eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Nowy zestaw komputerowy - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Komputery i webmastering (/forum-254.html)
+---- Wątek: Nowy zestaw komputerowy (/thread-53181.html)

Strony: 1 2


RE: Nowy zestaw komputerowy - RadolSzczecin - 10/09/2021 04:56 PM

Raz się żyje Tongue Komputer musi starczyć na trochę czasu więc ostatecznie kupiony (zamówiony) zestaw to ten:
https://allegro.pl/oferta/pro-pc-core-i7-11700f-rtx-3060-16gb-ssd-1tb-w10-10684973681

W tym zestawie, po uzgodnieniach ze sprzedawcą, zmieniłem tylko zasilacz z oferowanego na modularny Thermaltake 750W

EDIT:
Ten komputer to bardziej będzie jako taka przystawka do gier na TV - aby pograć od czasu do czasu w jakieś gry na dużym ekranie .Coś takiego zamiast konsoli.

Aktualny komputer jeszcze na Win7 z monitorem 24' mam tak skonfigurowany z różnymi potrzebnymi mi programami i jeszcze tyle na chodzie że szkoda mi go "wyrzucać" (16 GB RAM, GTX 970, FX 9350 ) i pozostanie bardziej do pracy, pobierania pewnych rzeczy Tongue ..itd..itd.


RE: Nowy zestaw komputerowy - RadolSzczecin - 17/09/2021 08:46 PM

Zestaw który dostałem dwa dni temu, przeczy wszelkim opiniom jakoby nie opłacało się kupowanie gotowców.
Być może ma na to wpływ to, że kupowałem zestaw dość drogi, w sklepie stricte komputerowym i po prostu potraktowano mnie bardzo poważnie.
Myślę jednak że składają tak każdy zestaw.
Wszystkie podzespoły zgodne z opisem, widać że nowe.
(Dostałem opakowania ) Całość złożona i skonfigurowana idealnie.
Myślę że sam bym lepiej tego nie złożył.

Do czego miałem lekkie obawy i w sumie taką zagadkę co dostanę?

Otóż na samym początku opisu w aukcji i jej tytule jest podany procek i7 11700F i płyta główna:
Model płyty głównej Z590 UD (podstawowa wersja tego modelu płyty)

Niżej w opisie w szczegółach mamy już jednak co innego:
Cytat:Procesor - Intel Core i7-11700KF - LGA 1200, 5.0Ghz Turbo
Płyta główna - Gigabyte Z590 UD AC - Socket 1200 4xDDR4, 3x M.2

wersja procesora "KF" jest odblokowana do kręcenia i ciut lepsza od wersji "F"
wersja płyty głównej UD już z dopiskiem AC jest to płyta z Wi-fi i dodawana jest antena a na tylnym panelu mamy wejścia do antenki.

Oczywiście dostałem to co jest w opisie niżej czyli lepsze wersje tak procka jak i płyty głównej.
Do tego prezent pendrive 3.0 gratis.
Są wymieniane 3 rzeczy które sobie mozemy wybrać gratis, ale ja nawet o żadnej nie wspomniałem i nic nie wskazałem że chciałbym otrzymać - a jednak pamiętano Tongue Sami dołożyli mi takie cosik gratis. szczegół ale cieszy.
Wszystko bardzo porządnie zabezpieczone, także w środku odpowiednimi piankami aby wszelkie komponenty dodatkowo się nie poruszały.
Zabezpieczona karta graficzna, chłodzenie procka..itd..itd..
Wszystko przygotowane tip-top Ok

Dostałem też oczywiście osobno klucz do zainstalowanego Win10 Pro.


RE: Nowy zestaw komputerowy - buwek - 17/09/2021 09:53 PM

A może składacze wiedzieli że składają kąkóter dla tak ważnej osobistości? :E
Widać że pan Radol cieszy się jak dziecko z tego komputera Big Grin Mam nadzieję że posłuży dobrze.