eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Skinowanie BDF/tandemów od Kast'a - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Skinowanie BDF/tandemów od Kast'a (/thread-53723.html)



Skinowanie BDF/tandemów od Kast'a - Truckere - 05/05/2022 04:04 PM

Witam!
Mam pewien problem ze skinowaniem tandemów od Kasta, za pomocą programu Mods Studio 2. Czy ktoś już przerabiał ten temat?
Ściągnąłem sobie jednego moda na takowego skina na eksperymenty, widzę, że również był robiony w MS2.
Ten mod normalnie działa, natomiast mój mod nie maluje skrzyni ładunkowej, mimo podpisania akcesorium odpowiedzialnego za skrzynie.
Do tego zauważyłem, że mod z internetu w folderze vehicle zawiera folder "tandem_kast" jak to zostało wygenerowane? Przekopiowałem to do swojego modu i jedyne co się zmieniło, to podstawowy skin tandemu dostarczany razem z podstawowym modem... a w moim malowaniu skrzynia nadal dziedziczy malowanie kabiny, pomimo podpisania innej tekstury do tego akcesorium

Pozdr


RE: Skinowanie BDF/tandemów od Kast'a - Truckere - 05/05/2022 04:56 PM

Dla potomności:
Problem rozwiązany.
Aby oskinować skrzynie należy pobrać z Discorda Mods Studio 2 specjalny plik .XML i wkleić go do odpowiedniego folderu samego programu, co "odblokuje", albo raczej doda do programu preset na Scanię RJL już z tandemem, która znajduje się w dziale "Advanced Truck Skins", zamiast "Simple Truck Skins" jak zwykła RJL'ka.
Później już normalnie, template'y i wstawianie skinów.

Proszę jeszcze nie zamykać tematu, być może będę miał problem z oskinowaniem samej naczepy XD


RE: Skinowanie BDF/tandemów od Kast'a - Truckere - 06/05/2022 01:56 PM

No i kochani jest problem. Siatki pobrane bezpośrednio od Kasta, z tematu z naczepami Ekeri, a mam taki bigos:

Image

Te kreski to sobie dorysowałem, żeby wiedzieć co jest czym, ale wyszło na to że żadna siatka nie pasuje.
Siatki użyte wyglądają tak:

Image

Image

Coś robię nie tak, czy to siatki są do dupy?


RE: Skinowanie BDF/tandemów od Kast'a - kazan1234 - 06/05/2022 03:48 PM

pobierz jakiś skin i sprawdź czy działa, jak nie to wina leży po stronie kasta


RE: Skinowanie BDF/tandemów od Kast'a - Truckere - 06/05/2022 07:20 PM

(06/05/2022 03:48 PM)kazan1234 napisał(a):  pobierz jakiś skin i sprawdź czy działa, jak nie to wina leży po stronie kasta

No i tu dziwna sprawa.
Inny skin ma elementy ustawione wg siatki z której korzystam. I to działa.
Natomiast mój skin nie działa, tj. jest wszystko poprzesuwane. Co odpowiada za umiejscowienie tekstur na modelu w samym paintjobie?


RE: Skinowanie BDF/tandemów od Kast'a - Truckere - 06/05/2022 07:50 PM

No, teraz władowałem inne siatki i je dobrze wyświetla, ale z pominięciem gimpowania ich, tylko prosto z folderu i działa, ale widać że są one niżej umiejscowione.
Cholera niby tam kilka pikseli, a robi dużą różnice. Na początku to te siatki były nie do odróżnienia.