eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poważne zarobki z poważnego biznesu - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Poważne rozmowy (/forum-423.html)
+---- Wątek: Poważne zarobki z poważnego biznesu (/thread-53598.html)



Poważne zarobki z poważnego biznesu - buwek - 02/03/2022 10:28 PM

Do rzeczy.

Otóż, ok. pół roku temu zakupiłem częściowo profesjonalne oprogramowanie do obróbki, głównie "restoracji" nagrań audio.
Takie cyfrowe rekonstruowanie nagrań ze wcześniejszych epok bardzo mnie pasjonuje, zwłaszcza gdy słyszę efekt końcowy... Smile
(Na marginesie-to będzie główne zajęcie, gdy się wypalę w ME, ale póki co są na to małe szanse)
Na allegro jest mnóstwo ofert ludzi, którzy oferują "Zgrywanie winyli i kaset na CD", biorą oni ok. 30zł za usługę tego że podepną parę kabelków, odtworzą i zmienią nośnik...
Więc czy ja, jako osoba która nie dość że zgra, to jeszcze dokona OBRÓBKI CYFROWEJ która znacznie polepszy jakość(nawet moje niskobudżetowe programy czynią cuda...) ma szansę na przebicie się i zarobienie drobniaków na dalszy rozwój w tej dziedzinie?
"ŁEE GÓWNIARZU WEŹ SIĘ ZA NAUKĘ" - takich nie pytam, nie samą szkołą człowiek żyje i chce też się rozwijać gdzie indziej...
Póki co mam tylko gramofon(i to przyzwoity, a nie plastikowe gówienko!), więc większość zamówień to by było oczyszczanie gotowych plików, lub usługa zgrania i naprawy dźwięku płyty winylowej, którą ktoś by mi wysłał... Koszty naliczałbym osobno dla każdego zamówienia - każdy nośnik jest mniej lub bardziej zjechany, może sprawiać inne problemy i wymagać innych nakładów pracy.
Tak jak mówiłem - uzbieram symboliczne 100zł, kupuję kolejne akcesorium, program.

Tak więc, dałoby radę? Są na tym świecie osobniki co chciałyby zgrać swoje zakurzone winyle, albo kasety? Tongue

Tutaj podrzucam, jak może brzmieć po obróbce materiał z płyty winylowej. Nie jest tak wspaniale, jakby zajął się tym ekspert z branży, są mankamenty, ale jestem wciąż zadowolony.


Skawiński - Skawiński (2021 unofficial remaster): https://www.youtube.com/playlist?list=PLWCxEwJ8hmkyUeDTVxQrQAsEwunxXMgfi
(Materiału jest jeszcze więcej gdyby ktoś był ciekawy...)

Pozdrawiam i dobranoc Smile


RE: Poważne zarobki z poważnego biznesu - Michal_Z_gno - 02/03/2022 11:03 PM

ŁEE GÓWNIARZU WEŹ SIĘ ZA NAUKĘ :E
A serio to opcja na dorobienie fajna ale może warto pomyśleć jeszcze nad video bo tu raczej rynek byłby szerszy (każdy ma jakieś tam stare VHS z komunii itp. których nie ma obecnie na czym odtworzyć - gimby nie znają :E) bo sam audio to raczej większość muzyki już jest tam gdzieś dostępna w wersjach cyfrowych i tu ciężko może być o klienta.


RE: Poważne zarobki z poważnego biznesu - buwek - 03/03/2022 06:52 AM

VHS też wchodzi w grę Smile Tylko musiałbym się rozejrzeć za magnetowidem i dobrym czymś co by to zgrało.


RE: Poważne zarobki z poważnego biznesu - UberMobiljusz (Mobilek) - 03/03/2022 07:42 PM

ŁEE GÓWNIARZU WEŹ SIĘ ZA NAUKĘ!


RE: Poważne zarobki z poważnego biznesu - Bozo - 03/03/2022 07:45 PM

Michał... "gimby nie znają" Wink, a sam uczęszczałeś do gimnazjum :E.

Miałem kiedyś ponad 300 kaset i wszystkie poszły na śmietnik. Teraz bym sobie pozgrywał do FLAC-a, zeskanował ładnie. Ale niestety jak byłem młody to głupi zarazem Szczerbol.
Aktualnie kolekcjonuję CD-ki, na winyle jakoś nie mam parcia, ale sentyment do kaset magnetofonowych pozostał...

P.s. Przepraszam za offtop, ale musiałem Tongue.

"buwek" - masz potencjał w tym co robisz Ok


RE: Poważne zarobki z poważnego biznesu - Daras94 - 03/03/2022 08:13 PM

Kurna..VHS... Sad ....Kiedyś to było Big Grin