eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
ETS2 1.45 - wysokie zużycie GPU po minimalizacji - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: ETS2 1.45 - wysokie zużycie GPU po minimalizacji (/thread-54249.html)



ETS2 1.45 - wysokie zużycie GPU po minimalizacji - Krashang - 09/02/2023 10:15 PM

Witam
Miałem dość długą przerwę od ETS2 i postanowiłem zaktualizować sobie grę do 1.45 (żeby móc spokojnie wgrać sobię paczkę map Promods, Poland Rebuilding itd). I o ile sama gra działa dobrze, to po każdym jej zminimalizowaniu karta graficzna zaczyna wchodzić na pełne obroty. Z początku wydawało mi się, że nowy silnik graficzny i wysokie detale "pieką" mi GPU i podkręcają wentylatory na maksa, ale po uruchomieniu nakładki wydajności okazało się, że podczas grania karta graficzna trzyma ok 75 stopni i 30-40% zużycia, a po zminimalizowaniu zaraz robi się 100% i przeszło 90 C. Jeszcze przedwczoraj, jak grałem na 1.35 (+ project next gen) wszystko było w porządku.

Obecnie nie mam wgranych żadnych modyfikacji, goła wersja z DLC mapowymi. Nie żaden pirat, legalna na Steamie

Zetknęliście się z podobnym problemem? Znacie jakieś rozwiązanie?


RE: ETS2 1.45 - wysokie zużycie GPU po minimalizacji - kierman - 11/02/2023 03:08 PM

(09/02/2023 10:15 PM)Krashang napisał(a):  Witam
Miałem dość długą przerwę od ETS2 i postanowiłem zaktualizować sobie grę do 1.45 (żeby móc spokojnie wgrać sobię paczkę map Promods, Poland Rebuilding itd). I o ile sama gra działa dobrze, to po każdym jej zminimalizowaniu karta graficzna zaczyna wchodzić na pełne obroty. Z początku wydawało mi się, że nowy silnik graficzny i wysokie detale "pieką" mi GPU i podkręcają wentylatory na maksa, ale po uruchomieniu nakładki wydajności okazało się, że podczas grania karta graficzna trzyma ok 75 stopni i 30-40% zużycia, a po zminimalizowaniu zaraz robi się 100% i przeszło 90 C. Jeszcze przedwczoraj, jak grałem na 1.35 (+ project next gen) wszystko było w porządku.

Obecnie nie mam wgranych żadnych modyfikacji, goła wersja z DLC mapowymi. Nie żaden pirat, legalna na Steamie

Zetknęliście się z podobnym problemem? Znacie jakieś rozwiązanie?

Szczerze mowiac u mnie jest to samo. Po zmianie gpu z 1070 na 3070ti te same objawy, na poprzedniej karcie tego nie bylo...