Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak stworzyć własny skin do ETS2
Autor Wiadomość
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,095
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34087
Podziękowano mu 15536 raz(y)
Post: #1
Jak stworzyć własny skin do ETS2
Jest to poradnik jak łatwo i szybko zrobić własny skin do ETS2.

Na początek prolog czyli jakie programy będą nam potrzebne:

1. WinRar - chyba każdy ma na dysku Tongue
2. DXTBmp - do pobrania za darmo Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść..
3. Program do obróbki grafiki - jaki to już zależy od tego co kto lubi ale na początek nawet wystarczy systemowy Paint.
4. Szablony do skinowania - dostępne Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
5. Dla ułatwienia najlepiej pobrać gotowy skin który będziemy przerabiać - Skiny dostępne są w naszym Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
6. Systemowy notatnik


Jeżeli mamy wszystkie powyższe elementy możemy rozpocząć zabawę ze skinami Wykrzyknik


1. Na początek musimy wybrać klasę pojazdu i odpowiedni szablon.
W moim przypadku będzie to Renault premium klasy A więc wybieram szablon o nazwie premium_a.bmp (szablony są posortowane w foldery więc nie ma problemu z odszukaniem odpowiedniego).

Jak widać poniżej szablon ma wyraźnie zarysowaną siatkę dzięki czemu wiemy który element obrazu będzie w danym miejscu pojazdu.

Image

2. Malujemy siatkę według uznania w programie do obróbki zdjęć - czyli rysujemy co tam chcemy mieć na trucku.

Ja już mam przygotowany wcześniej obraz który wygląda w ten sposób:

Image

3. Jeżeli mamy już gotowy obraz otwieramy go za pomocą programu DXTBmp a następnie w programie wybieramy:
File / Save as / DDS Texture

Image

A następnie w okienku które się pojawi DDS DXT5 i po wskazaniu miejsca zapisu klikamy zapisz.

Image

4. Teraz otwieramy za pomocą programu WinRar plik .scs z przykładowym skinem (ułatwienie o którym pisałem w prologu).

W pliku .scs powinny się znajdować trzy foldery:

Image

4.1 W tym scs na początek przechodzimy do vehicle / truck / upgrade / paintjob /
Mamy tam dwa pliki (.tobj i .dds) więc zmieniamy nazwę naszego .dds (punkt 3) na taką jaką ma ten .dds w pliku .scs
Czyli w moim przypadku jest to: paintjob_premium6.dds i taką samą nazwę daję w .dds-ie którego utworzyłem.

Image

Teraz podmieniam .dds z modu (plik .scs0 na mój wybierając przy tym metodę bez kompresji Wykrzyknik

Image

Skin już jest praktycznie gotowy i można wrzucić plik .scs do folderu mod i cieszyć się z własnoręcznie wykonanego skinu.

5. Oczywiście jak chcecie aby skin się ładnie prezentował w menu gry możecie zmienić jego nazwę, cenę, poziom od którego jest dostępny i obraz widoczny w lakierni.

5.1 Zmiana ceny, nazwy skinu - czyli mała korekta definicji
Aby zmienić cenę, nazwę i poziom od którego będzie dostępny skin należy:

Otworzyć plik .scs za pomocą programu WinRar i przejść do folderu:
def / vehicle / truck / folder z nazwą trucka (u mnie jest to np. renault.premium) / paint_job /

Image

W folderze paint_job będzie znajdował się plik z końcówką .sii który należy skopiować na pulpit a następnie otworzyć za pomocą notatnika.


Teraz wystarczy tylko pozmieniać linijki:
a) name: "Nazwa skinu" - tu podajemy jak ma się nazywać skin (u mnie np. jest to Francepol)
b) price: 4800 - tu podajemy cenę malowania (nie może być to 0)
c) unlock: 5 - tu podajemy od jakiego poziomu jest dostępny skin (u mnie jest to 5 poziom więc jest podana wartość 5.

Image

Po udanej edycji należy zapisać plik i podmienić z tym który jest w .scs-ie wybierając w programie WinRar metodę "bez kompresji" - fotka jest powyżej więc nie będę już jej powtarzał.

5.2 Grafika widoczna w lakierni:

Aby zmienić grafikę widoczną w lakierni należy edytować plik .dds znajdujący się w pliku .scs i folderach:
material/ ui / accessory / plik .dds

Image

Teraz kopiujemy plik .dds np. na pulpit i otwieramy za pomocą programu DXTBmp a następnie wybieramy File / Save as / 24 bit BMP Image/

Image

W okienku które się pojawi wybieramy zapisz a następnie edytujemy tą fotkę dodając na niej np. nazwę skinu.

Po edycji fotki konwertujemy ją na .dds tak samo jak w przypadku skinu.

Po konwercie obrazu na .dds podmieniamy go z tym w pliku .scs wybierając metodę bez kompresji.

6. Skin już skończony w 100% i możemy podziwiać naszą pracę w grze.

Image

Jeżeli ktoś miałby jakiś problem ze zrozumieniem poradnika może śmiało pytać a ja na pewno postaram się wszystko wyjaśnić i wytłumaczyć.


Poradnik został napisany tylko i wyłącznie dla forum eTrucks.pl i zabrania się kopiowania go w całości bądź części.

Autor poradnika: Michal_Z_gno


Ps. Ewentualne błędy w poradniku można zgłaszać do mnie na PW.

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
29/07/2013 08:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: OXiDE , Mr._Zajc , Rafik12 , KrzemyK , Maciejos , pitreekk , Kukasz , caberg , MAD MAX , kurczak100012 , dandy1978 , sewcio65 , .:KoxTrucker:. , Wawrzyn5252 , prezes1289 , err1911 , paula115 , dominik_SKIPPER , Kelossi , Jakubek , sebasnie96 , mateuszpaluch , matti434220
Marchewka123321
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #2
RE: Jak stworzyć własny skin do ETS2
Cytat:Jak widać poniżej szablon ma wyraźnie zarysowaną siatkę dzięki czemu wiemy który element obrazu będzie w danym miejscu pojazdu.
A możesz napisać mi na obrazku które to które?
Bo nie ogarniam :'(
22/03/2015 10:28 AM
Odpowiedz cytując ten post
MAD MAX Offline
F U R Y - R O A D
****
Trucker

Skąd: Łódź
Liczba postów: 4,178
Dołączył: 23/12/2014
Reputacja: 195
Podziękował: 2204
Podziękowano mu 2840 raz(y)
Post: #3
RE: Jak stworzyć własny skin do ETS2
Najlepiej jak sobie będziesz robił jakieś kształty w różnych kolorach a następnie dodać jako skin i włączyć grę w tedy będziesz widział gdzie co ja tak się uczyłem
22/03/2015 10:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Dymitry
Marchewka123321
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #4
RE: Jak stworzyć własny skin do ETS2
(22/03/2015 10:45 AM)MAD MAX napisał(a):  Najlepiej jak sobie będziesz robił jakieś kształty w różnych kolorach a następnie dodać jako skin i włączyć grę w tedy będziesz widział gdzie co ja tak się uczyłem

Dzięki 10/10
22/03/2015 11:04 AM
Odpowiedz cytując ten post
Rene-GAD Offline
Forumowy GAD
****
Trucker

Skąd: Nowa Sól / Berlin
Liczba postów: 2,535
Dołączył: 09/05/2014
Reputacja: 144
Podziękował: 3201
Podziękowano mu 3447 raz(y)
Post: #5
RE: Jak stworzyć własny skin do ETS2
@Marchewka - do jakiego auta chcesz skin??

1.37 ETS 2 + DLC + ten -> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. + DAF XF105 by Vad&K
1.37 ATS + DLC + ten -> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. + Kenworth K100-E / Freigthliner FLB / Petrebilt 352
Naczepy typu "gabaryt" by Jazzycat ; AI by Jazzycat

Image
22/03/2015 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marchewka123321
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #6
RE: Jak stworzyć własny skin do ETS2
(22/03/2015 11:14 AM)Renegade napisał(a):  @Marchewka - do jakiego auta chcesz skin??

Najtańszy Daf XF
22/03/2015 12:34 PM
Odpowiedz cytując ten post
Rene-GAD Offline
Forumowy GAD
****
Trucker

Skąd: Nowa Sól / Berlin
Liczba postów: 2,535
Dołączył: 09/05/2014
Reputacja: 144
Podziękował: 3201
Podziękowano mu 3447 raz(y)
Post: #7
RE: Jak stworzyć własny skin do ETS2
Mowa o tym modelu w niskiej kabinie ??

Image

1.37 ETS 2 + DLC + ten -> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. + DAF XF105 by Vad&K
1.37 ATS + DLC + ten -> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. + Kenworth K100-E / Freigthliner FLB / Petrebilt 352
Naczepy typu "gabaryt" by Jazzycat ; AI by Jazzycat

Image
22/03/2015 12:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marchewka123321
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #8
RE: Jak stworzyć własny skin do ETS2
(22/03/2015 12:49 PM)Renegade napisał(a):  Mowa o tym modelu w niskiej kabinie ??

Image

Tak
22/03/2015 03:02 PM
Odpowiedz cytując ten post
Rene-GAD Offline
Forumowy GAD
****
Trucker

Skąd: Nowa Sól / Berlin
Liczba postów: 2,535
Dołączył: 09/05/2014
Reputacja: 144
Podziękował: 3201
Podziękowano mu 3447 raz(y)
Post: #9
RE: Jak stworzyć własny skin do ETS2
Zrobie Ci zaraz wzornik jak chcesz Smile

----
Tu masz fotkę zamalowanej siatki - każdy kolor to inny element co widzisz na pozostałych fotkach.
Image

Image

Image

Image

Image

A tu masz siatke na której to robiłem.


Pobieranie Modyfikacji:


Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .

1.37 ETS 2 + DLC + ten -> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. + DAF XF105 by Vad&K
1.37 ATS + DLC + ten -> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. + Kenworth K100-E / Freigthliner FLB / Petrebilt 352
Naczepy typu "gabaryt" by Jazzycat ; AI by Jazzycat

Image
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22/03/2015 03:38 PM przez Rene-GAD.)
22/03/2015 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Adam.J , .:KoxTrucker:.
Marchewka123321
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #10
RE: Jak stworzyć własny skin do ETS2
zaje dzięki za siatke bardzo pomocne
10/10
27/03/2015 08:44 AM
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Własny skin w ETS2Studio Michal_Z_gno 0 3,450 02/03/2019 07:03 PM
Ostatni post: Michal_Z_gno
  [Poradnik] Jak tworzymy własny skin na naczepy Minimus123 0 8,772 16/12/2010 11:06 PM
Ostatni post: Minimus123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa