eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Problem z Map edytorem - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Problem z Map edytorem (/thread-53515.html)



Problem z Map edytorem - BaToNxpompa - 26/01/2022 09:31 PM

Witam, jako iż znalazłem chwilę wolnego czasu to zabrałem się ponownie za grzebanie przy bazie, ale mam problem. Otóż gdy uruchomię ME to pokazuje mi zupełnie inaczej odwzorowane miejsce niż w grze. Zwracam się do Was z ogromną prośbą znalezienia przyczyny, bo ja już próbowałem reinstall i nic nie pomogło. Dla jasności załączę zdjęcia poniżej, za każdą odpowiedź kierującą na trop zwalczenia tego błędu nagrodzę plusikiem. Pozdrawiam Cool


Tak wygląda miejsce w grze
Image
Tak wygląda miejsce w map edytorze
Image

Huh Dodam, że jak próbuję jakiekolwiek zmiany nanieść na mapę to crashuje mi grę.


RE: Problem z Map edytorem - Michal_Z_gno - 26/01/2022 10:14 PM

Podaj log z gry, napisz jak dokładnie zapisujesz tą bazę w edytorze (pod jaką nazwą itp.) oraz w jakich folderach dajesz pliki mapki w modzie (pliku .scs) bo tak po samych fotkach i opisie, że nie działa czy tam nie da się nic więcej edytować to trochę ciężko coś podpowiedzieć.


RE: Problem z Map edytorem - BaToNxpompa - 27/01/2022 12:58 PM

Log podam trochę później jak będę bardziej dostępny przy kompie, ale zapisuję tą bazę tradycyjnie, czyli save, później sobie wybieram edytowane sektory, przenoszę do folderu o nazwie zzzzz_baza, w tym folderze mam stworzone folderki map->europe - czyli mój cały folder wygląda następująco zzzz_baza->map->europe->i tutaj zamieszczone są odpowiednie sektory. Zapisuję dobrze, bo wcześniej tak zapisywałem i wszystko bangla, teraz po powrocie do ME coś się skrzaczyło i pokazuje mi zupełnie inne miejsca w grze i w map edytorze.


Patykiem_1 Problem się rozwiązał, niektórzy może też będą mieli taki problem - rozwiązanie to ustawić prawidłową kolejność map w aktywnych modach. Ok