Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 głosów - 3.2 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Separatystyczne foty pewnego Mazura
Autor Wiadomość
mazurski_separatysta Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Mazury
Liczba postów: 521
Dołączył: 30/01/2020
Reputacja: 6
Podziękował: 279
Podziękowano mu 615 raz(y)
Post: #53
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Słowem wstępu - wszyscy wiemy co się dzieje po wschodniej stronie naszych granic więc nie będę wygłaszał jakieś mowy, po prostu bądźmy ludźmi i nie bądźmy obojętni. Zachęcam do wspierania ofiar wojny na wszelkie sposoby, nawet kupnem specjalnego DLC z którego dochód w całości idzie na pomoc Ukraińcom. Podrzucam również namiary na zrzutkę do której sam wrzuciłem kilka groszy - https://zrzutka.pl/5xkp36.

Dobrze więc, koniec słusznej agitacji i czas na fotorelację.

Do Norwegii za bezcen


Image

Chłodny marcowy poranek, wszędzie mgła i ogólnie brak chęci do życia. Załadowany 18 tonami jabłek zestaw powolnie i nieco ospale opuszczał siedzibę firmy. Celem było norweskie Andalsnes, gdzie miejscowi rybacy wyławiali dla mnie ryby z którymi miałem zamiar wrócić do Polski.

Image

Z każdą godziną było coraz lepiej - coraz lepsza widoczność, więcej słońca i więcej chęci do pokonywania następnych zakrętów. Druga kawa podniosła mnie nie tylko na duchu ale również dodała sił witalnych. Szybko przejechałem wojewódzką "179" potem "178" by w Wałczu wjechać na dziesiątkę w kierunku Stargardu a potem Szczecina.
Image

Image

Image

Image

Następnie wskoczyłem na ekspresową trójkę i ruszyłem w kierunku Świnoujścia gdzie miałem pokonać Morze Bałtyckie promem. Zostałem uchwycony przez spottera, najwyrażniej komuś spodobał się mój holenderski styl.

Image

Już dojeżdżałem do Świnoujścia - jechałem wzdłuż torów ulicą Barlickiego. Miałem okazję, podobnie jak za czasów dzieciństwa, postać przy zamkniętym szlabanie i policzyć wagony, które niestrudzenie ciągnął Gagarin.

Image

Image

Dojechałem na prom i mogłem wypocząć. Czekała na mnie już Szwecja, gdzie swoją podróż miałem rozpocząć w Trelleborgu.

Image

Skandynawię pokonywałem nocną porą a szkoda bo jej widoki są nadwyraz urokliwe. Nie mniej jednak jestem tu aby pokonywać kilometry a nie przyglądać się każdemu pagórkowi, klifowi lub innemu stawowi. Przejeżdżałem obok kilku ciekawych miejsc jak np. most Svinesund, który łączy Szwecję z Norwegią.

Image

Image

Image

Image

Image

Nad ranem dojechałem do Lillehammer, gdzie musiałem odbyć pauzę. Cały dzień przespany i mogłem późnym popołudniem ruszyć w dalszą drogę. Do miejsca docelowego zostało mi ok. 260 km trasy krętymi ścieżkami więc musiałem zabrać się do pracy.

Image

Image

Image

Image

No i udało się dojechać w nocy. Teraz już tylko poczekać do rana aby mogli mnie rozładować i jadę po świeżą, atlantycką rybkę która niedługo trafi na wasze stoły.

Image

A teraz jestem wam winiem małe wyjaśnienie - skąd taki tytuł? Ano Virtual Speditor z którego korzystam do planowania tras uznał wraz z grą, że za taki wyjazd mogą mi zapłacić 600 euro. Trochę śmieszne pieniądze no ale cóż - mam nadzieje, że stratę odrobię na powrocie do kraju.

„Kiedy wrócą ptaki do mazurskich gniazd, Ruszaj tam, gdzie już żeglarze płyną szlakiem gwiazd.”

13/03/2022 09:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Ziom , Tedy , Pablo1985a8
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura - mazurski_separatysta - 13/03/2022 09:44 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa