Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - 4.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SCS co z Tobą jest?
Autor Wiadomość
Deczor Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Dublin
Liczba postów: 479
Dołączył: 24/03/2014
Reputacja: 16
Podziękował: 280
Podziękowano mu 455 raz(y)
Post: #1
SCS co z Tobą jest?
Cześć wam, ostatnio widzę że wszyscy źle są nastawieni do SCSu, zarzucają mu że kasa musi się zgadzać, że pierdołami się zajmują, kopiują mody, że drogo, że już powinien być ETS3 na nowym silniku itp. itd. Sam kiedyś napisałem temat czy tak trudno kupowanie naczep wprowadzić do gry i przedstawiłem swój prosty scenariusz:
http://etrucks.pl/thread-38056.html
Tym razem jednak stanę po stronie SCSu i opiszę kilka swoich przemyśleń na temat polityki firmy.
Firma SCS, jak wiemy jest firmą małą jak na producenta gier, nikt nią nie popędza, naciska, oni mają swoją wizję swój cel, i ograniczone możliwości aby go osiągnąć. Przypomnijcie sobie ETSa w dniu premiery a teraz, pracują nad dx11, rozszerzają tereny, dostajemy za free nowe ciężarówki czego nie rozumię, za takie dodatki się płaci w każdej samochodowej grze, na nasze prośby powiększają skalę ATSa, kupa roboty za darmo dlatego przy każdych zakupach na Steamie dokupie jakieś ze 2 brakujące paint joby których nawet nie potrzebuje w ramach podziękowań za ciężką pracę i wytrwałość, nie wydają nowej części jak farminga co dwa lata kasując nas dodatkowo z 25€ czy jak nowy nfs pewnie z dwa razy tyle, a dlc tych firm ile kosztują 10€ za kombajn do buraków, ile kosztują dlceki do innych gier?
W firmach które walczą o profit jest tak: nowa gra, dlc x ile się da, nowa gra itd. Te malowania to pewno powstają z nudów grafików, i dzięki nim przy okazji SCS sobie dorabia bo brakuje im ludzi takich jak programistów którzy znają kod gry, tak mi się wydaje. Ta gra jest tania w stosunku do innych i popatrzcie ile droższych tytułów pokrywa kurz a my nadal w trasie, to zarobki w Polsce są do bani jak na tuning do Scani był foch typu "tyle hajsu", w Europie piwo w pubie jest droższe. Co do cen gier można mieć pretensje tak samo do polskiego rządu czemu takie niskie są zarobki w stosunku do Europy czy USA. A może RJL dostał działkę, musieli się z nim dogadać, ja nigdy jego modami się nie bawiłem a widzę że fajne co niektóre i pewnie by sobie zasłużył na bonus, promodsowi też co większa aktualizacja staram się dolara przesłać i mam nadzieję że coś się podzielą czasami z ekipą PR, uważam że tak jest w porządku bo 1$ to śmieszna cena za taki projekt i trzeba docenić pracę. Zapraszam do dyskusji i szerokości.
Przypomina to jazdę ciężarówką, długa, czasami monotonna, ale piękna, kochamy to i dążymy do perfekcji.
29/06/2016 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: djdarklighter , siedlecki95 , misiek6228 , VresT , Wawrzyn5252 , .:KoxTrucker:. , Kukasz , Borsuk , Michal_Z_gno , X_GamingPL , limowski , Makson , sewcio65 , filipmix024 , Majcher94 , kamiluch1420 , Cent7700
djdarklighter Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Kielce PL
Liczba postów: 819
Dołączył: 04/03/2015
Reputacja: 62
Podziękował: 766
Podziękowano mu 912 raz(y)
Post: #2
RE: SCS co z Tobą jest?
Od siebie powtórzę Adriana z Wolnego Kanału: "jak wyjdzie cała mapa do ATSa to ETS będzie leżał i kwiczał".
Zgadzam się.
Zaimplementowanie DX11 to ostatnia deska ratunku dla ETS2 by z tej gry wycisnąć "ostatnie soki", gdyż ETS3 (przyjmijmy założenie że takowy się pojawi) to już będzie całkiem inne podejście do świata gry.
Tego co nie ma teraz doświadczymy w "trójce". Skąd takie założenie? Bo już by pewnie się pojawiło ale nie pozwala na to m.in. brak DX11.
Dlatego nam trzeba życzyć cierpliwości i zrozumienia dla SCSu, im wytrwałości w dążeniu do realizacji planów/celów/założeń.
A przede wszystkim wsparcia od nas, graczy, bo robią to wszystko z myślą o nas. Chociażby poprzez paintjoby.
I oczywiście moderzy - z nimi uniwersum SCSu jest jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej wciągające.
Z Panem Bogiem.

ATS
Peterbilt 389 modified by Viper2
ETS2
Scania T by RJL
29/06/2016 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: VresT , Deczor , .:KoxTrucker:.
Wawrzyn5252 Offline
Truck-Spotter
****
Trucker

Skąd: Międzyrzecz [FMI]
Liczba postów: 1,651
Dołączył: 13/07/2015
Reputacja: 55
Podziękował: 1078
Podziękowano mu 1519 raz(y)
Post: #3
RE: SCS co z Tobą jest?
Niby wszystko to wina DX11 tak jak mówił Wujek Bohun. Polecam obejrzeć ten oscinek bo tam jest mnóstwo wiadomości z siedziby SCSu.
Zmiany chcą wprowadzić ale inni je blokują (np. sytuacja z licencją Volvo do ATS). Oni już model mają gotowy ale muszą dostać zielone światło.
Ja z niecierpliwością czekam na DX11 bo ta gra "powstanie na nowo"

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
29/06/2016 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Deczor
misiek6228 Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 47
Dołączył: 27/05/2014
Reputacja: 0
Podziękował: 86
Podziękowano mu 28 raz(y)
Post: #4
RE: SCS co z Tobą jest?
Popieram kolegę Deczor gdyż coraz więcej forumowiczów ma tzw.problem z tym że SCS wydaje jakieś dodatki w formie dlc płatnego które im się nie podoba bo to bo tamto,jeżeli nie pasuje nie kupuje a nie narzekać tym bardziej że dużo udostępnili za free w inny grach płacili byście za wszystko za każdy ciągnik czy inne dodatki tak jak napisał kolega wyżej,panowie i panie trochę szacunku dla SCS-u takie moje zdanie (nie każdy się musi zgadzać).

Mój Blaszak:
Płyta Główna: MSI X299 SLI Plus
Procesor: Intel Core i7-7820X 4.5GHz
Grafika: AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition
Ram: Corsair Vengeance Led 4x8Gb 3000 MHz
Dyski: SSD Plextor M8Pe 1TB + SSD Kingston HyperX 3K 240Gb
karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Professional
Zasilacz: EVGA SuperNOVA G2 R 850W
Chłodzenie CPU: Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 360
Obudowa: Thermaltake Core P5
System: Windows 10 Pro x64
Monitor: ASUS ROG PG348Q
29/06/2016 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: VresT , Wawrzyn5252 , Deczor , .:KoxTrucker:.
.:KoxTrucker:. Offline
Na detoksie etsowym
****
Trucker

Skąd: Z Polski :P
Liczba postów: 1,483
Dołączył: 22/10/2014
Reputacja: 46
Podziękował: 2991
Podziękowano mu 1065 raz(y)
Post: #5
RE: SCS co z Tobą jest?
Nie wiem, jak taki Piotrek Łuciuk sobie pomyśli, ale po co cały czas za euro dawać bzdurowate DLC.
Ja na ich miejscu robiłbym weekendowe eventy na istniejące DLC.
A DX11 to normalnie jest respirator dla silnika gry. Ale trza będzie na to jeszcze trochę poczekać.
Ja jestem sceptyczny do działań SCS. Flagi na ciężarówkach to jest wołanie o pomstę do nieba.
No niech się w końcu ogarną i coś konkretnego robią. Bo te paintjoby to można robić jako modyfikacje, a nie, że twórcy zżerają po 1€ za niepotrzebne graczom DLC.
30/06/2016 07:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Deczor , Kukasz
VresT Offline
LwG!
******
Moderator

Skąd: Z Polski
Liczba postów: 2,361
Dołączył: 04/06/2013
Reputacja: 148
Podziękował: 1813
Podziękowano mu 3186 raz(y)
Post: #6
RE: SCS co z Tobą jest?
(30/06/2016 07:44 AM).:KoxTrucker:. napisał(a):  Nie wiem, jak taki Piotrek Łuciuk sobie pomyśli, ale po co cały czas za euro dawać bzdurowate DLC.
Ja na ich miejscu robiłbym weekendowe eventy na istniejące DLC.
A DX11 to normalnie jest respirator dla silnika gry. Ale trza będzie na to jeszcze trochę poczekać.
Ja jestem sceptyczny do działań SCS. Flagi na ciężarówkach to jest wołanie o pomstę do nieba.
No niech się w końcu ogarną i coś konkretnego robią. Bo te paintjoby to można robić jako modyfikacje, a nie, że twórcy zżerają po 1€ za niepotrzebne graczom DLC.

Znowu tak negatywnie nie można być nastawionym na te "paintjoby" w końcu jest to jak narazie jedno z mniejszych dochodów SCS-u,a tak jak kolega wspomniał wyżej że nawet niepotrzebnie kupi te DLC tylko po to żeby coś tam przekazać na rzecz SCS.A z tego co wiem dość dużo osób kupuje te paintjoby Smile

Image

Przed napisaniem posta zapoznaj się z regulaminem,bądź skonsultuj się z Administratorem lub Moderatorem, gdyż każdy post niewłaściwie napisany zagraża twojemu poziomowi ostrzeżeń.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30/06/2016 08:45 AM przez VresT.)
30/06/2016 08:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Deczor , misiek6228
Deczor Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Dublin
Liczba postów: 479
Dołączył: 24/03/2014
Reputacja: 16
Podziękował: 280
Podziękowano mu 455 raz(y)
Post: #7
RE: SCS co z Tobą jest?
Ja nie dziwię się też ludziom że mają dosyć, sam kiedyś odwiesiłem kierownicę i wolałem zasiać pole czy powalczyć w SpinTires, ale czym dłuższa przerwa od ETSa tym mnie bardziej ciągnie do niego.
Borsuk masz niestety rację że jesteśmy niszą, może dlatego że jest nas dużo mniej w porównaniu do amatorów wyścigów, strzelanin, takiego GTA, czy fify jesteśmy garstką, dlatego takie studio mamy a nie inne, może to my jesteśmy hamulcem rozwoju bo jest mniej odbiorców, liczby graczy, szczerze, to mimo to nie chciał bym aby jakiś gigant je przejął, musimy docenić to co mamy bo gdyby nie oni to co byśmy mieli? Oglądałem i Adriana i Wujka z wyprawy i cieszę się że jakoś to będzie się kręcić dalej.
Mamy za to super środowisko które uczy młodych ludzi kultury i wzajemnej pomocy, ile fanów nauczyło się obsługi różnych programów, pamiętam jak mnie kiedyś Borsuk oświeciłeś i zrobiłem parę skinów na naczepy, radochę miałem z tworzenia, oprócz samych gier dużo dobrego dzieję się dookoła co bardzo fajnie wpływa na całość.
30/06/2016 11:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hCYk Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 228
Dołączył: 25/11/2014
Reputacja: 3
Podziękował: 153
Podziękowano mu 182 raz(y)
Post: #8
RE: SCS co z Tobą jest?
Zrozumcie że SCS musi się z czegoś utrzymać. Wypuszczają jedną grę na kilka lat na której trochę zarobią a utrzymanie studia, pensje pracowników jak i różnego rodzaju wyjazdy kosztują i to sporo kasy. Zresztą co to jest 15 zł za jakieś tam małe DLC dla pracującego człowieka. Przykładowo Wheel Tuning Pack niby taki beznadziejny nikomu nie potrzebny dodatek który ustawisz raz i jeździsz do końca ale takie właśnie pierdółki są fajne i mnie osobiście do tego ciągnie. Inne studio olałoby grę kilka miesięcy po premierze, zrobiło kolejną identyczną która nic nie wnosi tak jak to jest z Farming Simulator. Fajnie że coś robią. Albo ten nowy dodatek odnośnie tuningu Scani. Jaką macie pewność że w przyszłości nie będą go rozwijać o inne marki np. Volvo czy DAF. No ale polak już taki z natury jest że zawsze powód do narzekania sobie znajdzie Smile

30/06/2016 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Deczor , Wawrzyn5252 , misiek6228
Narzew Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Podkarpackie
Liczba postów: 210
Dołączył: 03/08/2015
Reputacja: 10
Podziękował: 123
Podziękowano mu 263 raz(y)
Post: #9
RE: SCS co z Tobą jest?
Na paintjoby nie narzekam bo dostałem chociażby chińskie i koreańskie paintjoby za friko a kilka ciekawych malowań tam jest (chociażby to z pandą). Jeśli chodzi o paintjoby z modyfikacji to średnio to wychodzi gdyż malowanie jest na jedną konkretną ciężarówkę (najczęściej) a w przypadku DLC z malowaniami praktycznie wszystkie dostępne ciężarówki zyskują nowe skiny.
Jeśli chodzi o dodatki typu 'Wheel Tuning Pack' czy 'Mighty Griffin Tuning Pack' nie zależy mi zbytnio na nich. Poczekam na wyprzedaż jak cena zejdzie do około 1€ to zapewne kupię Wink Choć proponuję by były do zdobycia w różnych eventach jak to było z 'National Window Flags'.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30/06/2016 06:19 PM przez Narzew.)
30/06/2016 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: .:KoxTrucker:. , Deczor
hCYk Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 228
Dołączył: 25/11/2014
Reputacja: 3
Podziękował: 153
Podziękowano mu 182 raz(y)
Post: #10
RE: SCS co z Tobą jest?
@Borsuk, Jedna literówka nie decyduje o tym czy ktoś jest patriotą czy nie...

No i właśnie to jest najlepsze w DLC. Kupujesz i o nic się nie martwisz. Jest dużo fajnych modów ale zawsze trzeba pamiętać o aktualizacjach albo czy nie będą kolidować z innymi. Czasami wystarczy mały upgrade i sypie się cały save. A tak masz spokój i pewność że wszystko będzie chodzić jak należy.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01/07/2016 04:08 PM przez hCYk.)
01/07/2016 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Deczor , rambo88pl
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [ETS2] Jest czy nie jest prawdziwym symulatorem. RadolSzczecin 19 8,850 21/03/2020 12:42 AM
Ostatni post: Wawrzyn5252

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa