Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duże spadki FPS
Autor Wiadomość
Noobek Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 13
Dołączył: 29/11/2016
Reputacja: 0
Podziękował: 10
Podziękowano mu 1 raz(y)
Post: #1
Duże spadki FPS
Czesc, ostatnio zauwazylem drmatyczne wrecz spadki w FPS-ach po przejsciu na 1.40. Jednostka nie potrafi utrzymac mi stalych 60 FPS ani przez chwile niezaleznie od jakosci grafiki. Czy to moze byc przez ten nowy system osiwetlenia ktory wprowadzili? I czy da się go ewentualnie jakos wyłaczyć
Dodam, że przed tą aktualizacja jeździłem stale na wysokich ustawieniach przy 60 klatkach. Czasami zdarzyło się, że cos tam spadło. Lecz teraz stałych klatek nie mam w ogole, nawet na ustawieniach niskich/średnich.
Cały czas oscylują w granicach 45-60, a najgorsze jest to ze starsznie skacza, np z 57 do 48 i przez to wystepuja niemiłosierne scinki
Zrobiłem juz reinstall, spojnosc pikow gry, sterowniki graficzne sa zaktualizowane, lecz problem dalej wystepuje.
Dziękuję za każda pomoc.
21/04/2021 12:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
superpiotr4 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 381
Dołączył: 02/09/2019
Reputacja: 19
Podziękował: 280
Podziękowano mu 368 raz(y)
Post: #2
RE: Duże spadki FPS
(21/04/2021 12:13 PM)Noobek napisał(a):  Czesc, ostatnio zauwazylem drmatyczne wrecz spadki w FPS-ach po przejsciu na 1.40. Jednostka nie potrafi utrzymac mi stalych 60 FPS ani przez chwile niezaleznie od jakosci grafiki. Czy to moze byc przez ten nowy system osiwetlenia ktory wprowadzili? I czy da się go ewentualnie jakos wyłaczyć
Dodam, że przed tą aktualizacja jeździłem stale na wysokich ustawieniach przy 60 klatkach. Czasami zdarzyło się, że cos tam spadło. Lecz teraz stałych klatek nie mam w ogole, nawet na ustawieniach niskich/średnich.
Cały czas oscylują w granicach 45-60, a najgorsze jest to ze starsznie skacza, np z 57 do 48 i przez to wystepuja niemiłosierne scinki
Zrobiłem juz reinstall, spojnosc pikow gry, sterowniki graficzne sa zaktualizowane, lecz problem dalej wystepuje.
Dziękuję za każda pomoc.
Niestety to jest normalne. Jedyną radą byłoby albo cofnięcie się do wersji 1.39, gdzie nie było tego oświetlenia, albo zmianę ustawień graficznych, ewentualnie przeczyścić dysk. Podeślij ss twoich ustawień graficznych

Dzień 24 lutego 2022 r na zawsze wpisze się w kartę XXI wieku. Rosjanie zaatakowali o wiele mniejsze państwo, tylko dlatego, że chcieli należeć do dzisiejszej Europy! Podczas, gdy my klepiemy się po pełnych brzuchach, Ukraińcy wiążą koniec z końcem. Nie maja dostępu do bieżącej wody, prądu, a nawet żywności. Nie pozwólmy na to, aby biedny naród musiał cierpieć, przez ambicje PutinaWykrzyknik

Ty też możesz pomagać. Wystarczy, że za symboliczne 3,59 złotych zakupisz DLC Ukrainian Paint Jobs Dochody w 100% zostaną przekazane fundacji People in Need zaangażowanej na rzecz Wschodu! Nie czekaj! Pomóż im już dzisiaj!

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach Smile

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
21/04/2021 12:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PiekarniKk Offline
Lemon? peach tea?
***
ViP

Skąd: DPL
Liczba postów: 351
Dołączył: 26/05/2019
Reputacja: 9
Podziękował: 303
Podziękowano mu 342 raz(y)
Post: #3
RE: Duże spadki FPS
takie uroki 1.40

