Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W.I.P Mapa Polski
Autor Wiadomość
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 944
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 74
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2596 raz(y)
Post: #5
RE: Mapa Polski
A po co Wy to co chwile odświeżacie? Na co czekacie? Na oklaski?

Teraz podstawka i dlc są tak rozbudowane i posiadają tak duze zasoby że nie wiem że aż tak pilnie musi ktoś Wam robić modele.
To bez dodatkowych modeli juz nic nie można zrobić?
Kiedyś to było faktycznie wyzwanie...a teraz? Można śmiało przynajmniej zacząć robić cokolwiek bez żadnych własnych zasobów lub, tak jak kiedyś porobić własne warianty juz istniejących modeli czy prefabów tych SCS-owskich.
Tak naprawdę to można odwalić całkiem odjazdową mapkę nie uruchamiając wogóle Blendera czy ZModeler'a.
Kiedyś nikt nie robił dodatkowych prefabów i tylu modeli i jakoś ludzie mieli pomysły.
Po za tym zawsze z czasem można cokolwiek podmienić - jak już będzie co podmieniać.

Oznakowanie i znaki drogowe to już kompletnie ten problem odpada w tej wersji edytora jaka teraz jest.

Nie wróże temu projektowi żadnych perspektyw i ze względu na to proponował bym zacząć z tym co macie byście sie sami przekonali
na ile czasu starczy wam zapału, pomysłów itd..itd.
Jak ktos zobaczy że warto w to wejść bo jest to coś z perspektywami, to i jakiś chętny modelarz się znajdzie.

Jak to mówią "Złej baletnicy to przeszkadza i rąbek u spódnicy"

p.s.
Nie mam teraz juz czasu i chęci ale marzy mi się projekt kompletnie na standardowych SCS-owskich modelach bez jakiegokolwiek udziału i zależności od map typu promods.
Oni tylko na to liczą - bo pobieranie ich mapy u nich się zwiększy jeśli Wasz projekt będzie zależny od używania ich mapy {czyt. modeli, prefabów}
Czym więcej takich "frajerów" to dla nich lepiej.

Wyzwaniem było by jednak zrobienie całej, dużej Polski tylko na tym co daje nam SCS.
W dodatku zawsze wszystko na mapie było by aktualne.
Być może było by troche biedniej, ale jeśli zrobić to z takim pomysłem jak jest zrobiona PR-ka to wcale bym nic nie ubolewał że nie można dołączyć żadnej innej mapy. Nawet to by była dla mnie zaleta.

p.s.2
Nawet chyba nie wiecie ile ja rzeczy zrobiłem na Polskę do mapy kompletnie bez udziału Blendera czy ZModelera.
Trzeba umieć kombinować i umieć wykorzystać modele standardowe.
Teraz dodatkowo można także zaadoptować modele z ATS-a i też je "sklonować" i dostosować do polskich realiów.
Tak się "tworzy" wszelkiego rodzaju ozdobniki jak szyldy, banery reklamowe, neony itd..itd
Tylko że to trzeba siedzieć po nocach i kombinować teksturki.
To co teraz podziwiacie na PR to ktoś nad tym siedział do rana.

Kiedyś napisałem że nigdy juz nie wyjdzie mapa równorzędna tej Poland Rebuilding i wiem że miałem racje bo nikt już nie poświęci tyle czasu, dni i nocy i nie ma takich pomysłów.
Nieznajomośc Blendera czy Zmodelerea jest tam jakimś pewnym ograniczeniem - ale nie przesadzajcie że już nic nie można przez to zrobić fajnego bo mi wystarczył Photoshop i DXTBmp i kilka patentów.Ale do tego trzeba mieć głowę i chęci.
Po za tym nie samymi modelami 'mapa stoi' bo wystarczy zobaczyć jak mapmakerzy SCS-u zrobili Francje czy Skandynawie.

Zamiast odświeżać wciąż temat - odświeżcie sobie umysł.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07/07/2018 12:43 PM przez RadolSzczecin.)
07/07/2018 09:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: ferNDawid , Hardcor123 , .:KoxTrucker:. , WiTo , GrakuPL , Nicko , Michal_Z_gno , Dominiko , witalg311 , Maseł , MATAMET , Ukaszeł , Jakubek , kamyczek
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
W.I.P Mapa Polski - WiTo - 06/07/2018, 03:01 PM
RE: Mapa Polski - Nicko - 06/07/2018, 06:09 PM
RE: Mapa Polski - Wojciech V8 - 06/07/2018, 06:20 PM
RE: Mapa Polski - Nicko - 07/07/2018, 07:41 AM
RE: Mapa Polski - RadolSzczecin - 07/07/2018 09:11 AM
RE: Mapa Polski - Michal_Z_gno - 07/07/2018, 02:37 PM
RE: Mapa Polski - RadolSzczecin - 08/07/2018, 10:56 AM
RE: W.I.P Mapa Polski - Nicko - 10/07/2018, 08:43 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ETS 2 Mapa Polski by ProTrucker201-Ankieta dotycząca dróg w v2 ProTrucker201 13 10,073 21/07/2013 11:09 AM
Ostatni post: Marcin D

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa