eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Wyspy Iversona - 1:1 - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Map Editor SCS (/forum-273.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-274.html)
+---- Wątek: Wyspy Iversona - 1:1 (/thread-53782.html)



Wyspy Iversona - 1:1 - Shaqim - 02/06/2022 09:50 PM

Witam.

Ostatnio panuje jakaś moda na mapy 1:1 (Pomezania, Fikcyjna Wielkopolska, Projekt Polska, FSG, ten nowy projekt bakinga), więc postanowiłem dołączyć się do karuzeli śmiechu. Projekt zaczęty spontanicznie, kilka dni temu, zrobiłem może ok. od 2 do 2,5 km drogi, co nie jest powalającym wynikiem, ale idzie.

Teraz krótki lore całego obszaru(ściana tekstu alert):

Archipelag odkryty w 2 poł. XVI w. przez Brytyjczyków. Po tajemniczej epidemii i sztormie, który zabrał osiem z dziewięciu statków kolonistów, główna wyspa była uważana za nawiedzoną. Opinię publiczną o niej zmienił Richard Iverson, zakładając w 1698 Port Iverson - kolonię i do dziś największą miejscowość archipelagu. W XVIIIw. do walki o wyspę przyłączyły się kolejne mocarstwa - Hiszpania i Holandia. Walki o nią trwały aż do wojen napoleońskich, kiedy stoczono tu bitwę morską. Potem części hiszpańska i holenderska uzyskały niepodległość, natomiast Brytyjczycy zostali na głównej wyspie, do 1918r., kiedy to kolonia brytyjska została podarowana USA w podziękowaniu za pomoc podczas I WŚ. Mimo starć nowych przybyszy, z czasem mieszkańcy zaczęli żyć w zgodzie. Można swobodnie przekraczać granice na wyspie, a coraz głośniej mówi się o nowym, zjednoczonym państwie na wyspach.


PS. raczej poza główną wyspą nie ma jak jeździć, więc tylko jedna wyspa w planach

Główną różnicą od reszty USA jest to, że używa się tu jednocześnie jednostek imperialnych i metrycznych.

Jak ktoś przeczytał ten althistoryczno-fantasy shitpost to w nagrodę pod spodem będą linki do zdjęć.

Image
Image
Image


RE: Wyspy Iversona - 1:1 - koziu1234 - 02/06/2022 10:19 PM

wygląda obiecująco. Trzymam kciuki i chętnie zobaczę postępy nad mapką Big Grin


RE: Wyspy Iversona - 1:1 - Michal_Z_gno - 03/06/2022 06:19 PM

Pomysł na zbudowanie historii do fikcyjnej mapy super i na pewno jakoś tam wprowadzający w klimat projektu dla ewentualnych odbiorców.
Do opisu mogłeś jeszcze dodać przybliżoną lokalizację aby można się jakoś tam odnieść do którejś strefy klimatycznej (aby wiadomo w jakim +/- stylu to będzie mapka) no ale to taka drobnostka.


RE: Wyspy Iversona - 1:1 - Shaqim - 23/06/2022 03:01 PM

Na myśl nasuwa się jedno pytanie: Czy mapa żyje? Do odpowiedzi nie jestem sam przekonany, bardzo mi się nie chciało, ale dziś mi się zachciało i dzięki temu mam dzisiaj tylko, a raczej aż, biją bębny.... dwa screeny. Mogłem dodać to w pierwszym poście, ale mapa jest robiona baaaardzo nieregularnie. Dobra, nie zamęczam:

Las na drodze do stolicy
Image

Ogólnie też bawię się znakami, co mimo swojej upierdliwości daje mi chyba najwięcej frajdy w ME Smile
Image

Następne screeny za 8 lat, jak się sprężę.