21/04/2021 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adamets2 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 295
Dołączył: 03/10/2020
Reputacja: 4
Podziękował: 190
Podziękowano mu 154 raz(y)
Post: #4
RE: Duże spadki FPS
(21/04/2021 12:13 PM)Noobek napisał(a):  Czesc, ostatnio zauwazylem drmatyczne wrecz spadki w FPS-ach po przejsciu na 1.40. Jednostka nie potrafi utrzymac mi stalych 60 FPS ani przez chwile niezaleznie od jakosci grafiki. Czy to moze byc przez ten nowy system osiwetlenia ktory wprowadzili? I czy da się go ewentualnie jakos wyłaczyć
Dodam, że przed tą aktualizacja jeździłem stale na wysokich ustawieniach przy 60 klatkach. Czasami zdarzyło się, że cos tam spadło. Lecz teraz stałych klatek nie mam w ogole, nawet na ustawieniach niskich/średnich.
Cały czas oscylują w granicach 45-60, a najgorsze jest to ze starsznie skacza, np z 57 do 48 i przez to wystepuja niemiłosierne scinki
Zrobiłem juz reinstall, spojnosc pikow gry, sterowniki graficzne sa zaktualizowane, lecz problem dalej wystepuje.
Dziękuję za każda pomoc.

A na czym grasz ? Podaj jaką masz kartę graficzną, procek, czy dysk SSD czy normalny, ile RAMu ?

Od 10 lat nie grałem w żadną grę i myślałem, że już do końca życia w nic nie zagram i we wrześniu 2020r ODKRYŁEM TĄ GENIALNĄ GRĘ jaką jest ETS2/ATS i nic już nie jest takie, jak wcześniej... Smile
21/04/2021 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 942
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 74
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2589 raz(y)
Post: #5
RE: Duże spadki FPS
(21/04/2021 12:13 PM)Noobek napisał(a):  Cały czas oscylują w granicach 45-60, a najgorsze jest to ze starsznie skacza, np z 57 do 48 i przez to wystepuja niemiłosierne scinki

45-60 FPS No...faktycznie tragedia Szczerbol
Te 'skakanie' z 57 do 48 to ja bym już wyrzucił komputer TongueBig Grin (gdyby Ci nie pokazywało to byś nawet w grze nie odczuł)

Niektórzy to mają problemy...Macie po prostu za przeproszeniem pierdolca na tym punkcie i tyle.
Weź chłopie wyłącz wyświetlanie FPS-ów bo się nabawisz jakiejś depresji.
Jeszcze trochę i ETS2 będzie powodem samobójstw Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21/04/2021 01:52 PM przez RadolSzczecin.)
21/04/2021 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: superpiotr4
superpiotr4 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 381
Dołączył: 02/09/2019
Reputacja: 19
Podziękował: 280
Podziękowano mu 368 raz(y)
Post: #6
RE: Duże spadki FPS
(21/04/2021 01:47 PM)RadolSzczecin napisał(a):  
(21/04/2021 12:13 PM)Noobek napisał(a):  Cały czas oscylują w granicach 45-60, a najgorsze jest to ze starsznie skacza, np z 57 do 48 i przez to wystepuja niemiłosierne scinki

45-60 FPS No...faktycznie tragedia Szczerbol
Te 'skakanie' z 57 do 48 to ja bym już wyrzucił komputer TongueBig Grin (gdyby Ci nie pokazywało to byś nawet w grze nie odczuł)

Niektórzy to mają problemy...Macie po prostu za przeproszeniem pierdolca na tym punkcie i tyle.
Weź chłopie wyłącz wyświetlanie FPS-ów bo się nabawisz jakiejś depresji.
Jeszcze trochę i ETS2 będzie powodem samobójstw Big Grin
Popieram słowa Radola Szczecin Smile Są inne przypadki na forum, gdzie ktoś ma 20-30 FPS. Ale jak chcesz to podeślij te ustawienia graficzne, to może coś uda się wskórać, abyś miał stałe 60 FPS. Wink

Edit: Taki urok nicku. Oczywiście taki żart, abyś się nie uraziłWykrzyknik

Dzień 24 lutego 2022 r na zawsze wpisze się w kartę XXI wieku. Rosjanie zaatakowali o wiele mniejsze państwo, tylko dlatego, że chcieli należeć do dzisiejszej Europy! Podczas, gdy my klepiemy się po pełnych brzuchach, Ukraińcy wiążą koniec z końcem. Nie maja dostępu do bieżącej wody, prądu, a nawet żywności. Nie pozwólmy na to, aby biedny naród musiał cierpieć, przez ambicje PutinaWykrzyknik

Ty też możesz pomagać. Wystarczy, że za symboliczne 3,59 złotych zakupisz DLC Ukrainian Paint Jobs Dochody w 100% zostaną przekazane fundacji People in Need zaangażowanej na rzecz Wschodu! Nie czekaj! Pomóż im już dzisiaj!

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach Smile

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21/04/2021 02:17 PM przez superpiotr4.)
21/04/2021 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Noobek Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 13
Dołączył: 29/11/2016
Reputacja: 0
Podziękował: 10
Podziękowano mu 1 raz(y)
Post: #7
RE: Duże spadki FPS
A więc tak. Jeżeli chodzi o sprzęt to smigam na GTX1050Ti, i5 7400 16GB RAMu, dwa dyski - 1 HDD 1TB oraz 1 SSD 256 GB. Grę wcześniej miałem na HDD, ale przeinstalowałem na SSD. Niestety nic to nie dało.

Ustawienia mam wszystko na wysokie + 150% skalowania, lecz tak jak wspomiałem, niezależnie czy zredukuję je na średnie, czy niskie sytuacja jest taka sama. Co ciekawe to samo dzieje się w menu. Czyli własnie nagłe spadki o 5-10 FPS.

Ja rozumiem, że są przypadki po 20-30 FPS, ale piszę ze swoim "problemem". Jednak przyzwyczaiłem się już do płynnej gry i jazda w ciągłych ścinkach nie jest zbytnio przyjemna.
21/04/2021 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adamets2 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 295
Dołączył: 03/10/2020
Reputacja: 4
Podziękował: 190
Podziękowano mu 154 raz(y)
Post: #8
RE: Duże spadki FPS
(21/04/2021 03:04 PM)Noobek napisał(a):  A więc tak. Jeżeli chodzi o sprzęt to smigam na GTX1050Ti, i5 7400 16GB RAMu, dwa dyski - 1 HDD 1TB oraz 1 SSD 256 GB. Grę wcześniej miałem na HDD, ale przeinstalowałem na SSD. Niestety nic to nie dało.

Ustawienia mam wszystko na wysokie + 150% skalowania, lecz tak jak wspomiałem, niezależnie czy zredukuję je na średnie, czy niskie sytuacja jest taka sama. Co ciekawe to samo dzieje się w menu. Czyli własnie nagłe spadki o 5-10 FPS.

Ja rozumiem, że są przypadki po 20-30 FPS, ale piszę ze swoim "problemem". Jednak przyzwyczaiłem się już do płynnej gry i jazda w ciągłych ścinkach nie jest zbytnio przyjemna.

Z modami (a jak tak jak dużo) czy bez ?

Na podobnej konfiguracji na 1.39 bez modów miałem płynnie 60fps. Czasami w miastach spadało do 40fps (ale rzadko)

Od 10 lat nie grałem w żadną grę i myślałem, że już do końca życia w nic nie zagram i we wrześniu 2020r ODKRYŁEM TĄ GENIALNĄ GRĘ jaką jest ETS2/ATS i nic już nie jest takie, jak wcześniej... Smile
21/04/2021 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 942
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 74
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2589 raz(y)
Post: #9
RE: Duże spadki FPS
..ale o jakich Ty nagłych ścinkach piszesz!
Cytat:Czyli własnie nagłe spadki o 5-10 FPS.

Przecież zmian i spadków rzędu 5-10 fps praktycznie nie odczuwa się w grze - nie ma szans.To twój mózg 'widzi' spadek jak patrzy na cyferki Tongue
Tym bardziej jeśli gra chodzi powyżej 40 FPS a piszesz że masz w przedziale 45-60.

p.s.
Ta karta to tak mi sie zdaje że to typowy budżetowiec z nowszym numerkiem i nie jest do gier na full detalach w 60 fps-ach
Ona jest chyba gorsza wydajnościowo od mojej starej GTX 970

Wyłącz sobie synchronizacje pionową i przestań analizować fps-y tylko się ciesz grą.
Jak jest stale powyżej 40 FPS to jest git

Cytat:Czesc, ostatnio zauwazylem drmatyczne wrecz spadki w FPS-ach
Cytat:a najgorsze jest to ze starsznie skacza, np z 57 do 48

Brak słów Facepalm-mtFacepalm-mtFacepalm-mt
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21/04/2021 04:27 PM przez RadolSzczecin.)
21/04/2021 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Noobek Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 13
Dołączył: 29/11/2016
Reputacja: 0
Podziękował: 10
Podziękowano mu 1 raz(y)
Post: #10
RE: Duże spadki FPS
[/quote]

Z modami (a jak tak jak dużo) czy bez ?

Na podobnej konfiguracji na 1.39 bez modów miałem płynnie 60fps. Czasami w miastach spadało do 40fps (ale rzadko)
[/quote]

Właśnie i z modami i bez. Zaskakujące jest to że nie ma różnicy. Na 1.39 rownież śmigało mi wszystko w porządku
21/04/2021 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ogromne spadki FPS i wyrzucanie do puliptu xXxMatixXx 0 804 31/03/2020 04:38 PM
Ostatni post: xXxMatixXx

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa