Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - 3.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozważania gracza Euro Trucka
Autor Wiadomość
Ballino Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 333
Dołączył: 06/10/2013
Reputacja: 8
Podziękował: 13
Podziękowano mu 823 raz(y)
Post: #46
RE: Rozważania gracza Euro Trucka
(13/10/2021 06:47 PM)UberMobiljusz (Mobilek) napisał(a):  
(13/10/2021 03:35 PM)Ballino napisał(a):  Gratis to uczciwa cena? ?
Otóż źle zrozumiałeś moje dwa posty. Zarabianie na modyfikacjach dla mnie jest słuszne. O ile jest to warte swojej ceny i sam dla kontrastu podałem przykład madstera, któremu ludzie placa za shit. Po drugie jest takie stare przysłowie. Rob to co lubisz i niech Ci za to placa. Ale nijak ma to się z etatowa praca jako tworca modyfikacji do gry. Bo większość z nas traktuje to jako hobby, ,abawe i przyjemnosc. A praca to już obowiązek, terminy i pewnego rodzaju rygor. Porównałeś ats do ets2. Skoro siedzisz więcej w ats to sam powinieneś wiedzieć, że tamta gra ma bardziej hermetyczne grono moderow i dosłownie za wszystko trzeba płacić.. czyz nie? Na tym polega wolność gospodarki. Możesz sprzedawać zgnite jabłka za 200 zł ale jak klient ma choc trochę rozumu w głowie to pójdzie do gospodarza obok i kupi świetne jabłka za pół ceny. Rownie dobrze możecie korzystać z darmowych modyfikacji albo wcale i nikt wam tego nie będzie miał za złe. Ale nie mówcie, że płatne mody są zle.

Ty moje chyba też źle zrozumiałeś. Nigdzie nie napisałem, że gratis to uczciwa cena zawsze i wszędzie, ani że wszystkie płatne mody są złe. Jednak w wielu przypadkach płatne mody nie są warte tyle, ile sobie za nie życzą. O czym też sam piszesz. Tak, większość z nas, w tym ja, traktujemy modowanie jako hobby, zabawę i przyjemność. I również się zgadzam, że gdyby stało się to pracą, to już wchodzą obowiązki, terminy i rygor. Nie zgadzam się z kolei z tym, że w ATSie za wszystko trzeba płacić. Kompletna bzdura. Owszem, są niektóre naprawdę porządne, płatne mody pokroju dźwięków od ZeeMods, ale akurat one mają odpowiednio dopasowaną cenę do jakości zawartości i nie łamią prawa autorskego, bo póki co dźwięki silników jeszcze nie są licencjonowanym utworem. Czy ATS ma bardziej hermetyczne grono modderów? Z jednej strony tak, ale to nie zmienia faktu, że i tam zdarzają się pomyleńcy, jak wszędzie. Na pewno Polska społeczność jest mniej liczna w jego przypadku. Możesz próbować jawnie sprzedać zgniłe jabłka za 200 złotych, ale jak je ładnie zapakujesz i zrobisz klienta w konia, to i tak je sprzedasz. Tak właśnie często operują ludzie, którzy sprzedają mody. Co z tego, że klient ma trochę rozumu w głowie (Choć często ludzie go nie mają, o czym już sam wcześniej pisałeś, jak i również pisałeś tutaj twierdząc, że ludzie płacą Madsterowi za shit, więc znowu sam sobie przeczysz.), skoro zostanie oszukany i naciągnięty na absurdalną cenę?

"ale jak klient ma choc trochę rozumu w głowie to pójdzie do gospodarza obok i kupi świetne jabłka za pół ceny"

Najwidoczniej wszyscy kupujący reworkedy są debilami Smile

Od samego początku utrzymuje zdanie, że jak ktoś ma trochę oleju w głowie to nie da się zrobić w konia Wink Na tym polega ten świat, za naiwność się płaci. Dlatego warto przed zakupem czegokolwiek zapoznać się z danym towarem i chociażby spuytać o opinie innych kupujących Smile.

13/10/2021 07:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 04/10/2021, 05:12 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 04/10/2021, 09:21 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - Tedy - 05/10/2021, 01:19 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - Ballino - 13/10/2021 07:41 PM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 13/10/2021, 06:59 AM
RE: Rozważania gracza Euro Trucka - buwek - 14/10/2021, 09:00 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa