eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Aktualizacje - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Aktualizacje (/thread-52685.html)



Aktualizacje - adamets2 - 05/02/2021 01:04 PM

Jeszcze nie do końca ogarniam aktualizacje na steamie... Jak czytałem w necie nie da się ich całkowicie wyłączyć... Tak czy inaczej się pobiorą tylko albo przy starcie gry albo automatycznie. I teraz mam takie pytanie - jak wyjdzie 1.40 to wiadomo, że nie będzie na początku kompatybilna z toną modeli mapowych i czy ja dobrze myślę: gra mi się tak czy inaczej zaktualizuje i będę musiał po aktualizacji wybrać we właściwościach 1.39 for incompatible mods i tak przy każdej aktualizacji (z założeniem, że np nie zmieniałbym również modów pod 1.40 ? )

Swoją drogą studio SCS software mogło by bardziej rozszerzyć obsługę modów np. wprowadzić jakąś możliwość aby twórcy modów mogli implementować bezpośrednio do nich automatyczną aktualizację modów, a nie za każdym razem ręcznie usuwać stare i montować nowe... Bo to trochę jak z maluchem w czasach PRL - częściej się pod nim leżało niż jeździło... Smile Ale w sumie i z tym jest niezła frajda - chodzi mi o to montowanie nowych modów Smile


RE: Aktualizacje - RadolSzczecin - 05/02/2021 03:10 PM

TAK- gra sie zaktualizuje i musisz potem ewentualnie wybrać ponownie wcześniejszą wersje.

SCS nic nie zrobi z aktualizacjami modów, bo to nie w ich interesie.Z resztą modów jest za dużo.
Kolejna rzecz że te mody są pobierane z różnych serwisów...a tak ponadto to przypadkiem nie jesteście za wygodni z tą aktualizacją modów?

Należy się cieszyć że w ogóle grę można modować i SCS dodał też odpowiedniego menadżera i inne narzędzia wspierajace modowanie gry.

Aktualizacja poprzez steam to nic innego jak ponownie pobranie i nadpisanie plików gry.(tych które były zmieniane).
(W tym przypadku ostatniej aktualizacji to się pobierała prawie cała gra)

Z modami robisz to samo, tylko że "ręcznie" - jeśli mod nie zmienił wogóle nazwy to też przecież po porstu nadpisujesz pliki.
Problem w tym że z reguły mod w nowszej wersji już ma inną nazwę bo inną numeracje.

p.s.
Gdyby sie nazwy modów kompletnie nie zmieniały to też tylko wystarczyło by nadpisać pliki i nawet w menadżerze nic nie zmieniać.


RE: Aktualizacje - jay_8421 - 13/02/2021 03:40 AM

Ja mam ten sam problem. Tylko jak mnie zmusza do aktualizacji np na 1.40 a ja póki co chcę zostaç na 1.39 to po prostu ją wybieram i nie muszę już cofać.