html)
+---- Wątek: Spadek wydajności po aktualizacji Windows 10 (/thread-51941.html)



Spadek wydajności po aktualizacji Windows 10 - YogiLRA - 18/07/2020 04:37 PM

Witam. Problem pojawił się bezpośrednio po aktualizacji Win 10 wersja 1909. Zauważyłem, że procesor "nie wchodzi na obroty" podczas uruchomionej gry, taktowanie wynosi ok. 0.9GHz, a było ok 4GHz, przez co nastąpił spadek FPS do nawet poniżej 30. Zna ktoś sposób aby "zmusić" CPU do pracy na pełnych obrotach?


RE: Spadek wydajności po aktualizacji Windows 10 - GAB - 18/07/2020 06:54 PM

Spróbuj menadżer zadań, szczegóły, następnie znajdź eurotruck2.exe i daj piorytet na wysoki oraz ustaw koligacje na 1 rdzeń, zapisz i zmień jeszcze raz na wszystkie rdzenie.


RE: Spadek wydajności po aktualizacji Windows 10 - YogiLRA - 18/07/2020 08:45 PM

Niestety nie pomogło, jak przywróciłem poprzednią wersję Win 10 FPS-y pozostały bez zmian, natomiast obraz stał się bardziej płynny. Zaobserwowałem, że zanim komputer się w pełni uruchomi to taktowanie CPU wynosi nawet ponad 4GHz, jutro zainstaluję grę poza Steam i zobaczę czy będzie lepiej.


RE: Spadek wydajności po aktualizacji Windows 10 - YogiLRA - 19/07/2020 12:58 PM

Niestety nie pomogło, poradniki w sieci też. Pozostało tylko najbardziej drastyczne rozwiązanie - format, wgranie Win 10 od nowa, nowe sterowniki i inne pierdoły i cała Niedziela załatwiona ;/


RE: Spadek wydajności po aktualizacji Windows 10 - RadolSzczecin - 19/07/2020 01:18 PM

Uroki Win10.... po za tym mając już jako-takie doświadczenie uważam że:
Po 1-wsze żadnych automatycznych aktualizacji.. to pierwsza opcja systemowa jaką wyłączam zaraz po instalacji czystego systemu.(już nie pamiętam kiedy to robiłem - ale o tym niżej)
Po 2-gie za nim coś takiego zrobie jak zdecyduje się na jakiś update/większą zmianę itp rzeczy - to najpierw robie kopie całego systemu/partycji
wtedy można kombinować do woli.

W dobie takich programów jak Acronis True Image to nie powinno się już męczyć z całodniowym siedzeniem nad instalacją systemu i wszystkich sterowników.
Masz wszystko zainstalowane i wszystko w miarę dobrze ci działa - robisz kompletną kopie systemu/partycji


RE: Spadek wydajności po aktualizacji Windows 10 - RadolSzczecin - 19/07/2020 02:42 PM

(19/07/2020 02:19 PM)Borsuk napisał(a):  Aktualizacje tylko krytyczne, najlepiej zgodne z dystrybucją LTCS, ma to swoje plusy bo statystycznie rzecz biorąc żadna korpo nie pozwoli sobie na uziemienie setki stacji roboczych :E.

O czym ty piszesz? bo ja mam na myśli zwykły domowy komp Tongue
W domu to za nim cokolwiek zainstalujesz , to najlepiej poczytać co dana aktualizacja daje i czy faktycznie trzeba systemowi pozwolić na jej instalowanie.

Co do kopii zapasowej - każdy z nas ma pewnie już od jakiegoś czasu skonfigurowaną odpowiednio pod siebie np. przeglądarkę, inne programy większe lub mniejsze, antywirus itd..itd - więc po instalacji świeżego systemu i wgraniu tego wszystkiego to ustawienie tego wszystkiego do postaci jaką mieliśmy wcześniej zajmie jednak sporo więcej czasu.

W sumie jakbym miał to teraz robić, to bym dostał białej gorączki Tongue

Przywrócenie kopii ma też ten plus, że nie musimy specjalnie poszukiwać akurat tych wersji programów co mieliśmy, a u nas działały dobrze i były odpowiednio skonfigurowane.
W sumie to samo tyczy się wszelkich sterowników i nie chodzi mi o te najważniejsze.
Zalezy to też przecież kto jak bardzo miał rozbudowany komp w rózne peryferia i odpowiednie sterowniki.


RE: Spadek wydajności po aktualizacji Windows 10 - YogiLRA - 19/07/2020 06:41 PM

Jestem po wgraniu Win10, sterowników i innych pierdół. Na tych samych ustawieniach jest blisko 110 FPS i procek pracuje na blisko 4GHz.