eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Pad Xbox One - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Pad Xbox One (/thread-53224.html)



Pad Xbox One - Misiek - 12/09/2021 05:54 PM

Witam, mam problem z padem od xboxa połączonego przez bluetooth. Gra widzi to jako normalny pad bez konfiguracji i chciałbym by sie wczytała konfiguracja od pada xbox bo z czego co pamietam gra posiada takie ustawienia od pada. Dodatkowo zauważyłem problem z padem przy skręcaniu, a dokładniej czasami nie mogę skręcać nic. A jak już skręcę to się blokuje kąt skrętu i nie moge nic zrobić.


RE: Pad Xbox One - adamets2 - 12/09/2021 07:37 PM

(12/09/2021 05:54 PM)Misiek napisał(a):  Witam, mam problem z padem od xboxa połączonego przez bluetooth. Gra widzi to jako normalny pad bez konfiguracji i chciałbym by sie wczytała konfiguracja od pada xbox bo z czego co pamietam gra posiada takie ustawienia od pada. Dodatkowo zauważyłem problem z padem przy skręcaniu, a dokładniej czasami nie mogę skręcać nic. A jak już skręcę to się blokuje kąt skrętu i nie moge nic zrobić.

Dokładnie parę godzin wcześniej podłączyłem pada od xone (wcześniej rok grałem na tym z xbox360) i gra się GENIALNIE na tym od z one. Płynnie, super wibracje, czuć lekkość i komfort... ale do rzeczy.

Pada podłączyłem przez dedykowany oryginalny adapter od Microsoft (cena ok 80-100zł) - nie wiem czy masz tak samo... W grze od razu jest on widziany i proponuję zrobić po prostu: konfigurację domyślną bo gra sama ładnie przydzieli główne sprawy jak skręcanie i jazdę. Potem trzeba wejść jeszcze raz i upewnić się, że mamy zaznaczony gamepad, a nie kierownicę. Na końcu należy wejść w klawiszologię i przydzielić przyciski wg uznania. Ja np pod A mam kamerę z wnętrza, pod B z zewnątrz, pod Y wycieraczki, a pod x tryby świateł....


RE: Pad Xbox One - Misiek - 12/09/2021 07:42 PM

(12/09/2021 07:37 PM)adamets2 napisał(a):  
(12/09/2021 05:54 PM)Misiek napisał(a):  Witam, mam problem z padem od xboxa połączonego przez bluetooth. Gra widzi to jako normalny pad bez konfiguracji i chciałbym by sie wczytała konfiguracja od pada xbox bo z czego co pamietam gra posiada takie ustawienia od pada. Dodatkowo zauważyłem problem z padem przy skręcaniu, a dokładniej czasami nie mogę skręcać nic. A jak już skręcę to się blokuje kąt skrętu i nie moge nic zrobić.

Dokładnie parę godzin wcześniej podłączyłem pada od xone (wcześniej rok grałem na tym z xbox360) i gra się GENIALNIE na tym od z one. Płynnie, super wibracje, czuć lekkość i komfort... ale do rzeczy.

Pada podłączyłem przez dedykowany oryginalny adapter od Microsoft (cena ok 80-100zł) - nie wiem czy masz tak samo... W grze od razu jest on widziany i proponuję zrobić po prostu: konfigurację domyślną bo gra sama ładnie przydzieli główne sprawy jak skręcanie i jazdę. Potem trzeba wejść jeszcze raz i upewnić się, że mamy zaznaczony gamepad, a nie kierownicę. Na końcu należy wejść w klawiszologię i przydzielić przyciski wg uznania. Ja np pod A mam kamerę z wnętrza, pod B z zewnątrz, pod Y wycieraczki, a pod x tryby świateł....

Sam kiedyś grałem też na padzie tylko przez kabel i działało świetnie. A teraz przez bluetooth jest tragedia. Robiłem konfiguracje, wszystko ale bez skutecznie. Gra się zachowuje jakby nie wiedziała ze pad mimo ze jest zaznaczone


RE: Pad Xbox One - adamets2 - 13/09/2021 12:39 PM

(12/09/2021 07:42 PM)Misiek napisał(a):  
(12/09/2021 07:37 PM)adamets2 napisał(a):  
(12/09/2021 05:54 PM)Misiek napisał(a):  Witam, mam problem z padem od xboxa połączonego przez bluetooth. Gra widzi to jako normalny pad bez konfiguracji i chciałbym by sie wczytała konfiguracja od pada xbox bo z czego co pamietam gra posiada takie ustawienia od pada. Dodatkowo zauważyłem problem z padem przy skręcaniu, a dokładniej czasami nie mogę skręcać nic. A jak już skręcę to się blokuje kąt skrętu i nie moge nic zrobić.

Dokładnie parę godzin wcześniej podłączyłem pada od xone (wcześniej rok grałem na tym z xbox360) i gra się GENIALNIE na tym od z one. Płynnie, super wibracje, czuć lekkość i komfort... ale do rzeczy.

Pada podłączyłem przez dedykowany oryginalny adapter od Microsoft (cena ok 80-100zł) - nie wiem czy masz tak samo... W grze od razu jest on widziany i proponuję zrobić po prostu: konfigurację domyślną bo gra sama ładnie przydzieli główne sprawy jak skręcanie i jazdę. Potem trzeba wejść jeszcze raz i upewnić się, że mamy zaznaczony gamepad, a nie kierownicę. Na końcu należy wejść w klawiszologię i przydzielić przyciski wg uznania. Ja np pod A mam kamerę z wnętrza, pod B z zewnątrz, pod Y wycieraczki, a pod x tryby świateł....

Sam kiedyś grałem też na padzie tylko przez kabel i działało świetnie. A teraz przez bluetooth jest tragedia. Robiłem konfiguracje, wszystko ale bez skutecznie. Gra się zachowuje jakby nie wiedziała ze pad mimo ze jest zaznaczone

Musisz mieć dokładnie zaznaczone tak: pad xbox one + klawiatura i wszystko inne wyłączone... Wcześniej bawiłem się różnymi padami od xboxa360 i PS3 i miałem tak samo jak Ty... Okazało się, że gra dała mi owszem mojego pada, którym wtedy grałem czyli miałem pad zwykły 4 + klawiatura, ale też znacznie niżej było zaznaczone pad zwykły 3 i to już spowodowało, że gra nie widziała. Musi być wyłącznie jedna konfiguracja zaznaczona: pad (i tu jakim gramy) + klawiatura. Reszta musi być nieaktywna. Sprawdź to. Jeśli to jest ok wina połączenia bo nie napisałeś mi czy grasz przez oryginalny dedykowany do PC adapter do padów xbox one czy w inny sposób.