Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak rozpakować base.scs i inne pliki z ETS2
Autor Wiadomość
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,095
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34087
Podziękowano mu 15536 raz(y)
Post: #1
Jak rozpakować base.scs i inne pliki z ETS2
Jako, że ostatnio już druga osoba zaczyna swoją przygodę z modelowaniem i piszę mi PW jak rozpakować base.scs więc postanowiłem zrobić o tym poradnik ponieważ w końcu jest to najważniejsza czynność jeśli ktoś chcę spróbować swoich sił jako modder.

Więc zaczynamy Wykrzyknik

Co nam będzie potrzebne:
Gra ETS2 (to chyba logiczne Tongue)
Program SCS Extractor do pobrania Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.


Jeśli mamy wszystko możemy brać się do roboty:

1. Na początek tworzymy sobie na pulpicie nowy folder (ja zrobiłem o nazwie base 121) i do niego wrzucamy pobrany program scs_extractor)

Image

2. Teraz wchodzimy do folderu gdzie mamy zainstalowaną grę (u mnie jest to: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2)

Image

3. Teraz kopiujemy sobie plik base.scs do folderu który utworzyliśmy na pulpicie:

Image

Oczywiście jeśli chcemy wyciągnąć elementy z któregoś z dlc czy definicje kopiujemy też sobie plik .scs z interesującą nas zawartością.

4. Teraz metodą kopiuj i upuść otwieramy base.scs programem scs_extractor.
Po odpaleniu tego base.scs w programie scs_extractor pokaże nam się okno wiersza poleceń a nasz folder zacznie się wypełniać folderami i plikami z base.scs a nam pozostanie czekanie na koniec tego procesu który objawi się automatycznym zamknięciem okna.

Image

5. Jeśli wszystko zrobiliście OK to możecie zacząć moddować w ETS2 i korzystać przy tym w pełni z plików jakie są standardowo w grze.
A i można usunąć tą kopię base.scs aby nie zajmowała bez potrzeby miejsca na dysku Tongue


Autor poradnika: Michal_Z_gno
Poradnik napisany tylko dla forum eTrucks.pl i zabrania się kopiowania w całości bądź części Wykrzyknik

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19/11/2015 06:52 PM przez Michal_Z_gno.)
19/11/2015 06:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: MAD MAX , KpA3 , BaToNxpompa , Judasz* , kacpero1050 , _Y0ogi_ , Mietek , polskikangur , Kussitofu , RAVEN60666 , Szymuś. , Adriano1151 , Tytusik86
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jak rozpakować base.scs i inne pliki z ETS2 - Michal_Z_gno - 19/11/2015 06:49 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa