Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakiego aparatu używacie?
Autor Wiadomość
xUserN Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 719
Dołączył: 20/06/2014
Reputacja: 55
Podziękował: 936
Podziękowano mu 1031 raz(y)
Post: #18
RE: Jakiego aparatu używacie?
Trochę #odkoproku, ale od dłuższego czasu używam innego sprzętu. Może komuś się przyda moja opinia Smile

Canon 7D - Czołg. Działał w słońcu, deszczu, śniegu, burzy i innych ciężkich warunkach, nigdy mnie nie zawiódł. Body jest już trochę wiekowe, więc z RAWów czasem ciężko wyciągnąć to czego się oczekuje.

Canon 6D - Budżetowa pełna klatka. Największą dla mnie wadą tego aparatu jest autofocus. Punktów AF jest tylko 11 i tylko środkowy punkt jest pewny, boczne raz działają, raz nie. Na plus zdecydowanie obrazek, zdjęcia nawet prosto z aparatu wychodzą świetnie, to w połączeniu z wbudowanym do aparatu Wi-Fi oszczędza sporo czasu gdy potrzebne są zdjęcia "na wczoraj", a w dodatku nie trzeba ze sobą brać dodatkowych kilogramów w postaci laptopa. Użyteczne ISO to przepaść w porównaniu do 7D, dla 6D wartości w okolicach 3200 to żaden problem, natomiast w 7D bałbym się podbijać do ISO 1600.

Canon 70-200 f/4 - Najtańsza wersja najpopularniejszego teleobiektywu. Lekki, poręczny, ale jednak czasem zbyt ciemny.

Sigma 10-20 f/4-5,6 - Zdjęcia z szerokiego kąta zawsze wyglądają ciekawie. W środku jest ostro, ale boki czasem za bardzo się rozjeżdżają i nie wygląda to dobrze. Jest to tańsza wersja tego obiektywu, gdybym miał wybierać jeszcze raz, wolałbym dozbierać do tego samego modelu, ale ze światłem f/3.5.

Canon 50mm f/1.8 - Plastikowa zabawka, fajna do portretów, ale w reportażu lubi się pogubić. Rzadko korzystam z tego obiektywu, chyba że wiem co będę robić i będę miał kontrolę nad obiektem który fotografuję.

Teraz może trochę bardziej zaawansowany temat - światło.
Jakiś czas temu postanowiłem zainwestować w jakiś lepszy wyzwalacz i wybór padł na Yongnuo YN560 - TX II. Możliwość kontroli nad lampami z pozycji aparatu znacznie ułatwia pracę, tym bardziej, że wyzwalacz obsługuje do 6 grup. Na dzień dzisiejszy w "plenerze" korzystam z 3 lamp Yongnuo YN560 - III, stosunek jakości do ceny jest świetny, a lampy posiadają wbudowany odbiornik, który współpracuje z wyżej wymienionym wyzwalaczem, więc nie trzeba dokupywać dodatkowych odbiorników. W sytuacjach, kiedy mogę odbić światło z lampy od ściany lub sufitu korzystam z Yongnuo YN500EX, prosta lampa, posiada tryb HSS i TTL, z którego osobiście nie korzystam. W zapasie leży jeszcze Yongnuo YN560 - II, podobna do III, ale nie ma wbudowanego odbiornika. Całość zasilam kilkoma zestawami baterii. Korzystałem z Eneloopów od Panasonica, ale przeszedłem na tańsze akumulatorki z Ikei - LADDA 2450, chyba najlepszy wybór na rynku.

Mając 2 aparaty, mogę sobie pozwolić na zdalne wyzwanie jednego z nich. Pomagają mi w tym dwa najprostsze wyzwalacze Yongnuo RF-603C, ten na aparacie musi być oczywiście podpięty dedykowanym kablem. Aparat jest wkręcony w głowicę Benro IH2, bardzo masywna, mam do niej zaufanie. Jeżeli chodzi o statyw, to korzystałem z Quadralite AIR 275, ale mocowanie nóg postanowiło odmówić współpracy i nie da się go skręcić. Byłem też zmuszony do wymiany trzpienia na Manfrotto, bo oryginalny gwint się ułamał.

Co do komfortu pracy - paski Peak Design. Zdecydowanie obowiązkowa rzecz przy użytkowaniu aparatu dłuższy czas na ramieniu. Nie wyobrażam sobie korzystania z aparatu bez pasków tego producenta.

Jeżeli chodzi o przechowywanie aparatu i reszty pierdół, trochę plecaków już przerobiłem i stwierdziłem że nie ma co żałować pieniędzy na dobrą ochronę sprzętu. Obecnie korzystam z Lowepro Pro Runner BP 450 AW II i mogę spać spokojnie, nie myśląc o prujących się zamkach czy innych pierdołach, bałbym się włożyć cały sprzęt do czegoś innego. Korzystam również z kamizelki na sprzęt foto, bardzo podobnej do tych z których korzystają fotografowie na rajdach WRC (Google - WRC vest) Ciężko ją dorwać, ale jest to możliwe.

To na tyle, jakby ktoś miał jakieś pytania nt. ww. sprzętu, to chętnie pomogę Smile

Image

17/12/2019 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: PLAYER , Adam.J , limowski , Kukasz
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jakiego aparatu używacie? - CzesieK_BS - 09/09/2013, 09:18 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - borysek01 - 22/06/2014, 12:33 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - Perkins - 04/07/2014, 08:48 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - gabriellaxyz - 18/08/2014, 09:28 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - CzesieK_BS - 20/11/2014, 07:23 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - sewcio65 - 04/07/2016, 08:04 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - Dominiko - 15/07/2017, 12:47 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - Ranger - 15/07/2017, 01:09 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - xUserN - 15/07/2017, 07:29 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - Perkins - 20/12/2018, 12:25 AM
RE: Jakiego aparatu używacie? - xUserN - 20/12/2018, 08:34 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - druit - 05/07/2018, 09:52 AM
RE: Jakiego aparatu używacie? - xUserN - 17/12/2019 02:54 PM
RE: Jakiego aparatu używacie? - xUserN - 11/10/2020, 08:59 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa