Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miejsce do zgłaszania błędów gry.
Autor Wiadomość
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,103
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34124
Podziękowano mu 15569 raz(y)
Post: #1
Miejsce do zgłaszania błędów gry.
Dziś dostałem dość ciekawą PW od Thora i myślę, że nie obrazi się jeśli przedstawię tutaj jej treść aby poddać ogólnej dyskusji.
Sama wiadomość dotyczyła najkrócej ujmując stworzenia miejsca gdzie będzie można zgłaszać błędy, publikować ich rozwiązania itp. dotyczące czystych wersji gier ETS2 i ATS.

Poniżej treść wiadomości:
Cytat:Przyszedł mi ostatnio taki pomysł do głowy.

Krótki opis:
W działach ATS i ETS można by utworzyć po dodatkowym poddziale pod dźwięcznie brzmiącym tytule "Błędy gry".
Oczywiście trzeba by opracować krótki regulamin lub wytyczne do danego tematu. Przegrzebać trzeba by forum nasze w poszukiwaniu potrzebnych instrukcji do zamieszczania takich błędów, do tego gdzie w plikach szukać i jakich informacji szukać na temat błędu.

A teraz po co to.
Otóż. Na naszym forum są betatesterzy i poza tym ze wiem ze są to tak na prawdę nie wiem którzy to Big Grin Ale to jest rzeczą ważną choć nie najważniejszą.
Każdy gracz grający jak na przykład ja, zwraca uwagę na pewne błędy, na pewne niedoróbki, na różne rzeczy które w grze są źle, wydaje się że są źle lub nie działają poprawnie. Jest tego masa, od źle ustawionych znaków po źle przypisane prędkości, do zapadających się samochodów. Oczywiście mówię tutaj o podstawowej wersji gry.
I teraz za przykład posłużę się sobą.
Jeżdżę po ATS i widzę błąd. Chciałbym go zgłosić ale problemem jest fakt ze nie wiem gdzie bo aż tak nie jestem zaawansowany w projekty SCS. Do tego dochodzi fakt bariery językowej bo nie posługuje się na przykład językiem obcym. Nie mówiąc już o tym ze na obecną chwilę nie mam pojęcia gdzie szukać informacji o współrzędnych w grze potrzebnych do zgłoszenia błędu, nie wiem jakie pliki trzeba skopiować podając błąd i nie wiem już zupełnie jak go zgłosić.
Wiem natomiast ze pewnie to wszystko bym znalazł na forum ale trzeba spędzić sporo czasu żeby to znaleźć a przy moim i tak okrojonym ostatnio czasie nie mam ochoty na to go tracić bo wole pojeździć w ATS.

Korzyści z takich tematów były by takie że wywala mi błąd, to robię wszystko według instrukcji, wrzucam pliki potrzebne i któryś betatester robi z tego użytek podając to do SCS. Lub może to robić jakaś oddelegowana osoba z naszego forum. Było by to znaczne usprawnienie dla osób takich jak ja którzy chcieli by ale nie wiedzą jak. Instrukcję dobrze opisane i zawarte w jednym miejscu powodują znaczne przyspieszenie sprawy.

Oczywiście taki dział dla klarowności mógłby mieć poddziałów kilka np:
Instrukcja - gdzie tylko będą zawarte instrukcje jak w danym dziale zgłaszać błędy
Mapa - błędy mapy, znaków, prędkości...
Samochody i naczepy - błędy w ciągnikach dostępnych dla gracza, w traficu, w naczepach.

Podejrzewam ze może jeszcze coś wyjść w fazie przygotowań.

Rozumiem ze może to być zbędne bo może się okazać ze po założeniu owego tematu nie będzie miał wzięcia lub się okaże ze będą wrzucane tam błędy z modami które już swój ogólny temat pomocy mają ale trzeba by zaznaczyć ze błędy zgłaszać można tylko z wersji gry bez modów.

Może warto żebyście to całym teamem przemyśleli lub jeśli już cos takiego kiedyś było a się nie przyjęło to po prostu napisz mi chociaż ze to nie ma sensu Big Grin

Pozdrawiam gorąco w ten upalny mokry poniedziałek Smile

Teraz pytanie:
Co o tym sądzicie Pytajnik

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29/03/2016 12:03 AM przez Michal_Z_gno.)
28/03/2016 11:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: .:KoxTrucker:. , kolakao , limowski , Thor , Borsuk
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Miejsce do zgłaszania błędów gry. - Michal_Z_gno - 28/03/2016 11:58 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa