Logowanie Zarejestruj


Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkłady do edytora na zamówienie
Autor Wiadomość
Nicko Offline
Map Maker / Modeller
****
Trucker

Skąd: Skawina, Małopolskie
Liczba postów: 253
Dołączył: 03/03/2018
Reputacja: 25
Podziękował: 387
Podziękowano mu 511 raz(y)
Post: #8
RE: Podkłady do edytora na zamówienie
Uwierz mi, że z poradnikiem nie jest to jakoś specjalnie wymagające. Czy naprawdę modderzy mogą się czuć dobrze zarabiając np. na podkładzie, który wykorzystuje mapę czy tam usługę innej firmy? Podobnie z ciężarówkami: czy można się czuć dobrze jeżeli się zarabia na ciężarówkach o których marki (modele chyba też) SCS musiał "wywalczyć" (tj. na przykład wykupić) licencję?

DLC Iberia kosztuje na Steamie 69,99 zł.
Za podkład województwa 14zł, to zaokrąglając aż 20% ceny Iberii!
Coś tu jest moim zdaniem nie tak.

Adam.J zrobił podkład CAŁEJ Polski 1:3 (co prawda w częściach, ale lepsze to niż nic, bo szczegóły są) i wydał ten podkład ZA DARMO.
I to się szanuje, że ktoś chce coś wnieść do społeczności modderskiej, i nie nalicza z tego powodu opłat.

Oprócz tego, wiem że zrobił parę innych rzeczy na rzecz innych projektów, i też nie słyszałem, nie widziałem, aby pobierał za to jakiekolwiek opłaty.

Jeszcze zrozumiem, jeżeli ktoś robi jakieś podkłady różne przez jakiś czas i pobiera opłaty, ale w formie OPCJONALNYCH dotacji.
(Choć moim zdaniem tak też nie powinno być, bo w dalszym ciągu to są zazwyczaj cudze mapy, CHYBA, że to podkład zrobiony całkowicie samemu.)
Ale nie, że ktoś korzysta z serwisów CUDZEJ firmy, i jeszcze na tym zarabia.

Moim zdaniem takie coś to zła droga.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10/11/2021 06:59 AM przez Nicko.)
09/11/2021 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
 Podziękowań: UberMobiljusz (Mobilek) , BaKing , tnativek , Michal_Z_gno , HubercikBercik , superpiotr4
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Podkłady do edytora na zamówienie - Nicko - 09/11/2021 09:45 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zapytanie o podkład mapy Polski do map edytora do ETS2 wiktidini2022 0 204 01/04/2024 11:46 PM
Ostatni post: wiktidini2022
  Pomoc ze znalezieniem Polskich modeli do map edytora - nie ma ich? wiktidini2022 6 577 27/12/2023 09:56 PM
Ostatni post: Bozo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa