Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha YZF 750R
Autor Wiadomość
ZbieglyMorson Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 365
Dołączył: 01/01/2018
Reputacja: 22
Podziękował: 36
Podziękowano mu 128 raz(y)
Post: #1
Thumbs Up Yamaha YZF 750R
Witam! Witam!
Założyłem ten temat aby, razem z wami wyremontować, Yamahę.
W motor trzeba włożyć na prawdę ogrom pracy, zaczynając od elektronikę idąc do wyglądu. Motorek jest mechanicznie sprawny i nie ma co do tego żadnych zastrzeżeń. Jedynym mankamentem tego motoru jest to, że poprzedni właściciel wykorzystywał go bardziej pod względem "STUNTU" Jeżli można to tak nazwać. Iż motor w żadnym stopniu nie jest do tego przystosowany jak widać na poniższym zdjęciu. Co chciał bym zrobić:
Na pewno chciał bym dojść do ładu i składu z elektroniką gdyż ona cała jest mega pomieszana, co prawda światła świecą działają, lecz takie rzeczy jak kierunkowskazy czy cała elektryka licznika nie działa. Kierunkowskaz gdy włączam prawy oczywiście z tłu świeci się prawy a z przodu lewy, do tego nie mruga a świeci cały czas Tongue Ale to jest najmniejszy problem jeżeli chodzi o elektronikę.
Ps: tak patrzyłem czy może coś z przekaźnikiem, nie to nie jest tego przyczyna Big Grin
Na pewno chciał bym dokupić oryginalny plastiki do tego motorku, bo jak to się mówi na ten moment jest to totalna zmota jeżeli chodzi o plastiki Tongue Trochę z tego trochę z tamtego, no cóż każdy ma tam jakieś upodobania, ja jednak chciał bym go doprowadzić do stanu takiego jaki powinien być.
Na pewno chciał bym zmienić kolor motoru na niebieski z oryginalnej palety Yamahy lub na czarny. Ale to jeszcze wyjdzie w praniu Tongue

Na ten moment Motorek wygląda tak

Image

Image

Dane motoru:
Yamaha YZF 750 R
Rok produkcji : 1994
Pojemność : 749cc / 72,00 kW


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13/06/2019 02:33 PM przez ZbieglyMorson.)
13/06/2019 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Owca , Brian M. , Michal_Z_gno , michalz
Owca Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Bydgoszcz
Liczba postów: 290
Dołączył: 03/04/2016
Reputacja: 8
Podziękował: 652
Podziękowano mu 341 raz(y)
Post: #2
RE: Yamaha YZF 750R
Fajna maszyna powodzenia w remontowaniu! Big Grin


Image
13/06/2019 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,095
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34087
Podziękowano mu 15536 raz(y)
Post: #3
RE: Yamaha YZF 750R
Powodzenia w pracach przy motorze.

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
13/06/2019 11:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michalz Offline
PAPROCKI Transport
****
Trucker

Skąd: Trzemeszno / Pilzno CZ /
Liczba postów: 1,849
Dołączył: 10/12/2018
Reputacja: 59
Podziękował: 3802
Podziękowano mu 2187 raz(y)
Post: #4
RE: Yamaha YZF 750R
Duzo pracy przed Toba Tongue powodzenia :E
14/06/2019 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZbieglyMorson Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 365
Dołączył: 01/01/2018
Reputacja: 22
Podziękował: 36
Podziękowano mu 128 raz(y)
Post: #5
RE: Yamaha YZF 750R
Witam! Witam!
A więc tak, cała akcja obróciła się w całką drugą stronę, a dlaczego?
Mianowicie tak, we wcześniejszym poście pisałem, że raczej będę się starał
odwzorować ją w 100 procentach do tego jak wyszła ona z lini produkcyjnej Tongue
Aczkolwiek, był jeden nie miły dla mnie incydent. Mianowicie motorek uległ zniszczeniu, gdyż jeden z naszych świeżych kierowców wymusił mi pierwszeństwo przy nie małej prędkości i dużo z motoru nie zostało, a mianowicie cały przód poszedł że tak powiem w D... Tongue Ale udało mi się znaleźć tak zwanego dawce, za nie duże pieniądze więc po niego pojechałem. Po przywiezieniu go został przeczepiony przód, ku mojemu zdziwieniu w dawcy amory były wyczynowe, typowe pod Stunt, które przewyższały wartość motoru tak więc zwrócił mi się dawca Tongue Ale do rzeczy, przeszczepiliśmy przód, i stwierdziliśmy że hmmm może by jednak zrobić coś innego?
No i tak lataliśmy ze znajomym po necie i znaleźliśmy fajny projekcik. Zdjęcie poniżej



Image



Aktualnie motor stoi w garażu już zaczęliśmy go rozbierać, gdyż cześci nie będą malowane bo najzwyczajniej nie opłaca się to, więc postawiliśmy na okleinę z własnym projektem, wiadomo z jakimiś rzekomymi grafikami, ale to dowiecie się z czasem gdy wrócą z oklejenia. Czas który określam na skończenie motoru to przyszły sezon lecz jak wiecie nie tylko motorem się zajmuję, bo rózwnież dużo uwagi przykuwam do MK1 którego już widzieliście w innym temacie Big Grin A mam w zanadrzu jeszcze jeden projekt który myśle że bedzie ciekawy. Aleeeee spokojnie dowiecie się w czasie



Aktualny stan motoru {Przepraszam za jakość zdjęć ale szybkie foty wiadomo i wyglądają jak z tostera Tongue }

Image

Image

Image



A tu jeszcze jakieś foty po sklepaniu go z dawcy i krótkim przelocie. Czemu krótkim? Bo sprzęgło się skończyło Tongue Tak to jest dalej ten motor który był pokazany w 1 poście

Image

Jak widać opona z przodu pierwsza z brzegu założona bo łysa, jak głowa pewnej gwiazdy filmów dla dorosłych Tongue

Image





30/09/2019 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: michalz
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,095
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34087
Podziękowano mu 15536 raz(y)
Post: #6
RE: Yamaha YZF 750R
To w sumie może ta kolizja wyjść na dobre Tongue

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
30/09/2019 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Yamaha Yz 125 Tasak 6 3,378 10/04/2018 09:02 AM
Ostatni post: VresT
  Yamaha Drag Star Silverado 1100 2008r. .:Seba11:. 6 3,155 04/08/2016 12:15 PM
Ostatni post: Rene-GAD

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa