Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 głosów - 3.2 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Separatystyczne foty pewnego Mazura
Autor Wiadomość
zawiszaczarny Offline
Prezes B
***
ViP

Skąd: Sępólno Krajeńskie
Liczba postów: 200
Dołączył: 07/05/2015
Reputacja: 18
Podziękował: 1063
Podziękowano mu 899 raz(y)
Post: #181
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Pantera i Klenczon = dwa światy się spotykają na wirtualnych trasach...szerokości!!

18/07/2022 08:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: mazurski_separatysta
mazurski_separatysta Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Mazury
Liczba postów: 521
Dołączył: 30/01/2020
Reputacja: 6
Podziękował: 279
Podziękowano mu 615 raz(y)
Post: #182
Thumbs Up RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
W dzisiejszej fotorelacji wracam do kraju w palącym słońcu z ciętymi kwiatami na pace.
Zapraszam do oglądania, czytania i komentowania!

Cytat:
Załadunek: Gospodarstwo rolne w Blankeweer pod Groningen (NL)
Rozładunek: Centrum handlowe M1 Łódź przy ul. Brzezińskiej
Towar: Cięte kwiaty

Podczas rozładunku młodych sadzonek z Francji widziałem jak dwaj młodzi mężczyźni przypchnęli kilka wózków na kółkach załadowanych po same brzegi kwiatami pod rampę. Było tam wiele kolorów i kształtów lecz niestety ze względu na moją marną wiedzę botaniczną (a raczej jej brak) nie zdradzę wam co to były za roślinki. Wszystko zostało dokładnie załadowane oraz zabezpieczone, załatwiłem formalności i mogłem ruszać do kraju.

Image

Image


Po opuszczeniu gospodarstwa ruszyłem od razu w kierunku Groningen - na węźle Westerbroek wskoczyłem na autostradę [A7] i dalej jechałem już w kierunku Niemiec. Droga mijała w spokojnej atmosferze mimo piekielnego upału na zewnątrz. Pomyślałem sobie, że dobrze że te kwiatki są w chłodni bo inaczej miałyby ciężko "przeżyć" tą wyprawę. Po drodze rzucił mi się w oczy ciekawy monument przedstawiający cząsteczke gazu, który została po raz pierwszy raz odkryta niedaleko od tego miejsca!

Image

Image

Przed granicą niemiecką postanowiłem, że stanę na parkingu w celu odbycia przepisowej pauzy mimo, że czułem się na siłach pokonać jeszcze dobre kilkaset kilometrów ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ) W dalszą drogę ruszyłem ok. 6 rano - po drugiej stronie rzeki Ems jechałem autostradą [A28] i jechałem w kierunku Bremy a następnie Hannowera. Następnie na węźle Hannover-Ost wjechałem na "naszą" [A2] i dalej już jechałem na pamięć.

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Droga mijała szybko i bezboleśnie, ruch był znikomy co mogło być spowodowane wysokimi temperaturami. Ja niestety czy w mrozie czy w ukropie musiałem pędzić dalej przed siebie. Dojechałem do granicy w Świecku i kontynuowałem swoją podróż [A2] w kierunku stolicy.

Image

Image


Po przejechaniu niecałych 400 km zjechałem z autostrady w kierunku Łodzi. Centrum handlowe na szczęście okazało się być względnie oddalone od centrum miasta więc dojazd tam nie należał do najgorszych. Trochę przeciągnąłem swój czas pracy ale chciałem już się rozładować i mieć spokój.

Image

Image

Image

Image

No i sukces! Rozładowałem się obok Magnolii i ruszyłem na parking. Pierwsze kółko odświeżoną naczepą zaliczone i wracam na bazę skąd wyruszę na kolejne zlecenia.

„Kiedy wrócą ptaki do mazurskich gniazd, Ruszaj tam, gdzie już żeglarze płyną szlakiem gwiazd.”

19/07/2022 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Ziom , Bozo , Tedy
Ziom Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 6,377
Dołączył: 17/09/2017
Reputacja: 87
Podziękował: 6653
Podziękowano mu 6730 raz(y)
Post: #183
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Cała fotorelacja jest wyśmienita + urozmaicone ujęcia na najwyższym poziome Wykrzyknik
20/07/2022 07:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: mazurski_separatysta
Tedy Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 4,487
Dołączył: 09/05/2012
Reputacja: 88
Podziękował: 5325
Podziękowano mu 5373 raz(y)
Post: #184
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Świetna kolejna fotorelacja, aż chce się zawsze zaglądać do tego tematuSmile
20/07/2022 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: mazurski_separatysta
mazurski_separatysta Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Mazury
Liczba postów: 521
Dołączył: 30/01/2020
Reputacja: 6
Podziękował: 279
Podziękowano mu 615 raz(y)
Post: #185
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Cytat:Załadunek: Lomania Polsko Francuska, Szczodrowo
Rozładunek: Geodis, Granville (FR)
Towar: Pieczarki

Po raz kolejny dostałem zlecenie transportu pieczarek ze Szczodrowa pod Kościanem do Francji - tym razem polski grzyb miał za zadanie podbić normandzkie podniebienia swoim smakiem i jakością. Podpiąłem chłodnię pod DAFika i ruszyłem w liczącą 20km od bazy przejażdżkę. Zostałem szybko załadowany i ruszyłem w kierunku Poznania aby tam wskoczyć na [A2] na Berlin.

Image


Droga przez Wielkopolskę a potem Lubuskie minęła bezproblemowo i dojechałem do naszych zachodnich sąsiadów. Pogoda dopisywała a w akompaniamencie klimatyzatorów dźwięcznie grał 410-konny Paccar z Open pipe. Po kilkuset kilometrach wyprawy zjechałem na autohof i zacząłem pauzę.

Image

Image


W dalszą drogę wybrałem się już w nocy - autostrady praktycznie upostoszałe a "łysy" świecił nie gorzej niż słońce za dnia. Ja mijałem kolejne kilometry oraz kolejne ausfahrty i się nie obejrzałem jak zaczęło się robić widno. Po kilku godzinach jazdy, nad ranem dojechałem do Zagłębia Ruhry i podążyłem na Akwizgran mijając po swojej prawej stronie zjawiskową Kolonię.

Image

Image

Image

Image


Dojechałem do Belgii gdzie po raz kolejny stanąłem aby odpocząć. Szybko przez nią przejechałem i wgramoliłem się do Francji w kierunku Paryża. Pogoda była nieco burzowa jednakże było sucho oraz duszno a odrobina deszczu na pewno nikomu by nie zaszkodziła. Przemierzając kolejne kilometry widziałem jak słońce było coraz niżej i niżej aż w końcu zrobiło się całkowicie ciemno.

Image

Image

Image
Granica z lotu ptaka

Image

Image

Image

Image


Po zjeździe z autostrady resztę trasy pokonywałem nacjonalką w kierunku Północy a na rozładunek dojechałem przed północą. Po drodze minąłem pięknie oświetlone Mont St. Michel, które polecam odwiedzić każdemu! Ja podjeżdżam pod firmę i idę spać. Jutro rano czeka mnie rozładunek i dalsze trzaskanie kilometrów!

Image

„Kiedy wrócą ptaki do mazurskich gniazd, Ruszaj tam, gdzie już żeglarze płyną szlakiem gwiazd.”

24/07/2022 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Ziom , Tedy
Bozo Online
Zimol
******
Moderator

Skąd: Będzin
Liczba postów: 3,887
Dołączył: 16/06/2015
Reputacja: 81
Podziękował: 3513
Podziękowano mu 6121 raz(y)
Post: #186
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Najwyższa klasa zdjęć, extra grafika, świetny zestaw i ciekawy opis trasy = 10/10

Punk to brudas, punk to śmieć
Punk nie umarł, Punk's Not Dead
24/07/2022 04:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: mazurski_separatysta
Ziom Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 6,377
Dołączył: 17/09/2017
Reputacja: 87
Podziękował: 6653
Podziękowano mu 6730 raz(y)
Post: #187
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Elegancka i ciekawa fotorelacja , wspaniałe fotki + róznojakie ujęcia oraz grafika - wszystko na najwyższej klasie 10/10
24/07/2022 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: mazurski_separatysta
Tedy Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 4,487
Dołączył: 09/05/2012
Reputacja: 88
Podziękował: 5325
Podziękowano mu 5373 raz(y)
Post: #188
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Świetna i fajnie przedstawiona fotorelacja więc leci 10/10
24/07/2022 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: mazurski_separatysta
mazurski_separatysta Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Mazury
Liczba postów: 521
Dołączył: 30/01/2020
Reputacja: 6
Podziękował: 279
Podziękowano mu 615 raz(y)
Post: #189
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Cytat:
Załadunek: Sady w Granville (FR)
Rozładunek: Carrefour, Zaventem (BE)
Towar: Gruszki

Dziś szybka fotorelacja z trasy z Normandii do centralnej Belgii. Wiozłem gruszki z sadu pod Granville do magazynu sieci Carrefour w Zaventem znajdującego się pod Brukselą. Trasa minęła szybko i bezboleśnie, fala potężnych upałów minęła i mogłem pokonywać kolejne kilometry bez większych problemów. Trasę rozpocząłem wczesnym rankiem by na miejsce dojechać późno w nocy. Teraz szykuję się na powrót do kraju.


Image

Image
Załadunek o poranku i wyjazd z gospodarstwa


Image
Piękne Mont-Saint-Michel okraszone porannymi promieniami słonecznymi


Image

Image
Gonitwa autostradą i postój na szybką pauzę


Image

Image
Za oknem piękna i ciepła pogoda ale bez skwaru, jedzie się wspaniale


Image

Image

Image
Gdy zapada zmrok dojeżdżam do Belgii na ostatnie kilkadziesiąt kilometrów


Image
Ring Brukseli w blasku księżyca


Image
Dojechałem, teraz zostało już tylko czekać do rana na rozładunek

„Kiedy wrócą ptaki do mazurskich gniazd, Ruszaj tam, gdzie już żeglarze płyną szlakiem gwiazd.”

26/07/2022 10:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Tedy , Ziom , zawiszaczarny
Wqqqq33 Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 17
Dołączył: 03/02/2022
Reputacja: 2
Podziękował: 0
Podziękowano mu 21 raz(y)
Post: #190
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Fajny ten dafior CoolCool
26/07/2022 10:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: mazurski_separatysta
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa