Logowanie Zarejestruj


Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 17 głosów - 3.29 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transroztocze | Twój partner z Zamojszczyzny
Autor Wiadomość
Aras. Offline
Hetman Wielki Koronny !
*****
Pomocnik

Skąd: Zamojszczyzna !
Liczba postów: 2,914
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3088 raz(y)
Post: #334
RE: Transroztocze | Twój partner z Zamojszczyzny
Witam





Teruel - Calais - Pau - Strzelce Krajeńskie

Witam wszystkich serdecznie. Dzisiaj opowiem o przygodzie, dlaczego nie lubię jeździć po Francji i czekać 2 dni na ładunek, zanim spłakany Francuz załaduje. Początek ma swój bieg w Teruel w Hiszpanii, gdzie jadę do Calais, mieście gdzie imigranty chcą się dostać do cioci Elżbiety na kawkę i herbatkę, a potem się ugościć i balować na hajs państwa, rozładunek w Pau przy granicy z Hiszpanią, gdzie musiałem nasiedzieć się zanim tam cymbały mnie załadują i czekanie na papiery 12 godzin dostaje zawału w postaci nerwów i przekleństw, a kończąc w Strzelcach Krajeńskich gdzie rozładunek idzie sprawnie i bez problemowo można sobie kawkę strzelić i posprzątać w kabinie. Dosyć smętnego monologu niczym biedne powieści ukraińskiego kierowcy, a teraz zapraszam do oglądania najnowszego materiału

Początek zaczynam w Hiszpanii, ładuję się do Calais z 17,5 tonami owoców, beduini poładowali całkiem szybko i papiery dali w szybkim czasie, więc można ruszać. Wyjechałem po południu i przy okazji się przespałem na pobliskim parkingu, oddalonym o 60 kilometrów od Teruel. Wyspałem się by wczesnym rankiem wyjechać w dalszą drogę i plan jest jechać przez Pau. Wąskie drogi, ciekawe widoczki, coś co ja lubię. Potem autostrady i szukanie parkingów. 9 godzinna pauzę wykręciłem na parkingu w okolicach Orleanu/Saint Laurent i następnego dnia rankiem wyruszyłem do Calais. Na miejsce zajechałem po południu, a więc w sam raz wystarczyło żeby dojechać.
Następny cel? Znowu się cofamy na południe Francji, tym razem jadę do Pau. Trochę śmiesznie Francuzi pokrzyżowali plany, bo załadowali śmieszne 4 tony płatków kukurydzianych, to jakiś żart. Myślałem że będzie 5 palet, a wyszło ich 38. Gadałem z nimi jak to możliwe? Oni mówią że z tym, proszę się udać do spedycji. Załadunek tam szedł bardzo mozolnie, stałem pół dnia żeby załadować naczepę. W końcu udało się załadować i na papiery czekało się kolejne pół dnia. W dokumentach się zgadzało to jedziemy dalej. Trasa głównie autostradą, bo landem średnio się opłacało. Szukałem jakiegoś parkingu i oby nie zaszczanego w okolicach Bordeaux, ale tam nic nie byłego wartego godnego uwagi. Nawet tam sanitarka wyglądała gorzej, zatrzymałem się na pauzę w okolicach La Rochelle i się wykąpałem oraz wypiłem browarek aby następnego dnia ruszać i idę spać. Do Pau zajechałem w porze obiadowej, ale tamtejsi magazynierzy szybko rozładowali naczepę i pozwolili zostać na pauzę.
Udało się ogarnąć powrót do kraju a dokładnie Strzelce Krajeńskie. Ustawiłem się na stanowisko załadowcze przy firmie i tam załadowali 6,5 ton palet na cała naczepę, załadunek trwał około godziny-góra dwie. Potem wyruszyłem w drogę, Trasa przez Belgię landami, żeby potem wyjechać na niemiecką autobane i szło to całkiem sprawnie, a potem od Świecka zostało 120 km na rozładunek. Rozładowałem się około godziny 11:00 i rozładunek poszedł szybko i legancko oraz cofnąłem się na miejsce gdzie mogłem sobie poogarniać w kabinie i tak zeszło ponad 4-dniowa trasa z Hiszpanii do kraju. Teraz czekam aż mnie załadują do Chorwacji a potem znowu jakaś Francja ale to tylko przelot, głównie stała linia Big Grin

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Mam nadzieje że się podobało, zostaw łapkę, podziękuj albo skomentuj. Do następnego, Strzała!

19/03/2021 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
 Podziękowań: scaniar410 , Drax.
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Transroztocze | Twój partner z Zamojszczyzny - Aras. - 19/03/2021 08:43 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa