Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - 3.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozważania gracza Euro Trucka
Autor Wiadomość
UberMobiljusz (Mobilek) Offline
Prisoner of the Highway
***
ViP

Skąd: Skawina, Małopolskie
Liczba postów: 104
Dołączył: 24/03/2019
Reputacja: 9
Podziękował: 327
Podziękowano mu 343 raz(y)
Post: #30
RE: Rozważania gracza Euro Trucka
(09/10/2021 02:42 PM)RadolSzczecin napisał(a):  
UberMobiljusz (Mobilek) napisał(a):Największą procentowo szansę na stworzenie takiej wizji miałaby JEDNA osoba, która:

A - świetnie zna edytor i jego możliwości,
B - potrafi wykorzystać możliwości edytora, co jest dużo ważniejsze niż sama ich znajomość,
C - ma nieograniczone ilości wolnego czasu,
D - ma nieograniczone pieniądze na prąd, jedzenie i inne produkty pierwszej potrzeby,
E - ma nieograniczoną wenę i chęci do pracy,
F - nie ma życia prywatnego,
G - nie ma pracy/szkoły,
H - nie potrzebuje snu,

Jeśli ktoś taki istnieje, to dajcie mi na niego namiary. Wink

Myslę że był dłuższy czas kiedy spełniałem wszystkie te warunki a na pewno większość.
To samo można by napisać o Desirae - choć miał on znacznie mniejszą wiedze o samej zasadzie działania plików gry.
Wtedy też najbardziej rozwinął się projekt mapy PR i wtedy też powstało mnóstwo pomniejszych rzeczy na mapę - wykorzytywanych po dziś dzień.
Śmiem twierdzić że już raczej nikt nie wykona takiej roboty.

Gdybym nie spełniał warunków z punktów A,B, E, F, i H to dzisiaj już tej mapy po prostu by nie było.

Co do samego tematu - szansa na taki projekt o którym pisze autor minęła bezpowrotnie jakiś czas temu.
Starsi, doświadczeni ludzie są już zmęczeni nap edytorem, a nowi młodzi ludzie w ETS2 za mało potrafią by pociągnąć taki projekt.

Nie neguję Waszej świetnej pracy, aczkolwiek z tym, że nowi, młodzi ludzie w ETS2 za mało potrafią nie do końca się zgadzam. Śmierdzi mi to wywyższaniem się starszego człowieka, który w młodości zrobił jedną bardzo dobrą rzecz, a później przez całe życie się nią chwali. Bardziej powiedziałbym, że brakuje im w większości zapału i wytrwałości, aniżeli umiejętności. Sporo też jest "przypadkowych" mapperów, którzy odkryli tę grę niedawno tylko dlatego, że stała się dość popularna, a kiedyś gry od SCSu były zarezerwowane dla dużo mniejszej, mniej przypadkowej grupy osób. Tacy ludzie próbują coś robić, ale szybko się nudzą, bo nie pałają jakimś większym uczuciem do samej gry, czy ciężarówek. Mimo wszystko jednak PR był na skali 1:19, a teraz dużo osób próbuje swoich sił w skalach pokroju 1:1, 1:2, 1:3, 1:5 itp.

(09/10/2021 03:20 PM)adamets2 napisał(a):  @UberMobiljusz (Mobilek) - założyciel tematu rzucił pewien pomysł... Ja tylko pisałem o tym, że nie musi być żaden lider... Oczywiście, że tworzyliście/tworzycie z pasją tak jak artyści czy twórcy. Jednak tacy ludzie powinni być wynagradzani finansowo. Tworzenie z pasją absolutnie nie stoi w sprzeczności z zarabianiem... Chyba lepiej zarobić cokolwiek niż robić zupełnie za darmo... To jakby twórcy się podzielili to kwestia do ustalenia - czy równo bez pretensji kto więcej dał od siebie, a kto mniej czy w zależności od wkładu... Teraz i tak to jest za darmo, a poświęcacie swój czas... Ja wiem, że Polakom ciężko się w czymkolwiek dogadać o czym wspominał założyciel tematu, ale można nad tym popracować... Co do praw autorskich to są przecież mody płatne od różnych twórców lub wersje premium i free jak od ROEXa... Są chyba sposoby na ogarnięcie... A co do samego połączenia to chyba najlogiczniej było by włożenie FP do PR czyli poszerzenie PR o te wszystkie wspaniałe polskie miasteczka i wsie czy rozbudowę miast jak Poznań...

Żeby mnie wszyscy dobrze zrozumieli - ja i tak wam wszystkim - twórcom byłym i obecnym bardzo, bardzo dziękuję za wszystko co zrobiliście i robicie dla społeczności... To tylko luźna dyskusja i pomysł... Sami między sobą możecie ewentualnie, jak będziecie chcieli, porozmawiać na ten temat. Ja tylko wiem to, że PR jak i FP wyróżniają się na tle innych modów szczegółowością wykonania, ilością lokacji i wszystkiego i było by na korzyść dla wszystkich aby były połączone, ale kwestie: techniczne, prawne i ludzkie to zupełnie inna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

Z jednej strony masz rację, ale ja na przykład nie raz już się przekonałem, że pieniądz potrafi poróżnić nawet dobrze zgrane osoby. Też uważam, że jeśli ktoś dobrze wykonuje swoją pracę, to powinien zostać odpowiednio wynagrodzony, ale akurat w przypadku tworzenia modów do ETSa jakoś tego nie widzę z wielu powodów. Jednym z nich są właśnie kwestie prawne. Mi osobiście głupio byłoby brać jakiekolwiek większe pieniądze za to co tworzę, za hobby. Myślę, że dobrowolne wpłaty to dobre rozwiązanie, ale nie każdy musi się ze mną zgadzać.

Co do płatnych modów, oczywiście że takie są, ale to że są nielegalne to już inna sprawa. Ja generalnie popieram jedynie płatne mody dźwiękowe, a w innych przypadkach dobrowolne wpłaty.

W kwestii PR i FP, to już w takim abstrakcyjnym koncepcie ja bym bardziej widział PR wcieloną w FP, a nie na odwrót. Na mapie w skali 1:19, na której jest PR już niewiele ma szansę się zmieścić. Wink

(09/10/2021 03:20 PM)adamets2 napisał(a):  ale kwestie: techniczne, prawne i ludzkie to zupełnie inna sprawa.

To jest idealne podsumowanie całego tematu. Chciałoby się, żeby nas nie ograniczała żadna z nich. Wink

Image
09/10/2021 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: MATAMET , Nicko , buwek , adamets2 , Ziom
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 04/10/2021, 05:12 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 04/10/2021, 09:21 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - Tedy - 05/10/2021, 01:19 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - UberMobiljusz (Mobilek) - 09/10/2021 06:12 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 13/10/2021, 06:59 AM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 14/10/2021, 09:00 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa