Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z pamiętnika (początkującego) króla szos - thotka !
Autor Wiadomość
thotek
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #20
RE: Z pamiętnika (początkującego) króla szos - thotka !



Poniedziałek, 24.08.2015
thotek się dokształca... i dokonuje nieprzemyślanego zakupu.

Długo nie było o mnie głośno, jeśli chodzi o moje drogowe życie. Nie miałem ostatnio natchnienia do dzielenia się nowinkami z mojej europejskiej trasy. Ale zapewniam, iż w tym czasie nie próżnowałem.


Firma raczkuje, ale stara się powoli funkcjonować. Zrobiłem mnóstwo kursów, przejechałem już tysiące kilometrów moim Mersiem i zaczynam już znać Europę jak własną kieszeń. Do tego bardzo dobrze zarabiam, ale jak wiadomo, do perfekcji daleka droga i wiele muszę jeszcze osiągnąć. Postanowiłem więc wycisnąć z siebie jeszcze więcej i zapisać się na szkolenia z zakresu ADR, czyli przewozu materiałów delikatnych. Każde szkolenie kończy się egzaminem teoretycznym (bardzo trudnym, składającym się z 40 różnych pytań, otwartych i zamkniętych) i praktycznym... więc w pewnym sensie droga przez mękę, ale cóż, przewóz materiałów łatwopalnych czy gazów to już nie są żarty. Mimo wszystko jest to bardzo intratny interes i można sporo na nim zarobić, jak udało mi się dowiedzieć od mojego znajomego po fachu, który prowadzi konkurencyjną firmę. Zabrałem się więc do nauki i kułem tygodniami, dniami i nocami (miałem dość długi urlop). Póki co udało mi się zdać 3 z 6 egzaminów i posiadam licencje na przewóz materiałów wybuchowych, gazów oraz materiałów łatwopalnych. Jak się okazało, moje wysiłki zaowocowały, z czego jestem dumny, bo
1. Nie było łatwo
2. Mogę teraz więcej zarabiać.
Na razie wystarczy mi to, co mam. Nie planuję na razie przystępować do egzaminów na kolejne licencje, skupię się na doskonaleniu innych umiejętności. Ale muszę się pochwalić, że przewoziłem już materiały z klasy ADR, np. acetylen.


Image
Image


Ostatni czas mojej kariery drogowej, to nie były jednak same sukcesy. Zdecydowałem się bowiem na kupno nowej ciężarówki. Rozważałem kilka marek, ostatecznie wybrałem najbardziej podstawowy model IVECO który zakupiłem za ok. 100 tysięcy euro. Było mi rzecz jasna żal rozstawać się z moim Mersiem. W końcu przeszedł (a właściwie przejechał) ze mną wiele w życiu. Tysiące kilometrów poznawał ze mną na nowo, odkrywając nowe zakamarki i tajemnice europejskich dróg. Aż mi się zrobiło w sercu żal na taką myśl. Co prawda nie zamierzałem go sprzedawać, tylko oddać nowemu kierowcy (co jest rzecz jasna jednym z powodów, dla którego zdecydowałem się zmienić samochód, w końcu firmę trzeba rozwijać, żeby na niej zarabiać). Innym powodem był fakt, iż chciałem czegoś nowego w moim życiu kierowcy.

Image
Image

Pojechałem do salonu IVECO w Szczecinie. Po godzinie spędzonej w salonie na oglądaniu różnych modeli wraz z pomocą " fachowca " (i szacowaniu zawartości mojego portfela) wybrałem najtańszy model Stralisa. Szybko jednak pożałowałem swego wyboru. Z wyglądu nie był wcale nadzwyczajny, wnętrze kabiny również dość banalne i tandetne. Jazda nie należała do najprzyjemniejszych. Miał słabszy silnik od Mercedesa i też wolniej się rozpędzał, a ja potrzebuję rzecz jasna w miarę dobrego samochodu już na początek. Zrobiłem nim jeden kurs, Szczecin-Calais i oddałem nowo zatrudnionemu pracownikowi. Sam zaś wróciłem do jazdy Mercedesem. Zamierzam jednak kupić sobie nową ciężarówkę (gdy tylko zarobię więcej pieniędzy i odbiję sobie wyrzuconą w błoto na kupnie IVECO kasę). Tym razem jednak będę ostrożniejszy przy doborze samochodu (nie kupię na ślepo, ale będę się sugerować ceną, parametrami, wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym). Do tego czasu będę jeździć moim starym Mercedesem.

Mam na oku Volvo, mam nadzieję, że już wkrótce zasiądę za jego sterami i się nie zawiodę...
24/08/2015 11:35 AM
Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: VresT
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - MAD MAX - 15/08/2015, 08:14 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 16/08/2015, 01:42 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - VresT - 16/08/2015, 01:45 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Aras. - 16/08/2015, 02:40 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Rabtuś - 16/08/2015, 02:53 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 16/08/2015, 04:19 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 17/08/2015, 11:30 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Ania - 17/08/2015, 11:32 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 18/08/2015, 10:33 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Ania - 18/08/2015, 11:41 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 18/08/2015, 12:05 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 19/08/2015, 02:45 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 21/08/2015, 08:40 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Ania - 21/08/2015, 09:27 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 21/08/2015, 09:44 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Ania - 21/08/2015, 09:52 AM
RE: Z pamiętnika (początkującego) króla szos - thotka ! - thotek - 24/08/2015 11:35 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa