Logowanie Zarejestruj


Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 5 głosów - 4.2 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
Autor Wiadomość
Benek999
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #311
RE: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
Nie ma się co kłócić każdy robi swoje i tyle Wink nie ważne, która mapka będzie lepsza ważne to, że w ogóle coś się robi, żeby ulepszyć ETS 2 bo chyba ludzie zapomną o tej grze przez American Truck Simulator...
28/02/2016 07:03 PM
 Podziękowań: Michal_Z_gno , WiTo
WiTo Offline
:.. LINKIN PARK..:
***
ViP

Skąd: Oława
Liczba postów: 670
Dołączył: 13/02/2015
Reputacja: 49
Podziękował: 640
Podziękowano mu 556 raz(y)
Post: #312
RE: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
Każda mapa jest fajna i tak jak Benek napisał nie ma sie co kłócić,jeżeli komuś sie znudzi PM wybierze mapke Bissona i na odwrót.
Liczy sie to że wogole coś robicie dla innych a nie dla siebieSmile

28/02/2016 07:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
 Podziękowań: Michal_Z_gno , Adam.J
GirteK
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #313
RE: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
Aa ja się Wypowiem na temat mapy szczerze oczywiście


Dla osób które tylko pojeździły po mapie i powiedziały " eee co to jest nie ma spedycji SCS'u jakieś inne naczepy co to za skiny itp itd " odpowiedz jest taka że ta mapa była robiona pod wirtualną Firmę Marcina ( Bissona ) pod jego widzimisię owszem stara się wykonywać mapę realnie pod względem miast otoczenia firm które znajdują się dajmy na to w Samym Olsztynie " Oponex " Czyli tak zwany Olsztyński Stomil czyli Oponex ma powiązania tylko i wyłącznie z Ogumieniem. Ale mi chodzi o to bardziej że sam Marcin do tej mapy podchodzi poważnie dla niego to jest zabawa to nie jest obowiązek że zrobi mapę i musi dalej i dalej robić, on chce to zamyka swój projekt i tyle, nikt go nie popędza kiedy to wyjdzie itp. Poza tym Sam osobiście znam ten projekt od kuchni wiem jak to wygląda wiem ze mapa jest w Stanie SUROWYM podkreślam surowym bo nie jest dopieszczana JESZCZE w sensie estetycznym i Detalicznym. Również sam wiem że jak ta mapa będzie w wersji finalnej to będzie kawal dobrej mapy Smile, Bo tak się składa ze Marcin nie ma kilku osób do tej mapy tak jak Szanowny Pan Radol który ma Team który jest odpowiedzialny za każdy sektor, ale Skoro ze szlem do Radola to kieruje się również do niego

Drogi Radolu - Dlaczego Skrzyżowanie A4 i DK18 jest źle wykonane? jeżdżę akurat bardzo często przez te skrzyżowanie i dlaczego po prostu to nie wygląda realnie? ;> skoro macie taki zgrany Team wsparcie Promods'a to nie było by problemu byście wykonali model takiego samego skrzyżowania Big Grin. Poza tym nasza Polska słynna Patatajka tez nie jest zachwycająca w twoim wykonaniu, nie wiem czy kiedykolwiek miałeś okazje jechać od Strony niemieckiej do Wrocławia jeśli nie, to polecam byś zobaczył jak się tam naprawdę jedzie Smile. Co robi firma Ikei na DK18 przy Orlenie? skoro robicie mapę Polski którą jest wprowadzona do Promodsa to powinna być realna tak? tak, no ale niestety ten sektor nie jest Wykonany realnie Smile. Co do PR to tylko tyle ale czekam na poważne odpowiedzi albo na prywatnej wiadomości albo tutaj Wink.

Marcinie co do twojej mapy no co mogę Ci tu ocenić ja sam będę korzystał z twojej mapy do celów prywatnych do Relacji jak mapa będzie w cudowniejszym stanie niż w Stanie Surowym lecz nadal przemierzam Wirtualne Kilometry na twojej mapie i szukam błędów i cie o tym Informuje byś po prostu wiedział co gdzie jest nie tak Wink, Stawiam dla Ciebie mocne 7/10 za wykonanie tej mapy bo wiem że to dla ciebie przyjemność tworzenia czegoś całkowicie od zera Smile.


Czekam na Dalsze postępy z mapy :E
28/02/2016 08:28 PM
DF-maniak Niedostępny
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 147
Dołączył: 26/01/2016
Reputacja: 3
Podziękował: 13
Podziękowano mu 76 raz(y)
Post: #314
RE: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
Dla mnie to każda mapa wykonana przez modera z zamiłowania jest warta uwagi. Osobiście mi się podoba wprowadzenie coś co jest bardziej związane z krajem jakiego mapa dotyczy. SCS zrobiło to z automatu, a moderzy robią to co uważają za słuszne. A jeśli komuś się nie podoba to przecież nikt go nie zmusza do grania na tej właśnie mapie. Map jest od cholery i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. I nie myślę by odwzorowanie świata na takiej mapie było realne. To w końcu tylko gra i też ogranicza swoimi możliwościami. Jakby się ktoś wytężał i pocił to nie zrobi realnej mapy. Dla mnie takie projekty jak ten to fajna gradka i gdyby był potrzebny kierowca testowy i recenzent to ja z miłą chęcią się tym zajmę bo projekt jest ciekawy. Czy będę na tej mapie grałPytajnik pewnie nie, ale na pewno się z nią zapoznam gdy tylko będzie skończona.

28/02/2016 08:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aliens Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 39
Dołączył: 12/12/2015
Reputacja: 0
Podziękował: 3
Podziękowano mu 2 raz(y)
Post: #315
RE: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
na tej mapce trzeba nowy profił utworzyc??
28/02/2016 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
elot360 Offline
Użytkownik chory na głowę
Zbanowany

Skąd: Bytom
Liczba postów: 80
Dołączył: 06/07/2015
Podziękował: 52
Podziękowano mu 112 raz(y)
Post: #316
RE: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
Uruchomiłem mapę i dostałem szmatą w pysk. Wszystkie mapy dostay szmatą w pysk. Wszyscy geografowie, kartografowie dostali w jednym momencie szmatą w pysk.

O drogach czytam wiele, codziennie śledzę masę wątków o rodzimych drogach, codziennie robię wirtualne podróże polskimi drogami lub palcem po mapie. Mieszkam na południu polski właściwie od urodzenia, przejeżdżałem przez przejście graniczne w Cieszynie-Boguszowicach ponad 10 razy, a z kolei 2 razy przez przejście graniczne w Chyżnem. Oba przejścia graniczne kojarzę z pamięci bardzo dobrze, ich lokalizacje na mapie także (W końcu ciężko by się ona zmieniła).

Natomiast po odpaleniu waszej mapy dostałem (I jak wyżej nie tylko ja) szmatą w pysk bo żyłem całe życie w błędzie, wszystkie znaki na niebie i ziemi, w atlasach drogowych i w internecie mnie okłamywały odkąd zaczerpnąłem pierwszy dech powietrza! Otóż dlaczego? Dowiedziałem się że Cieszyn tak naprawdę nie leży w województwie śląskim na trasie S1 i w tunelu międzynarodowej drogi E75, nie. Cieszyn leży w miejscowości Chyżne! Tak, w Chyżnem! Nie graniczy z Czechami, tylko ze Słowacją! Wszyscy byliśmy w błędzie! Wszystkie mapy kłamią!

Lokalizacja Cieszyna na waszej mapie
Image

Lokalizacja Cieszyna (Jak się okazuje nędznej przykrywki) w realnym świecie
Image

Lokalizacja prawdziwego Cieszyna!
Image



A tak już bez zbędnej ironii, lokalizacja Sosnowca też niczego sobie. Biorąc pod uwagę podkład mapy Sosnowiec u was leży (Zgodnie ze skalą) w Częstochowie która z kolei też jest gdzieś... Daleko...
Co jak co, ale ustawianie samych granic miasta nie wymaga przesunięcia czegokolwiek na mapie, więc nie rozumiem takiej rozrzutności i niedopilnowania prawidłowych lokalizacji poszczególnych miast. Dla Sosnowca zobaczcie Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. urywek mapy.

Kształt A1 przy Wrocławku także niczego sobie (Aczkolwiek to już element ingerujący w mapę, więc ewentualnie nieprawidłowości mogłyby być całkiem zrozumiałe)

Nawet jeśli mapa jest faktycznie świetna (Czego jeszcze nie sprawdzałem, zobaczymy), te lokalizacje to porażka (Chociaż Bielsko-Biała leży tam gdzie trzeba). Jak dobrze że nie znam na pamięć lokalizacji wszystkich większych miast w Polsce, boje się czy takich gaf nie znalazłbym więcej).

Przykry wstęp jak do tak obiecanego projektu teoretycznie jednoosobowego. Błędy dość drobne pewnie, jednak liczę że twórca weźmie moje dość sarkastyczne słowa na poważnie i zrobi co trzeba bym chociaż ja nie widział że coś jest nie halo. Projektowi kibicowałem odkąd go odkryłem, i nadal liczę że warto nadal trzymać kciuki za tą mapę.

Dobrej nocy!
29/02/2016 12:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
bisson1976
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #317
RE: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
Siemka elot360
Na początek mam nadzieję że z Twoim pyszczkiem jednak jest wszystko w porządku i szmata nie wyrządziła zbyt dużego urazu he,he,he......
Tak na poważnie ,jak najbardziej masz rację i wykryłeś oczywisty błąd , za który Ci dziękuję . Mapy nie kłamią , a ja przy dodawaniu miejscowości pod stacje paliw strzeliłem sporego byka he,he,he.
Dzięki Tobie nie będziemy nikogo uczyć nowej geografii PolskiBig Grin
Jeśli chodzi zaś o Sosnowiec i Częstochowę te miejscowości są rozlokowane póki co tyle o ile i zapewne docelowa lokalizacja ulegnie zmianie.
Jeśli jeszcze znajdziesz jakiś błąd , to śmiało wrzucaj fotki i opis, tutaj na forum.
Jak to mówią nie myli się ten kto nic nie robi he,he,he. Pozdrawiam
29/02/2016 07:13 AM
 Podziękowań: WiTo , .:KoxTrucker:. , DF-maniak
.:KoxTrucker:. Offline
Na detoksie etsowym
****
Trucker

Skąd: Z Polski :P
Liczba postów: 1,484
Dołączył: 22/10/2014
Reputacja: 46
Podziękował: 2992
Podziękowano mu 1068 raz(y)
Post: #318
RE: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
No, Marcinie, nikt nie jest idealny. Nawet nauczyciel geografii nie jest ideal! Smile
Każdy, nawet mapmaker może popełnić błąd.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29/02/2016 07:58 AM przez .:KoxTrucker:..)
29/02/2016 07:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 944
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 75
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2599 raz(y)
Post: #319
RE: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
Za dużo jest tu postów w sumie mało zmaczących.
Zacznę od tego że się trochę 'drażniłem' z kolegą Bisson'em bo chciałem by pokazał co takiego jest na tej mapie co, jak ktoś (nie on sam) napisał "przebija" tereny Polski z mapy Promods...i to tylko tyle.
Wiadomo że nic na razie nie ma, ale tak jak napisałem, poczekamy zobaczymy dalej.I tyle.

Ja wiem i inni wiedzą że mapa jest w fazie początkowych prac więc wypisywanie wad nie ma sensu - z resztą każdy i tak robi jak chce i z tego co ma dostępne.
Dajcie koledze spokojnie pracować i tyle.

Teraz odpowiem koledze @Girtek
Cytat:Co robi firma Ikei na DK18 przy Orlenie? skoro robicie mapę Polski którą jest wprowadzona do Promodsa to powinna być realna tak? tak, no ale niestety ten sektor nie jest Wykonany realnie

Nie ma czegoś takiego ze jak jest w promods to każdy sektor ma być wykonany realnie i jak jest w tym miejscu realnie np. Biedronka to nie może być na mapie Auchan...tak samo stacje paliw i inne obiekty...itd...itd
Nie wiem skąd masz takie informacje że ten sektor ma być "realny" i że w ogóle mapa powinna być realna - w każdym razie jesteś w błędzie.

Napiszę odwrotnie - nawet nie licz na to.
Po prostu się ciesz z tego jeśli coś jest na danym odcinku/sektorze zgodnie z rzeczywistością a resztę musisz przyjąć że tak ma być.

I to się odnosi do każdej mapy - chyba że autor na początku zaznaczy ze robi mapę 1:1 i wszystko będzie tak jak jest w realu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29/02/2016 09:51 AM przez RadolSzczecin.)
29/02/2016 09:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WiTo Offline
:.. LINKIN PARK..:
***
ViP

Skąd: Oława
Liczba postów: 670
Dołączył: 13/02/2015
Reputacja: 49
Podziękował: 640
Podziękowano mu 556 raz(y)
Post: #320
RE: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM
Panowie spokojnie bo w koncu moderator lub Michał nie wytrzymają i zamkną ten temat a tego chyba nikt by nie chciał...
Temat ma nazwe ,,Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapa PM'' a nie ,,Która mapa jest lepsza Bissona czy Team'u ProMods"
Komentujmy tylko to co Bisson zrobił a nie co Radek z ekipą,bo to jest bez sensu komentować kogoś prace w innym dzialeSmile.

PS.Proszę was o komentowanie tylko prac BissonaBig Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29/02/2016 10:37 AM przez WiTo.)
29/02/2016 10:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
 Podziękowań: Adam.J
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mapa Polski by CzesieK_BS i jego syna Czarka CzesieK_BS 48 28,760 22/08/2013 05:03 PM
Ostatni post: CzesieK_BS
  Mapa Polski ( Totalnie Nowa ) Boro15 6 18,723 07/07/2013 02:40 PM
Ostatni post: Michal_Z_gno
  Mapa Polski by Paweł22 matom 59 45,897 22/05/2012 01:43 PM
Ostatni post: Darson

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa