Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gospodarstwo Rolne Neumann
Autor Wiadomość
Jerrson Offline
Zarejestrowany
*
Zarejestrowani

Skąd:
Liczba postów: 4
Dołączył: 28/10/2020
Reputacja: 0
Podziękował: 6
Podziękowano mu 6 raz(y)
Post: #1
Gospodarstwo Rolne Neumann
Gospodarstwo Rolne Neumann


Gospodarstwo Rolne Neumann znajduje się w województwie Pomorskim zajmujemy powierzchnie 310 ha oraz prowadzimy hodowlę drobiu oraz trzody chlewnej.

Gospodarstwo zaczęło działalność w 1969 roku kiedy nasi dziadkowi przeprowadzili się z okolic Berlina do wioski w województwie pomorskim, wtedy zostały zakupione 4 ha ziemi, gdzie zbudowano dworek oraz fermę drobiu. Gospodarstwo prężnie się rozwijało do 1989 roku zostały wybudowane kolejne dwa obiekty oraz zakupiono 30 ha ziemi od pobliskich rolników. W 1990 roku kiedy złote czasy kurnikarzy się skończyły, z powodu prywatyzacji zakładów mięsnych opłacalność znacznie spadła, a my szukaliśmy większego areału wtedy wpadł pomysł kupujemy PGR-y. W 1991 roku po wielu oględzinach zakupiliśmy dawną fermę trzody chlewnej wraz z 280 ha ziemi. Pomysł był aby przerobić budynki na kurniki, lecz uruchomiliśmy nowy kierunek w naszym gospodarstwie. W 1993 roku z powodu niewypłacalności wielu rzeźni skorzystaliśmy z okazji i wykupiliśmy dawne zakłady mięsne obok naszego PGR. W 1998 roku wybudowaliśmy kolejne trzy budynki inwentarskie.

Obecnie stan ziemi jaką posiadamy się nie zmienił na ten moment powadzimy fermę trzody chlewnej na 12 tysięcy sztuk oraz w rodzinnej miejscowości prowadzimy fermę drobiu. Ciągle jesteśmy właścicielami rzeźni jesteśmy nastawieni na sprzęt marki John Deere.

Po krótkiej historii pora abym się przedstawił jestem Leon mam 19 wraz z bratem rodzicami i dziadkami prowadzimy rodzinne gospodarstwo jestem po szkole mechanizacji rolnictwa i teraz pomagam w gospodarstwie. Aktualnie jesteśmy na etapie modernizacji gospodarstwa. Dziadkowie zajmują się rzeźnia, młodszy brat fermą drobiu a ja z tatą zajmujemy się uprawą ziemi oraz trzodą chlewną. Aktualnie szykujemy się do wyjazdu do Niemiec na oględziny nowego John Deera serii 8 oraz zaliczkować kombajn. Tutaj krótka fotorelacja z kilku miesięcy pracy.

Ferma trzody chlewnej



15/06/2021 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Gospodarstwo Rolne Neumann - Jerrson - 15/06/2021 09:29 PM
RE: Gospodarstwo Rolne Neumann - Daras94 - 15/06/2021, 09:48 PM
RE: Gospodarstwo Rolne Neumann - Ziom - 16/06/2021, 07:35 AM
RE: Gospodarstwo Rolne Neumann - Jerrson - 16/06/2021, 10:57 PM
RE: Gospodarstwo Rolne Neumann - Ziom - 17/06/2021, 09:01 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gospodarstwo Rolne - Mazury Marmac 9 2,808 25/04/2021 07:47 AM
Ostatni post: Ziom

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa