Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 głosów - 3.2 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Separatystyczne foty pewnego Mazura
Autor Wiadomość
mazurski_separatysta Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Mazury
Liczba postów: 521
Dołączył: 30/01/2020
Reputacja: 6
Podziękował: 279
Podziękowano mu 615 raz(y)
Post: #216
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura
Dziś obiecana fotorelacja z trasy po dłuższej przerwie.
Zapraszam do oglądania, czytania i komentowania!

Cytat:
Załadunek: Przedsiębiorstwo Pudliszki
Rozładunek: Punkt przeładunkowy przedsiębiorstwa Alainé, Aurillac (FR)
Towar (masa): Keczup (15 ton)

Image

"Znów się spotykamy przyjacielu" - tak brzmiały moje pierwsze słowa jak zobaczyłem DAFa po dłuższej pauzie. Był trochę zakurzony i zaniedbany ale na mojej twarzy pojawił się szczery uśmiech jak włożyłem kluczyki do stacyjki i przywróciłem silnik do życia. 510-konny Paccar ryknął jakby już wiedział, że czekają go długie kilometry przygód jak za starych dobrych czasów. Karcher, tankowanie na Orlenie i po podpięciu, również już znanej Wam, chłodni Chereau ruszyliśmy w niedługą, bo liczącą 60km, trasę do Pudliszek z bazy w Śmiglu.

Nałożyłem kapelusz, czarne okulary, białą koszulę i można ruszać w liczącą ponad 1600 km autostradową przygodę!

Image

Na miejscu byłem w niedzielne popołudnie, trochę zmęczeni i nie palący się do pracy magazynierzy zaczęli zabierać się do swoich obowiązków w czasie kiedy ja poszedłem dopełniać formalności z papierami. Ładunek 15 ton keczupu był załadowany późnym wieczorem, po jego zabezpieczeniu wygodnie rozsiadłem się w fotelu i ruszyłem [S5] w kierunku Poznania. Po dojechaniu do obwodnicy stolicy województwa wielkopolskiego wskoczyłem na [A2] i popędziłem w kierunku Świecka.

Image

W kabinie oprócz dźwięków silnika przygrywa sobie zespół Kasabian. Niech was nie zmylą te czerwone burdelówki - w mojej szoferce zawsze jest grzecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Image

Nocne trasy mają to do siebie, że są przyjemne - nie za duży ruch pozwala na płynne przemieszczanie się jednakże nocna aura nie sprzyja robieniu zdjęć ʕ ͡° ʖ̯ ͡°ʔ
Tak czy inaczej po przekroczeniu Odry dosyć szybko znalazłem się na Berliner Ringu i pojechałem dalej prosto na Południe. Jechało się niezmiernie miło, Paccar z open pipem grał swój koncert przy akompaniamencie mruczenia ThermoKinga, którego "miałem" za sobą. Nad ranem, już lekko zmęczony, przystanąłem na obowiązkową ale i zasłużoną pauzę.

Image

Dalsza droga prowadziła mnie przez [A4], która dosyć zgrabnie stała się [A5]. Minąłem po swojej prawej Frankfurt nad Menem i pojechałem dalej prosto wzdłuż granicy francuskiej, którą ostatecznie przekroczyłem na wysokości Miluzy. Francja - mój klimat i ukochane drogi. Przyzwolenie na te skromne 10 km/h więcej sprawiło, że jazda dawała jeszcze więcej frajdy a ja pokonywałem kolejne kilometry z jeszcze większym uśmiechem na twarzy.

Image

Image


Image

Przejazd dalej prowadził przez Lyon i Clermont-Ferrand ale postanowiłem, że będę starał się o tytuł pracownika miesiąca i zamiast dalszej jazdy płatną autostradą zjechałem na tzw. nacjonalkę. Z tymi tytułami to nie na poważnie - pozdrawiam bossa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Image

Prawda jest taka, że uwielbiam zwiedzać, chociażby zza kierownicy. Wybór ścieżki okazał się jak najbardziej słuszny. Miasteczka, wzgórza i lasy cieszyły moje oczy z każdym pokonanym zakrętem.

Image

Ostatni etap jazdy to francuska [A75] - oblężona lecz na szczęście w kierunku Paryża a następnie [N122] już do Aurillac. Przejazd przez samo miasto nie należał do najłatwiejszych. Liczne roboty drogowe utrudniały sterowanie pojazdem i generowały poważne korki - straciłem dobrą godzinę jednakże miałem i tak spory zapas czasowy. Ostatnia prosta przez ciasną uliczkę, manewry pod rampę i voila!

Image

Image

Image

Image

Ja idę na popołudniową kawę do jednej z lokalnych kawiarni a magazynierzy niech rozładowują palety pełne polskiego keczupu. Kolejna na rozpisce - słoneczna Hiszpania. Tymczasem!

„Kiedy wrócą ptaki do mazurskich gniazd, Ruszaj tam, gdzie już żeglarze płyną szlakiem gwiazd.”

28/08/2023 09:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: skix0 , Bozo , Ziom
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Separatystyczne foty pewnego Mazura - mazurski_separatysta - 28/08/2023 09:16 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa