eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Volvo S60 2.4D5 - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Świat Motoryzacji (/forum-242.html)
+---- Dział: Ogólne informacje o motoryzacji (/forum-87.html)
+----- Dział: Samochdy osobowe < 3.5t (/forum-428.html)
+----- Wątek: Volvo S60 2.4D5 (/thread-52126.html)

Strony: 1 2


Volvo S60 2.4D5 - Iśmik - 06/09/2020 01:07 PM

Siema! V40ka jakiś czas temu poszła w nowe, dobre ręce, więc pokazuję aktualnie co aktualnie wozi moją pupkę.
Volvo S60 z silnikiem 2,4D5 o mocy 163km (czarna pokrywa) z automatyczną skrzynią biegów. Auto kupiłem w czerwcu od osoby, która od 2012 roku była jego właścicielem. Było trochę do porobienia przy nim, ale została już ostatnia prosta. Auto na tą chwilę ma 177500km PRAWDZIWEGO przebiegu, co się praktycznie nie spotyka przy tych silnikach. Auto jest z 2005 roku. Z wyposażenia posiada xenony, podgrzewane fotele, pełna elektryka szyb, automatyczna klima, ABS DSTC, nawigację, szyberdach oraz sporo innych mniejszych elementów fajnego wyposażenia.

Po kupnie miałem do zrobienia: wymiana pompy ABS, pomalowanie zderzaka oraz wymiana błotnika. To wiedziałem od początku. Dalej po oględzinach u mechanika wyszły do wymiany tuleje wahaczy, czujnik parkowania oraz czujnik poziomowania xenonów. Najdroższe rzeczy - czyli pompa i malowanie już zrobione. Po malowaniu wleciała od razu polerka całości. Reszta rzeczy czeka na przyszły tydzień na wolny termin u mechanika.

Tutaj kilka chronologicznych fotek:

Tutaj fotki od razu po kupnie. Widać obcierkę z przodu.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Tu po pierwszej myjni:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Tutaj weekendowy spot z chłopkami z ETSa, bez najmniejszego problemu auto przejechało ponad 300km:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.


Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Tutaj po odebraniu auta od malowania i polerki:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Wczorajsze fotki po pełnym detailingu auta:

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.


W najbliższych planach jest dokończenie go ze strony mechanicznej, potem wymiana oleju w skrzyni oraz w zimę regeneracja alufelg.
Auto jak to Volvo, super wygodne, oszczędne oraz dynamiczne jak na automat i taką wagę. Jedynie co mnie boli to tragiczny promień skrętu tej kolumbryny.



RE: Volvo S60 2.4D5 - Marcin D - 06/09/2020 01:12 PM

Zacne Volvo-czyżby wersjai usa?? Pytam bo widze pomarańczowe obrysówki w lampach przednich oraz jednolicie czerwone tylne reflektory. Ogolnie fajne autko i ostatnie Volvo z dieslem made by Volvo. Polecam dodać mu przelocik który podkreśli zaczepisty dźwięk :





RE: Volvo S60 2.4D5 - Iśmik - 06/09/2020 01:14 PM

(06/09/2020 01:12 PM)Marcin D napisał(a):  Zacne Volvo-czyżby wersjai usa?? Pytam bo widze pomarańczowe obrysówki w lampach przednich oraz jednolicie czerwone tylne reflektory. Ogolnie fajne autko i ostatnie Volvo z dieslem made by Volvo. Polecam dodać mu przelocik który podkreśli zaczepisty dźwięk :



Niee, zwykła wersja na rynek Niemiecki. Cały wydech zostaje seryjny, jedynie muszę pomyśleć nad końcówką, bo nie mogę patrzeć na tą oryginalną. Cool


RE: Volvo S60 2.4D5 - Marcin D - 06/09/2020 01:19 PM

Może takie coś z nowszego modelu:
https://allegro.pl/oferta/koncowka-wydechu-tlumika-2-szt-volvo-xc60-s60-v60-9553776867


RE: Volvo S60 2.4D5 - łukasz123 - 06/09/2020 02:05 PM

Ten plan na przelot w aucie daily to chyba jakiś żart Xd Taki wieś tuning nie wiem co trzeba mieć w uchu żeby określić to fajnym dźwiękiem dobrze że zostaje ori


RE: Volvo S60 2.4D5 - Wąski - 06/09/2020 03:55 PM

Ale złom........... Szkoda piniendzy.... Turbiny szukaszPytajnikPytajnik


RE: Volvo S60 2.4D5 - Johny Trucker - 06/09/2020 04:08 PM

Kolego a ten samochodzik to chyba bity był


RE: Volvo S60 2.4D5 - Szosa - 10/09/2020 04:36 PM

Fajna sztuka. Miałem jakiś czas z silnikiem 2.4pb i byłem zadowolony z niego.


RE: Volvo S60 2.4D5 - The_Domin162 - 10/09/2020 08:22 PM

Z ilu pojazdów złożone jest te volvo? Trzech, a może czterech? Robiłeś autodna albo inne sprawdzacze vinuPytajnik


RE: Volvo S60 2.4D5 - Iśmik - 22/11/2020 04:42 PM

Siemka!

Większość rzeczy już ogarnięta. Na początku miesiąca wleciały zimówki. Kilka fotek:

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.