eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Przeniesienie ETS2 z modami na nowy komp - moje doświadczenia - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Przeniesienie ETS2 z modami na nowy komp - moje doświadczenia (/thread-53742.html)



Przeniesienie ETS2 z modami na nowy komp - moje doświadczenia - adamets2 - 14/05/2022 07:46 PM

Witajcie !

Właśnie zmieniłem kompa co wiązało się z całkowicie nowym systemem i chcę się podzielić z wami informacjami jak to zrobiłem bo słysząc różne problemy bardzo się bałem, że będzie coś nie ok. Opiszę co zrobiłem i jaki był rezultat:

1. Na starym komputerze ręcznie przekopiowałem cały katalog z ETS2 łącznie z modami na dysk zewn.
2. Opcją steam zrobiłem kopię zapasową gry
3. Na nowym kompie przywróciłem kopię zapasową
4. Ustawiłem wsteczną kompatybilność dla modów (to opcjonalnie jak ktoś ma mody na starszą wersję, ale warto pamiętać bo steam by mi automatycznie zaktualizował)
5. Odpaliłem grę - modów oczywiście nie było (oprócz tych z warsztatu)
6. Ręcznie przekopiowałem cały katalog "mod"
7. Odpaliłem grę z 110 modami
8. Gra zadziałała Smile prawie... Smile wyjaśnienie poniżej

Rezultat

- gra się odpaliła ze wszystkimi modami i dokładnie tam gdzie wcześniej skończyłem mogłem teraz zacząć. Wszystkie save działały i były zachowane przez kopię steam. Natomiast musiałem od nowa wprowadzić wszystkie opcje od ustawień grafiki i dźwięku po ustawienia pada od xbox one.

(w sumie to jak teraz myślę to nawet logiczne bo na nowej płycie głównej przecież wszystkie uprzędzenia były przypisane na nowo - zmieniłem także ustawienie ekranów i teraz TV jest jako drugi)

Reasumując - wszystko przebiegło bez najmniejszych zakłóceń