eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Pomoc, przy skinowaniu naczepy. - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Grafika / Skiny (/forum-278.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-282.html)
+---- Wątek: Pomoc, przy skinowaniu naczepy. (/thread-52233.html)



Pomoc, przy skinowaniu naczepy. - Skipper - 18/10/2020 10:47 PM

Co może być nie tak, mianowicie na oryginalnej krone od SCS, skin działa jak powinien, lecz na krone od Sogard, skin wchodzi również na paleciare, zderzak i inne elementy które można malować... Skin robię za pomoc Mods Studio 2.
Tak wygląda na oryginalnej naczepie
Image
A tak na naczepie od Sogard'a
Image
Ewentualnie, jak w tym przypadku na naczepie Sogard'a nie ma skina w ogóle, jest tylko czarny kolor
Image


RE: Pomoc, przy skinowaniu naczepy. - Ranger - 19/10/2020 06:28 AM

Sprawa wygląda tak, że Krone od Sogarda wykorzystuje ten nowy system skinowania z akcesoriami na osobnych DDS'ach. Jeśli robisz to w Mods Studio to zrób sobie plik 4x4 z kolorem w którym chcesz mieć te akcesoria, dodaj go w zakładce "accessories" i zaznacz te akcesoria, które chcesz mieć w tym kolorze.

Chyba, że chcesz mieć na nich jakieś grafiki to musisz użyć template'ów dołączonych do naczepy i dodać każde osobno, zaznaczając tylko te pozycje do których template ma zastosowanie.


RE: Pomoc, przy skinowaniu naczepy. - Skipper - 19/10/2020 12:46 PM

Czyli że jak, w mods studio dodać drugie zdjęcie np całe czarne, i zaznaczyć paleciary i inne, żeby były one czarne tak?


RE: Pomoc, przy skinowaniu naczepy. - Ranger - 19/10/2020 02:01 PM

(19/10/2020 12:46 PM)Skipper napisał(a):  Czyli że jak, w mods studio dodać drugie zdjęcie np całe czarne, i zaznaczyć paleciary i inne, żeby były one czarne tak?

Tak, ale uważaj na to, żeby były to jedynie elementy, które mają w nazwie "Paint" Smile


RE: Pomoc, przy skinowaniu naczepy. - Skipper - 19/10/2020 02:10 PM

Dzięki Ranger, własnie zrobiłem i wsio działa jak należy, lecz pod warunkiem, że po eksporcie z mods studio 2 podmienię dds'a którego zrobię sam, bo po czystym eksporcie ze studia, naczepa jest szara, jedynie dodatki są czarne Sad

A tutaj efekt, dzięki Twojej pomocy :E
Jakiś kozacki nie jest, ale nie o to chodzi, chodzi o naukę i satysfakcję, że zrobiłem to sam...
Image


RE: Pomoc, przy skinowaniu naczepy. - Ranger - 19/10/2020 02:12 PM

(19/10/2020 02:10 PM)Skipper napisał(a):  Dzięki Ranger, własnie zrobiłem i wsio działa jak należy, lecz pod warunkiem, że po eksporcie z mods studio 2 podmienię dds'a którego zrobię sam, bo po czystym eksporcie ze studia, naczepa jest szara, jedynie dodatki są czarne Sad

A tutaj efekt, dzięki Twojej pomocy :E
Jakiś kozacki nie jest, ale nie o to chodzi, chodzi o naukę i satysfakcję, że zrobiłem to sam...
Image

No problemo, polecam się na przyszłość :E Jest jakiś taki błąd właśnie w Mods Studio, że podmienia dds'a na jakąś szarą teksturę, zapomniałem napisać Wink


RE: Pomoc, przy skinowaniu naczepy. - Skipper - 19/10/2020 02:12 PM

No i własnie, ogarnąłem chyba po 10min, jak nie mogłem odpalić dds'a że coś jest nie tak Big Grin Dzięki za pomoc :E


RE: Pomoc, przy skinowaniu naczepy. - Skipper - 20/10/2020 12:09 AM

Pytanie jeszcze mam. Jak w tej naczepie podmienić DDS'a od chlapaczy?