eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
ETS 2 gra się zacina - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: ETS 2 gra się zacina (/thread-54273.html)



ETS 2 gra się zacina - demon*Pl - 04/03/2023 02:16 PM

wymagania do gry, co jeśli mam wyższe niż zalecane a nadal gra się ścina, szczególnie na promods?
mam procek i5 7 gen, 8gb ram, grafika dedykowana oraz druga 4gb z 1gb vram, ram niestety ddr3 8gb w jednej kości, dyski ssd 256 i drugi m2 pci express również 256
oczywiście w laptopie HP
czy te wymagania to za mało aby gra płynnie chodziła?
dzięki za wszelkie porady


RE: ETS 2 gra się zacina - superpiotr4 - 04/03/2023 02:35 PM

(04/03/2023 02:16 PM)demon*Pl napisał(a):  wymagania do gry, co jeśli mam wyższe niż zalecane a nadal gra się ścina, szczególnie na promods?
mam procek i5 7 gen, 8gb ram, grafika dedykowana oraz druga 4gb z 1gb vram, ram niestety ddr3 8gb w jednej kości, dyski ssd 256 i drugi m2 pci express również 256
oczywiście w laptopie HP
czy te wymagania to za mało aby gra płynnie chodziła?
dzięki za wszelkie porady

Parametry wydają mi się są ok, przynajmniej według zaleceń , choć z tym RAM-em może być teraz inaczej. Powiedz, jaką posiadasz edycję gry (w sensie pudełkowa, czy na Steamie), oraz podeślij zdjęcie obecnych ustawień graficznych. Opcjonalnie staw też game.log(Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.)


RE: ETS 2 gra się zacina - Freshu08 - 04/03/2023 05:23 PM

Cześć.

Mam laptop o słabszych parametrach, też miałem problemy z przycinaniem. Co pomogło? Czyszczenie laptopa + nowa pasta termo. Obecnie gram na ustawieniach grafiki wysokie/ultra i o dziwo gra chodzi płynniej niż na niskich (testowane już po czyszczeniu). Dodatkowo mam oczywiście porobione wszelkie triki, które można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę "optymalizacja ets2". Tylko u siebie zauważyłem, że przez pierwsze 30 minut gra działała ok, dopiero po nagrzaniu się komputera zaczynało przycinać, stąd decyzja o czyszczeniu i paście. Jeżeli masz podobnie, to spróbuj.


RE: ETS 2 gra się zacina - superpiotr4 - 04/03/2023 06:36 PM

(04/03/2023 05:23 PM)Freshu08 napisał(a):  Cześć.

Mam laptop o słabszych parametrach, też miałem problemy z przycinaniem. Co pomogło? Czyszczenie laptopa + nowa pasta termo. Obecnie gram na ustawieniach grafiki wysokie/ultra i o dziwo gra chodzi płynniej niż na niskich (testowane już po czyszczeniu). Dodatkowo mam oczywiście porobione wszelkie triki, które można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę "optymalizacja ets2". Tylko u siebie zauważyłem, że przez pierwsze 30 minut gra działała ok, dopiero po nagrzaniu się komputera zaczynało przycinać, stąd decyzja o czyszczeniu i paście. Jeżeli masz podobnie, to spróbuj.

Podpinam się pod słowa kolegi.


RE: ETS 2 gra się zacina - adamets2 - 06/03/2023 11:11 PM

(04/03/2023 02:35 PM)superpiotr4 napisał(a):  Powiedz, jaką posiadasz edycję gry (w sensie pudełkowa, czy na Steamie)

A jakie to ma znaczenie ? Smile Pudełkowa chodzi szybciej ? Big Grin


RE: ETS 2 gra się zacina - superpiotr4 - 06/03/2023 11:19 PM

(06/03/2023 11:11 PM)adamets2 napisał(a):  
(04/03/2023 02:35 PM)superpiotr4 napisał(a):  Powiedz, jaką posiadasz edycję gry (w sensie pudełkowa, czy na Steamie)

A jakie to ma znaczenie ? Smile Pudełkowa chodzi szybciej ? Big Grin

xDDD. Niby nie. Ale zawsze lepiej wiedzieć.... Bo inna edycja gra, inny sposób rozwiązania problemu... Na przykład na wersji pudełkowej nie zrobisz chociażby spójności plików.....