eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
gra wywala w pewnych miejscach - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: gra wywala w pewnych miejscach (/thread-54182.html)



gra wywala w pewnych miejscach - adamets2 - 07/01/2023 09:46 PM

Wiem, że tych tematów są dziesiątki. Sam czasami pomagam, ale po zmontowaniu mapy combo mam mały problem. Gra się normalnie wczytuje więc raczej kolejność modów jest dobra, ale potrafi mnie wywalić losowo w jakiś miejscach na mapie. Przez kilka sek. gra mocno laguje i potem wywala. Tak miałem dzisiaj w Maroku, ale pomyślałem, że wina moda, ale jak tak się zrobiło na terenie Iberii gdzie chyba nie mam żadnego moda to zwątpiłem. Dodam, że ponownie wgrałem grę i wolno przejechałem i było ok. Mam dużo modów na Ai, syreny, motocykle i jedyne co mi przychodzi do głowy, że może to coś się kłóci. Ale grałem wcześniej wyłącznie z PM+ROEX i z tym całym ruchem ulicznym i z wyjątkiem jednego miejsca na Ukrainie gdzie za każdym razem wywalało (więc wina moda) nigdy tak się nie zadziało. A dzisiaj po zrobieniu całej mapy tak. Nie mam pliku loga bo ponownie włączyłem i normalnie zagrałem, zapomniałem wcześniej zabezpieczyć po tym crashu.

Czy mogą mieć na to jakiś wpływ opcje uruchamiania:
-64bit -unlimitedlog -rdevice dx11 -mm_pool_size 16384 -mm_max_resource_size 32 -mm_max_tmp_buffers_size 1000 ?

Pamiętam, że w zeszłym roku kilka razy tak mi się zdarzyło w Turcji. Też gra zaczynała mocno lagować i crash. Temperatury CPU i GPU bardzo niskie ok 55st


RE: gra wywala w pewnych miejscach - Marcin D - 08/01/2023 11:47 AM

Ja bym zaczoł od sprawdzenia spójności plików. Zazwyczaj to pomaga w takich przypadkach Smile


RE: gra wywala w pewnych miejscach - adamets2 - 08/01/2023 12:47 PM

(08/01/2023 11:47 AM)Marcin D napisał(a):  Ja bym zaczoł od sprawdzenia spójności plików. Zazwyczaj to pomaga w takich przypadkach Smile

Ale steamowa opcja sprawdzania spójności plików ogarnie 86 modów ? W ATS bez modów nie mam takich sytuacji.


RE: gra wywala w pewnych miejscach - Marcin D - 08/01/2023 12:48 PM

Sprawdź a sie dowiesz Smile mysle że ogarnie.


RE: gra wywala w pewnych miejscach - Bartekbartman - 02/05/2023 07:51 PM

Witam serdecznie na forum.Ja mam następujący problem w ETS 2: otóż wywala mnie z gry gdy jestem w okolicy Wilna i Mińska


RE: gra wywala w pewnych miejscach - Bartekbartman - 03/05/2023 07:24 PM

Po kilku próbach i usunięciu części modów,nie wywala mnie z Mińska ani z Wilna,ale zniknęło Grodno i kilka małych fragmentów drogi


RE: gra wywala w pewnych miejscach - BukkaW - 16/05/2023 11:35 AM

Bez logów ciężko cokolwiek ogarnąć. Ale ja w takiej sytuacji winiłbym poszczególne mody.
Nie jest tak, że ostatnio instalowany mod musi być winny, bo często dochodzi brak kompatybilności z innym, wcześniej instalowanym, modem.

I tak może nam się wydawać, że winna jest mapa, a problem może leżeć np. w modzie naczepy, która po pojawieniu się na mapie scrashuje grę...Także logi o jeszcze raz logi.