Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosnące wymagania gry - co ulepszyć?
Autor Wiadomość
jarson Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 234
Dołączył: 25/09/2015
Reputacja: 12
Podziękował: 105
Podziękowano mu 224 raz(y)
Post: #1
Rosnące wymagania gry - co ulepszyć?
Nie zauważyłem, by na forum był jeden ogólny wątek dotyczący NIE TEGO, jakie parametry w ustawieniach graficznych obniżyć w związku ze spadkiem ilości klatek na sekundę, itp., ale TEGO, co w konfiguracji danego komputera gracz powinien ulepszyć, by dalej cieszyć się grą bez dostosowywania (obniżania) ustawień grafii do rosnących wymagań gry.

Mam pomysł, by w tym wątku gracze (którzy tak jak ja nie do końca orientują się, która część w komputerze ma wpływ na co w grze) dzielili się tym, jakie po danej aktualizacji napotkali problemy m.in. z płynnością gry oraz podawali główne parametry swojego sprzętu (system operacyjny, RAM, procesor, karta graficzna). W odpowiedziach ktoś, kto się na tym zna, mógłby wskazywać, który konkretnie element należałoby zupgreadować, by dalej cieszyć się grą na preferowanych ustawieniach.

Zacznę!

Problem:
Po aktualizacji 1.40 gra mocno klatkuje na zatłoczonych skrzyżowaniach (migające kierunkowskazy), na skrzyżowaniach w mocno oświetlonych tunelach (podziemne ronda między Stavanger i Bergen) oraz w momencie mijania jakichś jednostek specjalnych z migającymi kogutami (wydarzenia losowe) - co ciekawe problem nie występuje, gdy mijam zestawy AI z włączonym migającym pomarańczowym światłem ostrzegawczym. Poza tym gra działa płynnie zarówno w trasie jak i w miastach.

Ustawienia graficzne:
Głównie na wysokich i ultra (cel wątku - pomoc w pozostaniu na preferowanych ustawieniach, a nie "co trzeba by obniżyć).

Sprzęt:
Windows 7
RAM 8GB
Procesor Intel Core i-5 2400 3.10 GHz
Grafika NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

Jakie wskazania? Przejść na Windows 10, dokupić RAMu, zmienić procesor na i-7, czy może odkładać na kartę graficzną? Big Grin

Moje fotorelacje z Dzikiego Zachodu: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
15/04/2021 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Rosnące wymagania gry - co ulepszyć? - jarson - 15/04/2021 02:00 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa