Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - 3.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozważania gracza Euro Trucka
Autor Wiadomość
UberMobiljusz (Mobilek) Offline
Prisoner of the Highway
***
ViP

Skąd: Skawina, Małopolskie
Liczba postów: 104
Dołączył: 24/03/2019
Reputacja: 9
Podziękował: 327
Podziękowano mu 343 raz(y)
Post: #34
RE: Rozważania gracza Euro Trucka
(10/10/2021 06:15 PM)Ballino napisał(a):  Na jakiej podstawie uznałeś, że płatne mody są nielegalne? Otóż jak ktoś chce to robić dobrze to sprzedaje modele czy inne modyfikacje w pełni legalnie. Jak dla mnie jest to nawet dobre rozwiązanie i jestem za tym aby więcej osób pobierało opłaty jakby nie patrzeć za swoją pracę. Rynek jest wolny, są modele gorsze i lepsze. Nikt nie każe płacić za szajs ale za dobrze zrobione modyfikacje powinny być pobierane opłaty.

Generalnie, to Michał mnie uprzedził i wyczerpał temat swoim postem, ale od siebie mogę jeszcze dodać kilka słów odnośnie tego, co napisałeś w ostatnim zdaniu.

Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację, w której niemal każdy pobiera pieniądze za swoje mody. Mamy mnóstwo płatnych modów - jedne gorsze, inne lepsze. Ceny ustalają twórcy. Każdy celuje jak najwyżej, żeby jak najwięcej zyskać. W dodatku większość będzie uważała swoje mody za dobrze zrobione, mimo iż takie nie będą. W tym momencie na scenę wjeżdża Pan Kazek, który ulepił swoją pierwszą ciężarówkę w Blenderze. Jego model ledwo działa, nie wygląda zbyt pięknie i ma mnóstwo błędów, ale za to Kazek jest specem od marketingu. Jest tak dobry, że potrafi sprzedać długopis człowiekowi, który nie potrafi pisać. Siłą rzeczy w takiej sytuacji znaleźliby się również klienci na ten szajs. Do tego sporo osób znalazłoby łatwy sposób na zarobek i takiego szajsu byłoby jeszcze więcej niż jest teraz. (Aktualnie, gdy dominują darmowe mody, to ludzie przynajmniej się starają, bo wiedzą, że żeby się przebić, to muszą zrobić coś, co jest po prostu dobre.) Wystarczyłby właśnie dobry marketing, na co przykład można znaleźć patrząc chociażby na pewne zjawisko, które zadziało się na rynku gier kilkanaście miesięcy temu. Poza tym, tak jak napisał Michał - musiałbyś płacić za każdą pierdołę, którą teraz masz za darmo.

Ja, tak jak pisałem wcześniej, również jestem zdania, że twórcom należy się chociażby małe wynagrodzenie za trud włożony we wzbogacanie tych gier w nową zawartość, ale do tego droga powinna według mnie wieść przez dobrowolne wpłaty, a nie przez wymuszone bulenie. Oprócz tego, trzeba też pamiętać, że nie każdy twórca, to uczciwy twórca, a osobom nieuczciwym nie dałbym złamanego grosza.

PS: Pan Kazek to postać fikcyjna, wymyślona na szybko i nie mająca związku z żadną żyjącą, bądź nie, osobą.

Image
11/10/2021 01:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno , MATAMET , Ziom , Tedy
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 04/10/2021, 05:12 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 04/10/2021, 09:21 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - Tedy - 05/10/2021, 01:19 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - UberMobiljusz (Mobilek) - 11/10/2021 01:12 AM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 13/10/2021, 06:59 AM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 14/10/2021, 09:00 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa