Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 głosów - 3.2 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Separatystyczne foty pewnego Mazura
Autor Wiadomość
mazurski_separatysta Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Mazury
Liczba postów: 521
Dołączył: 30/01/2020
Reputacja: 6
Podziękował: 279
Podziękowano mu 615 raz(y)
Post: #85
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Cukiereczek


Image

Było słoneczne popołudnie w Alzacji – zatłoczony Strasbourg i moja maszyna. Stałem już na załadunku firmy Posped Alsace i na rampie byłem załadowywany 19 tonami cukru, które miały trafić do fabryki napojów gazowanych Kolico w hiszpańskiej Murcji. To oznacza, że czekało mnie ok. 1700 km trasy do pokonania. Dobrze zjadłem, wypiłem kawę i mogłem zaczynać trasę.

Image

Opuszczenie stolicy Alzacji nie odbyło się bez problemów – sam wyjazd z miasta trwał o wiele dłużej niż sobie zakładałem a to wszystko z powodu potężnej kraksy, która miała miejsce na obwodnicy. Nie mniej jednak potem udało już mi się ruszyć i pędziłem A35 w kierunku Miluzy, gdzie przeskoczyłem na A36. Na wysokości Dijon zjechałem na Lyon i już dalej grzałem w kierunku Morza Sródziemnego.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Przejeżdżałem przez Lyon, piękne miasto położone nad Rodanem. Widziałem wiele ciekawych budowli jak wjazd do tunelu Fourvière czy Musée des Confluences.

Image

Image

Image

Dalej już było coraz łatwiej i coraz piękniej. Jechałem autostradą wzdłuż linii brzegowej Morza Śródziemnego – aż trudno pomyśleć, że nie tak dawno zachwycałem się niemieckim Bałtykiem.

Image

Image

Za Perpignan zacząłem się zbliżać do granicy hiszpańskiej i voila – Viva Espana! Pauza na La Jonquerze a potem nocny przejazd przez obowdnicę Barcelony. Z każdym kilometrem zbliżałem się coraz bardziej do miejsca docelowego a klimat przestawał być europejski a zaczynał się robić afrykański – nie dziwota, że w Hiszpanii często kręcono westerny!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nad ranem już nieco zaspany dojechałem do Murcji, kilka skrzyżowań oraz rond i byłem już na rozładunku.

Image

Image

Image

A na koniec – dziękuję każdemu kto dodaje komentarze oraz plusuje moje wpisy, to wiele dla mnie znaczy i czasami to tylko dzięki wam pokonuje wirtualne kilometry aby mieć materiał na relację.

„Kiedy wrócą ptaki do mazurskich gniazd, Ruszaj tam, gdzie już żeglarze płyną szlakiem gwiazd.”

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14/04/2022 07:38 AM przez mazurski_separatysta.)
13/04/2022 09:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Matekones , Ziom , Tedy , Pablo1985a8
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura - mazurski_separatysta - 13/04/2022 09:43 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa