eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Zacinanie się ETSa - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pytania (/forum-249.html)
+---- Wątek: Zacinanie się ETSa (/thread-53114.html)



Zacinanie się ETSa - Erykk - 11/07/2021 02:09 PM

Witam
Mam dość irytujący problem.
Podczas gry mam praktycznie stałe 60 fps nie zależnie czy jestem w mieście czy na trasie. Płynność gry jest ok. Problemem jest to, że co kilka minut czasami szybciej czasami później gra tak jakby na bardzo krótką chwilę się zacina ale trwa to nawet nie sekundę. Próbowałem już dosłownie wszystkiego a ten problem mam nadal. Proszę o pomoc.
Z góry dzięki.


RE: Zacinanie się ETSa - jarcio85 - 20/08/2021 02:20 PM

Cześć kolego Smile Jaki dysk twardy posiadasz ?? jeżeli SSD to sprawdź sobie go pod kątem błędów, jeżeli SATA to masz odpowiedź dlaczego tak robi Smile Mi ETS tez lagował wymieniłem dysk na SSD przeniosłem bibliotekę STEAM na ten dysk i problem znikł. Licz się z tym że ETS jest na silniku PRISM 3D który bez różnicy jaki dysk masz od czasu do czasu lubi sobie przyciąć Smile Pozdrawiam Jarek


RE: Zacinanie się ETSa - Morwanek - 22/08/2021 01:04 AM

Zacinanie się ETS'a, które trwa mniej niż sekundę jest spowodowane słabym sprzętem, lub jest to zależne czy grasz w ETS2 singleplayer lub Multiplayer, przykładowo jak będziesz grał na ETS2 Multiplayer, i wciśniesz tab to będziesz wiedział czy masz słaby sprzęt, tylko musisz być przy 5-10 osobach, im bardziej się zacina, tym słabszy sprzęt. Singleplayer ma to do rzeczy, iż musi co chwile generować AI ( sztuczna inteligencje, czyli w skrócie pojazdy, które widzisz w singleplayer ). Jest dużo powodów takich chwilowych ścin, ale te są najbardziej powszechne. Mam nadzieję, że pomogłem ;D.


RE: Zacinanie się ETSa - superpiotr4 - 26/08/2021 04:16 PM

(22/08/2021 01:04 AM)Morwanek napisał(a):  Zacinanie się ETS'a, które trwa mniej niż sekundę jest spowodowane słabym sprzętem, lub jest to zależne czy grasz w ETS2 singleplayer lub Multiplayer, przykładowo jak będziesz grał na ETS2 Multiplayer, i wciśniesz tab to będziesz wiedział czy masz słaby sprzęt, tylko musisz być przy 5-10 osobach, im bardziej się zacina, tym słabszy sprzęt. Singleplayer ma to do rzeczy, iż musi co chwile generować AI ( sztuczna inteligencje, czyli w skrócie pojazdy, które widzisz w singleplayer ). Jest dużo powodów takich chwilowych ścin, ale te są najbardziej powszechne. Mam nadzieję, że pomogłem ;D.

Wątpie, że chodzi o słaby sprzęt. Skoro gra chodzi mu praktycznie płynnie całe 60 fps i w pewnym momencie mu przytnie, to znaczy, że raczej dyski HDD są nie tak....


RE: Zacinanie się ETSa - YogiLRA - 26/08/2021 08:26 PM

Ja grając w ETS2 na mapie PM mam też takie ścinki, natomiast w ATS na podstawowej mapie nie mam (gry na SSD).

EDIT
Zmieniłem mod New Summer v4.5 na Early Autumn Mod i po przejechaniu kilku tys km po PL,DE,DK nie miałem ani jednej ścinki (było kilka spadków FPS w niektórych lokalizacjach np: Frankfurt nad Menem)