Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - 3.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podnoszona oś w naczepie- Zrób to Sam :D
Autor Wiadomość
WikTOREk Offline
Nadolak <3
***
ViP

Skąd:
Liczba postów: 124
Dołączył: 04/03/2018
Reputacja: 1
Podziękował: 97
Podziękowano mu 148 raz(y)
Post: #1
Podnoszona oś w naczepie- Zrób to Sam :D
Witam, tutaj postaram się wyjaśnić może już tylko kilku osobą jak to wykonać Smile A wiec będziemy potrzebować notatnika bo jest najlepszy do tego oraz winrara. Wiec Jeśli już to posiadacie, a zakładam iż tak to zaczynamy.

Kombinacje podnoszonej osi jest więcej niż np podam tutaj to zależy od Was.
Podnoszona ośka przednia:
liftable_axle[]: true liftable_axle[]: false liftable_axle[]: false

Podnoszona ośka przednia+ tylna ( środkowa zostaje na ziemi)
liftable_axle[]: true liftable_axle[]: false liftable_axle[]: true

Wiec jak Sami zauwazyliscie, tam gdzie bedzie true, a nie false to ta os podniesie sie pod nacisnieciu kalwisza Smile Proste co nie? Dobra to teraz gdzie to wkleic. Juz tlumacze

Otwieramy nasza naczepę winrarem. Mamy 3 foldery ( bynajmniej nas interesuje jeden)
Wchodzimy do jednego z nich o nazwie def
Image

Po otwarciu def:

Image

Wchodzimy w vehicles>trailer> i tutaj zależy jaka macie naczepę np w krone megaliner folder w trailer jest schmitz zobaczcie
Image

Wiec otwieracie swój folder, mając np przyczepy z wieloma wariantami np. jak Ja menci mam menic_custom1, menci_custom2 i inne to wybierasz tego którego masz dopisanego w cargo. Dobra otwieramy folder schmitz ( opcjonalnie) masz albo już plik chassis.sii, lub dalej folder Smile Wiec otwierasz znów, dobra Ja już mam plik chassis.sii

Image

Nas interesuje aby plik chassis.sii!!


Dobra otwieramy, możecie mieć inny układ tego tekstu jaki ja mam w krone na której robię poradnik no ale to już każdy to ogarnie Smile

Mamy taki tekst
Image

Nas interesuje to:
residual_travel[]: 0.12 # 3rd oraz trailer_mass: 6500.0

Residual masz aż 3, jest to tez od osi, a druga od masy. Szukasz tej residual_...# 3rd i zaraz za nią wklejasz linijki które podałem na początku poradnika, czyli za linijkami residual a trailer_mass Popatrz tu:
Chyba widzisz jaki mam układ linijek? To dobrze Smile Nie potrafię jaśniej..

Image

strzałki pokazują w która stronę wklejałem. No dobra, ale gdy juz masz podnoszona jakaś os w naczepie to bez problemu znajdziesz te linijki Smile Zmieniasz aby wtedy w każdej ośce z false>true lub true>false Smile Pamiętaj, nie usuwaj zakończenia linijkę lub sprawdź czy masz dobrze napisane true or false! Będzie wtedy git Smile popatrz :

Image Ja nie miałem żadnej podnoszonej dodałem miedzy te linijki bo podpatrzyłem jak to jest w podnoszonej Smile
Może poradnik nie jest jakiś estetyczny...lecz treściwy Smile Będzie zainteresowanie to wrzucę poradnik tez jak podpisać dana naczepę pod każdy ładunek Smile Aby była "jedyna" w zleceniach! Powodzenia

Po więcej zapraszam tutaj:Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01/04/2018 11:16 AM przez WikTOREk.)
01/04/2018 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: bumbumek , Michal_Z_gno , Adam.J , Misiek123 , PLAYER , K00paj , err1911 , Pablo1985a8
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Podnoszona oś w naczepie- Zrób to Sam :D - WikTOREk - 01/04/2018 11:15 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa