Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
Autor Wiadomość
Aras. Offline
Hetman Wielki Koronny !
*****
Pomocnik

Skąd: Zamojszczyzna !
Liczba postów: 2,914
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3088 raz(y)
Post: #1
Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
Witajcie

Postanowiłem założyć temat gdyż znajdą się osoby znające się na karcie ze stajni Radeonów i nie sposób pomóc swojemu koledze w naprawie, czas gdybania a teraz przechodzę do problemu

Dwa lata temu stałem się posiadaczem karty Radeona - R9 280X referencyjnej firmy XFX, karta ta nie sprawiała żadnych problemów, wszystkie sterowniki były aktualizowane (przez rok je aktualizowałem a wcześniej nie), nie ścinało się w ogóle, zawsze miałem stałe te 60 FPS na Ultra oraz skalowanie 400% w ETS2 i nie zawiodła przez ten czas użytkowania

Jednak tutaj zaczęły się pojawiać problemy, kilka dni temu miałem okazje pobrać sterowniki z serii Crimson Edition (Od wersji 17.4.1 i dalej), zainstalowałem wszystko fajnie, karta zadziałała jak powinno, niestety zauważyłem trzy przypadki (2 w grach wybranych i 1 systemowy)

Przypadki błędów opisanych przeze mnie:
1) Euro Truck Simulator 2 - Pasek systemowy Windowsa na dole ekranu - dowód: Image

2) Counter-Strike: Global Offensive - Gra nie chciała się uruchomić, po prostu status Steam pokazywał że gram w CS-a, zero reakcji

3) Błąd w indeksowaniu systemu - Nie można zmierzyć wydajności odtwarzania wideo - dowód: Image

Najnowsze sterowniki zainstalowałem na systemie Windows 7 Pro (64-bit) i starsze wersje chodziły elegancko a nowe za Chiny nie chcą się odpalić, próbowałem takich czynności jak
a) Instalacji sterowników na starszą wersje - Pomogło bez problemu
b) Instalacji sterowników na czysto - Bez rezultatu, te same błędy
c) Instalacja starszej wersji na czysto - Pomogło bez żadnych problemów kosztem wywalenia ponad 10 GB z dysku systemowego i lepszego wyniku w indeksowaniu systemu

Mój wniosek
Nie chcę wydawać około 1200 złotych by mieć kartę ze stajni nVidia pod kątem wydajności, Radeon jest mi wystarczający i chcę żeby jeszcze pociągnął jak najdłużej, wiem że zmiana karty na inną wiąże się z celem polepszenia kompa co za tym idzie więcej nakładu finansowego, ten komp który posiadam jest w sam raz

Obecnie sterowniki mam w wersji 17.3.3 i mają się dobrze, nic nie psuje a więc mogę spać spokojnie

Jakieś dobre porady, wskazówki związane z moim problemem z najnowszymi sterownikami? Mile widziane odpowiedzi pomocne, Pozdrawiam Big Grin

14/04/2017 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa - Aras. - 14/04/2017 05:38 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opinia AMD Radeon HD 4850 1024 MB 1 GB PCIE Truck781 1 1,751 20/04/2019 02:06 PM
Ostatni post: Truck781
  Sterowniki Osesek 3 1,773 12/10/2013 08:20 PM
Ostatni post: Osesek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa