eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
[WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Kosz
(/forum-117.html)
+--- Dział: Kosz (/forum-191.html)
+--- Wątek: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki (/thread-52550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - eevinho - 28/01/2021 03:40 PM

Nikt Cię nie zniechęca, chłopaki po prostu mówią co myślą o tym projekcie, bo mają do tego pełne prawo, wszak mamy wolność słowa. W zupełności się z nimi zgadzam, lepiej się douczyć i wydać projekt gotowy w stu procentach, a nie taki projekt, który ma pełno niedoróbek, bo wiadomo, że ludzie go oleją i nie będą się nim interesować. Przemyśl to sobie, bo sam sobie robisz krzywdę. Tongue


RE: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - newice.76.3@gmail.com - 28/01/2021 04:45 PM

(28/01/2021 03:40 PM)KacperEEV napisał(a):  Nikt Cię nie zniechęca, chłopaki po prostu mówią co myślą o tym projekcie, bo mają do tego pełne prawo, wszak mamy wolność słowa. W zupełności się z nimi zgadzam, lepiej się douczyć i wydać projekt gotowy w stu procentach, a nie taki projekt, który ma pełno niedoróbek, bo wiadomo, że ludzie go oleją i nie będą się nim interesować. Przemyśl to sobie, bo sam sobie robisz krzywdę. Tongue




Wskaż mi niedoróbki


RE: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - Nicko - 28/01/2021 06:34 PM

Pozwól że ja wypiszę...

- Drzewa za blisko drogi
- Brak włączonych shoulderów w miejscach gdzie powinny być,
- Brak krawężników w miastach
- Kanciaste chodniki
- Budynki niskiej jakości blisko drogi
- Dziwnie wymalowane chodniki
- Za gęsto roślinność w niektórych miejscach, może lagować. (Zwłaszcza jeśli jest stara roślinność, zazwyczaj starsze modele są niezoptymalizowane.
- Błędy w oznakowaniu, (na jednym zdjęciu jest "Kręte zakręty najpierw w prawo" podczas gdy widać, że nie ma takiego zakrętu za znakiem. Albo dwa znaki "Droga z pierwszeństwem")
- Roślinność wrasta w budynki
- Lampy niektóre są za daleko od drogi
- Znaki w asfalcie
- Nierówny teren (widać uskoki)
- Dziury w terenie
- Niektóre lampy są ustawione daleko w terenie, bez sensu
- Ostre przejścia między teksturami (ziemia a trawa)
- Niedolegające chodniki, nagłe uskoki
- Drzewa w asfalcie
- Drzewa w teksturze chodnika
- Złe oznakowanie (barierki z lampkami, które oddzielają pasy ruchu np. podczas remontu, ale tego remontu na rozjeździe nie ma)
- Znak informujący o rondzie za daleko przed rondem
- Palmy (nie licząc ronda w Warszawie?)
- Drzewa niskiej jakości zaraz przy drodze
- Tekstura terenu ustawiona na chodnik, chodnik na zdjęciu ma z jakieś 20+m
- Źdźbła trawy wyrastają z tekstury chodnika
- Źdźbła trawy wyrastają z modelu (buildings) chodnika
- Znaki w krawężnikach
- Jakieś betonowe ścieżki na drodze
- Niektóre puste pola
- Błędy w ustawieniu oznakowania
- Niektóre budynki nie mają cienia
- Pasy na rynku w miejscu, gdzie nie mogą wjechać samochody
- Błędne oznakowanie poziome (Na jednym skrzyżowaniu są trójkąty oznaczające "Ustąp pierwszeństwa" jak i linia oznaczająca bezwarunkowe "STOP")


RE: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - newice.76.3@gmail.com - 28/01/2021 07:00 PM

(28/01/2021 06:34 PM)Nicko napisał(a):  Pozwól że ja wypiszę...

- Drzewa za blisko drogi
- Brak włączonych shoulderów w miejscach gdzie powinny być,
- Brak krawężników w miastach
- Kanciaste chodniki
- Budynki niskiej jakości blisko drogi
- Dziwnie wymalowane chodniki
- Za gęsto roślinność w niektórych miejscach, może lagować. (Zwłaszcza jeśli jest stara roślinność, zazwyczaj starsze modele są niezoptymalizowane.
- Błędy w oznakowaniu, (na jednym zdjęciu jest "Kręte zakręty najpierw w prawo" podczas gdy widać, że nie ma takiego zakrętu za znakiem. Albo dwa znaki "Droga z pierwszeństwem")
- Roślinność wrasta w budynki
- Lampy niektóre są za daleko od drogi
- Znaki w asfalcie
- Nierówny teren (widać uskoki)
- Dziury w terenie
- Niektóre lampy są ustawione daleko w terenie, bez sensu
- Ostre przejścia między teksturami (ziemia a trawa)
- Niedolegające chodniki, nagłe uskoki
- Drzewa w asfalcie
- Drzewa w teksturze chodnika
- Złe oznakowanie (barierki z lampkami, które oddzielają pasy ruchu np. podczas remontu, ale tego remontu na rozjeździe nie ma)
- Znak informujący o rondzie za daleko przed rondem
- Palmy (nie licząc ronda w Warszawie?)
- Drzewa niskiej jakości zaraz przy drodze
- Tekstura terenu ustawiona na chodnik, chodnik na zdjęciu ma z jakieś 20+m
- Źdźbła trawy wyrastają z tekstury chodnika
- Źdźbła trawy wyrastają z modelu (buildings) chodnika
- Znaki w krawężnikach
- Jakieś betonowe ścieżki na drodze
- Niektóre puste pola
- Błędy w ustawieniu oznakowania
- Niektóre budynki nie mają cienia
- Pasy na rynku w miejscu, gdzie nie mogą wjechać samochody
- Błędne oznakowanie poziome (Na jednym skrzyżowaniu są trójkąty oznaczające "Ustąp pierwszeństwa" jak i linia oznaczająca bezwarunkowe "STOP")





Ja chyba do słupa mówię, że wiele tych rzeczy nie występuje...


Kanciaste chodniki
- Budynki niskiej jakości blisko drogi
- Dziwnie wymalowane chodniki

Tych rzeczy już nie ma i większość jest usunięta tych błędów... Jak do słupa...


RE: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - Nicko - 28/01/2021 07:32 PM

Tak w ogóle z ciekawości... czy ty się pytałeś Poland Rebuilding o zgodę na skopiowanie plików do siebie?
Image


RE: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - newice.76.3@gmail.com - 28/01/2021 07:35 PM

(28/01/2021 07:32 PM)Nicko napisał(a):  Tak w ogóle z ciekawości... czy ty się pytałeś Poland Rebuilding o zgodę na skopiowanie plików do siebie?
Image

Nic nie kopiowałem chyba


RE: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - Nicko - 28/01/2021 07:53 PM

No jak nie, ewidentnie z Poland Rebuilding kradzione...

Image

Wszystkie prefaby PR w twoim archiwum...


RE: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - RadolSzczecin - 28/01/2021 08:01 PM

Po 1-wsze jak postanowiłeś wydać tą mapkę trzeba było zaznaczyć od razu co zostało poprawione, na co zwróciłeś uwagę ijakie korekty poczyniłeś.
Fotki, które cały czas wiszą w temacie nie zachęcają zbytnio do pobierania i stąd ta krytyka - jeśli nawet jakość mapy jest teraz lepsza

Po 2-gie Tak, jak zaczniesz projekt - tak będą Ciebie postrzegać.
Twoja praca i Ty nie bedziecie traktowani z szacunkiem i poważnie jeśli twój przekaz będzie w stylu "nie chciało mi się"
Zacząłeś trochę na odwal i teraz nie dziw się że masz krytykę.

Z resztą chyba nawet nie liczyłeś na OH-y i AH-y bo pewnie widziałeś kilka innych projektów i na tyle umiesz porównać.
Fanowskie mapy są robione od nastu lat i teraz dla odbiorców nie wystarczy tylko zrobić coś na szybko.
Ludzie bardzo szybko zauważą gdy do czegoś ktoś się wystarczająco nie przyłożył.

Wszystko można zrobić i wszystko można udostępnić - tylko jaki to ma sens?
Teraz nawet jak za jakiś czas zrobisz coś lepszego i wyjątkowego nie każdy będzie chętny nawet kliknąć w link który Ty reprezentujesz.

EDIT:
Te katalogi to jeszcze mojego autorstwa Tongue - nazewnictwo też i pewnie połowa rzeczy które tam się znajdują.
Udostępniłem kiedyś zawartość całej PR-ki dlatego nie było raczej żadnego zakazu używania.
Z reszta widzę w niektórych projektach obiekty,modele, reklamy, neony itd..itd które ja robiłem.
Wszystko łatwo poznam nawet gdy ktoś zmienił nazwę , katalog..itd..itd.
Niech ludzie korzystają....chociaż nawet niektórzy nie umieją tego mając tak dużą bazę modeli za pomocą której można zrobić naprawdę piękne mapy Polski.


RE: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - Nicko - 28/01/2021 08:07 PM

Aczkolwiek tam też jest folder polreb, który zawiera prefaby które zostały zaimplementowane do PR jakiś... rok temu.


RE: [WIP] Fikcyjny Powiat Kraśnicki - buwek - 02/02/2021 09:33 AM

(06/01/2021 08:35 PM)newice.76.3@gmail.com napisał(a):  V0.1: [/size]LINK USUNIĘTY Z POWODU NARUSZENIA PRAW AUTORSKICH - UŻYCIE PLIKÓW POLAND REBUILDING BEZ ZGODY AUTORÓW MAPKI

Ajajaj :E Co to się stanęło się Tongue