Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z pamiętnika (początkującego) króla szos - thotka !
Autor Wiadomość
thotek
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #49
RE: Z pamiętnika (początkującego) króla szos - thotka !



Wtorek, 20.10.2015
Powrót w wielkim stylu, ale i spokojnej atmosferze.

Wreszcie powracam ! Jak widać, niestety mój pamiętnik przeżył jakąś amnezję, bo ma w sobie wielką wyrwę czasową. Ostatni mój wpis pojawił się prawie 2 miesiące temu? A dlaczego, chyba wiele nie trzeba tłumaczyć. Musiałem sobie zrobić przerwę od... tego wszystkiego i odciąć się od świata kierowców, aby nabrać nowych sił i chęci do kontynuowania przygody kierowcy. Wyjechałem więc na bardzo długi urlop na łono natury. Ale wszystko co dobre w końcu się kończy i trzeba wracać do szarej rzeczywistości.

W firmie niewiele się zmieniło. Zarobiłem trochę pieniędzy, posiadam już na koncie przeszło 180 tysięcy euro (opłacił się wielogodzinny ból pleców towarzyszący siedzeniu za kierownicą). Ostatnio miałem kurs do Liege i przewoziłem acetylen. Może nie będę wnikać, co robiłem z samochodem po drodze, ale jedno jest pewne - po przyjeździe nie dostałem ani centa z ponad 30 tysięcy euro, które miałem otrzymać za kurs. Resztę dopowiedzcie sobie sami Smile

Gdy dotarłem na Liege, przyszła pora na kolejne zlecenie. Udałem się jak zwykle do firmy EuroGoodies (wybrałem pierwsze zlecenie które było pod ręką, nie będę wybrzydzać, w końcu jestem świeżo po urlopie) i obgadałem z szefem warunki dostawy (po uprzedniej półgodzinnej rozmowie o wrażeniach z urlopu).

Tym razem miałem dostarczyć do Wenecji spory ładunek sera o masie 18 ton. Sporo się musiał mleczarz napracować, nie ma co. Odbiorcą była firma LKW, a dostać za kurs miałem około 32 tysięcy euro. No to co? Ruszamy !

Wyruszyłem z Liege wczesnym rankiem i podróż generalnie zapowiadała się spokojnie. Spieszyłem się powoli - chciałem jak najszybciej przebyć ponad 900-kilometrowy dystans, jednocześnie jak najczęściej trzymając się ograniczenia ruchu. Nie było żadnych większych wrażeń poza dwoma idiotami drogowymi - najpierw we Francji chciałem zjechać na wąski zjazd i zderzyłem się z autobusem - a jak wiadomo, autobus w grze nie wygląda na masywny, ale za to kolizja spora, zatem pozory mylą. Drugi raz chciałem zjechać na stację benzynową, ale na pasie po prawej stronie jechał inny tir. Chciałem go wyprzedzić i zjechać na prawo, niestety kierowca jechał z podobną prędkością i co? Trach !

Poza tym podróż przebiegła spokojnie. Ciekaw jestem, co przyniosą następne kursy (poza nadchodzącą zmianą oprawy graficznej firmy, znudziła mi się oraz zmianą ciężarówki - niestety, mój MAN ma bardzo mały bak, wobec czego często muszę zatrzymywać się na tankowanie) i jestem na nie otwarty.


Gotowi do pierwszej jazdy po przerwie? Gotowi Big Grin
Image

Wczesny ranek - opuszczamy Liege i wio ! Tongue
Image

W polu widzenia znajomy obrazek lotniska (również popularny wśród forumowych zdjęć)
Image

Ciekawe, co wyszło lepiej? Mój tir czy lotnisko Big Grin
Image

W ciasnym tunelu. Ostrożnie !
Image

Nie wiem, co mam wpisać, więc wstawiam zdjęcie tira przejeżdżającego pod jakimś ogromniastym wiaduktem.
Image

Selfie ze słonecznikami o.O
Image

Do Włoch przez Holandię ?! A nie, sorry, to Luksemburg.
Image

Masakra. Dobrze nie wjechałem do Luxa, a tu już kolejna granica...
Image

Jak jedziesz? Na Strasburg a nie na Metz !
Image

Drodzy Państwo ! Ograbianie z pieniędzy czas zacząć !
Image

Ciekawy wąwóz... chyba widzę go pierwszy raz.
Image

Samochód i pociąg... mało ciekawe.
Image

Wjeżdżamy do Szwajcarów... A za flagą wiadomy widok (tunele)
Image

Niebo wyszło super.
Image

Góry, noc... i mój tir.
Image

Buongiorno Italia !
Image

Uff ! Wreszcie w mieście gondolierów !
Image
20/10/2015 09:23 PM
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - MAD MAX - 15/08/2015, 08:14 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 16/08/2015, 01:42 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - VresT - 16/08/2015, 01:45 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Aras. - 16/08/2015, 02:40 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Rabtuś - 16/08/2015, 02:53 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 16/08/2015, 04:19 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 17/08/2015, 11:30 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Ania - 17/08/2015, 11:32 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 18/08/2015, 10:33 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Ania - 18/08/2015, 11:41 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 18/08/2015, 12:05 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 19/08/2015, 02:45 PM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 21/08/2015, 08:40 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Ania - 21/08/2015, 09:27 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - thotek - 21/08/2015, 09:44 AM
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy - Ania - 21/08/2015, 09:52 AM
RE: Z pamiętnika (początkującego) króla szos - thotka ! - thotek - 20/10/2015 09:23 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa