Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - 3.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozważania gracza Euro Trucka
Autor Wiadomość
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,109
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34147
Podziękowano mu 15573 raz(y)
Post: #33
RE: Rozważania gracza Euro Trucka
(10/10/2021 06:15 PM)Ballino napisał(a):  Na jakiej podstawie uznałeś, że płatne mody są nielegalne? Otóż jak ktoś chce to robić dobrze to sprzedaje modele czy inne modyfikacje w pełni legalnie. Jak dla mnie jest to nawet dobre rozwiązanie i jestem za tym aby więcej osób pobierało opłaty jakby nie patrzeć za swoją pracę. Rynek jest wolny, są modele gorsze i lepsze. Nikt nie każe płacić za szajs ale za dobrze zrobione modyfikacje powinny być pobierane opłaty.

Ogólnie ja jestem przeciwnikiem płatnych modów w takiej formie sprzedaży bezpośredniej czyli typowa transakcja - płacisz i dostajesz mod.
Moim zdaniem tu lepiej jak autor chcę mieć jakieś bonusy ze swojej pracy powinien dawać mod "za darmo" i dorabiać sobie na pobraniach (linki z przekierowaniami itp.) lub jakieś dobrowolne wsparcia od graczy (paypal itp.).
Taką postawę mam ponieważ typowo płatne mody często cenowo wykraczają poza granice absurdu. Dodatkowo nie jest to dobre zjawisko bo zachęcając do płacenia za mody za chwilę będzie za byle co trzeba łapać się za portfel bo każdy co ledwo coś tam łyknie już będzie się cenił jak za nie wiadomo co - i to też zresztą już powoli ma miejsce (za dodanie głupiej i gotowej już pierdoły do auta niektóre cwaniaki co ledwo nauczyły się jednej funkcji w zmodzie czy blenderze liczą sobie 20zł i wyżej co jest chore bo to parę minut pracy a i dodający guzik potrafi no ale już mu hajs musi się zgadzać :E).

Co do legalności to nie jest to do końca legalne bo np. tworząc model Scanii dodaję się logo tej marki które jest już prawnie chronione i firma Scania ma prawo wytoczyć proces takiemu autorowi moda o użycie ich znaku towarowego w celach zarobkowych i nawet dochodzić zadośćuczynienia finansowego za to. Oczywiście firma Scania ma to gdzieś i nie będzie się bawić w procesy na których niewiele zyska więc tu sprzedający mody mają raczej spokój (pewno do czasu aż nie rozwinie się to za bardzo i firma nie wykryję, że jest to rynek na którym można zbić korzystny interes).
Czyli generalnie zgodnie z prawem skoro np. SCS musiał się wystarać aby nabyć prawo do dodania prawdziwych marek to taki sam obowiązek mają modderzy którzy tak samo jak SCS zarabiają na znakach danych firm które podlegają ochronie prawnej (możesz sobie zrobić i sprzedawać "Swifta" jak w starszych grach SCS ale nie Scanię :E). Dodatkowo nawet SCS też może się dowalić, że ktoś zarabia na ich grze - no ale tu raczej nic nie zrobią fizyczne bo to im też poniekąd buduję rynek odbiorców gry ale jednak mają takie prawo i podejrzewam jakby taki handlarz modami im za dużo podskakiwał to sprowadzą go do parteru bardzo szybko Big Grin.
Dodatkowo jeśli dochody z modów są regularne (typowe sklepiki z modami) należy taką sprzedaż zarejestrować - czyli założyć firmę handlującą modami i odprowadzać podatki.


Ps. Ogólnie to te wszystkie "oficjalne sklepiki" z modami same pod sobą kopią dołki bo kwestia czasu aż to się za mocno rozwinie i ktoś gdzieś wyżej wyczuję, że można mieć z tego też swój interes i skończy się "szara strefa" dla niektórych nawet bardzo brutalnie.

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10/10/2021 10:15 PM przez Michal_Z_gno.)
10/10/2021 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: MATAMET , Adam.J , UberMobiljusz (Mobilek) , Tedy , Ziom , Pablo1985a8
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 04/10/2021, 05:12 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 04/10/2021, 09:21 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - Tedy - 05/10/2021, 01:19 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - Michal_Z_gno - 10/10/2021 09:46 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 13/10/2021, 06:59 AM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 14/10/2021, 09:00 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa