Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabliczki Extra
Autor Wiadomość
Dvch Offline
Vip
***
ViP

Skąd: Stary Sącz
Liczba postów: 54
Dołączył: 31/05/2013
Reputacja: 5
Podziękował: 139
Podziękowano mu 163 raz(y)
Post: #1
Tabliczki Extra
(10/08/2014 05:26 PM)basti73 napisał(a):  Modyfikacja dodaje trzy wersje podświetlanych tabliczek na podszybie z możliwością wstawienia własnych grafik nawet dla laika, posiada definicje do wszystkich aut scs-u i kilku najpopularniejszych (Daf XF i Scania R by 50k, Scania 4, Scania V8, F.S.C. Star 200, Peterbilt 389, Kenworth T660) oraz wszystkich autorstwa mojego i MTP. Chętnie dorobię definicje do innych aut, jeśli w komentarzach wyrazicie zainteresowanie i podacie linki modów.

Image

Image

Testowane na 1.11.1
Autor: basti73


Pobieranie Modyfikacji:


Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .

Zezwalam na wynoszenie na inne fora pod warunkiem podania autora.

Zachęcam tych, którzy skorzystają z modyfikacji i wykonają własne tablice (instrukcja poniżej) do wstawienia w komentarzach fotek waszych arcydzieł Smile



--- Instrukcja ---

Dla zaawansowanych:

Pliki dds tablic znajdują się w katalogu "Textury" i mają kolejne nazwy "tablica_1;2;3" odpowiadające w warsztacie akcesoriom o nazwie "Tablica 1;2;3".

Dla laików:

Potrzebne:
-program graficzny (polecam dla tych co grafiką się nie bawią prosty, funkcjonalny i darmowy "Paint.Net")
-konwerter DXT5 (najprostszy, łatwy i darmowy "DXTBmp"

Ważne info:
-plik wynikowy "*.dds", który musimy wstawić do moda składa się z dwóch warstw; główna (grafika) i kanału alfa (czarno-biały), który decyduje o tym która część grafiki ma być podświetlona w grze a która nie (biały-świeci, czarny-nie świeci) i dla uproszczenia, aby nie tworzyć tego kanału alfa można robić tabliczki z czarnym tłem (patrz na fotki, tablica środkowa), lub z czarną grafiką/napisem (patrz tablica kierowcy), a jeśli chcemy stworzyć tablicę w pełni kolorową, ale żeby nie cała była podświetlona (patrz tablica pasażera) to musimy stworzyć kanał alfa, który decyduje co jest podświetlone a co nie, jeśli go nie zrobimy to cała tablica będzie podświetlona.

Wykonanie:
- W programie graficznym tworzymy nowy arkusz o wymiarach "1024x256", i jest to nasza tablica na której malujemy/tworzymy naszą grafikę/napis itd. Gotowe arcydzieło zapisujemy w formaie "bmp" i nadajemy mu nazwę "tablica_1".
-Jeśli nie tworzymy kanału alfa (patrz info powyżej), to odpalamy konwerter i otwieramy w nim nasz plik "tablica_1.bmp" i zapisujemy jako dds ustawiając typ na "DDS DXT5".
-Jeśli tworzymy kanał alfa to zostając w programie graficznym przerabiamy korzystając z funkcji programu nasz obraz na wersję czarno-białą pamiętając o tym, że te elementy obrazu które mają być podświetlone przerabiamy na białe, a nie świecące na czarne i tak zpreparowany obraz zapisujemy również w formacie "bmp" i nadajemy mu nazwę np. "tablica_1_alfa". Odpalamy konwerter i otwieramy nasz plik "tablica_1.bmp", następnie w funkcjach programu wybieramy "Alfa/Import Alfa Channel" i wybieramy nasz plik "tablica_1_alfa.bmp", akceptujemy/zatwierdzamy i zapisujemy jako dds ustawiając typ na "DDS DXT5".
-Gdy mamy już gotowy plik "tablica_1.dds" otwieramy w np. winrar nasz mod i wchodzimy do katalogu "Textury" gdzie znajdują się pliki "tablica_1.dds", "tablica_2.dds" i "tablica_3.dds" i przenosimy nasz nowo stworzony plik "tablica_1.dds" na okno winrara z tymi trzema plikami i w oknie które wyskoczy wybieramy "metoda kompresji - bez kompresji" i zatwierdzamy.
-Tablice drógą i trzecią tworzymy analogicznie pamiętając tylko o nazwach odpowiednio "tablica_2" lub "tablica_3"
-W grze mamy w warsztacie w akcesoriach nasze tablice jako "Tablica 1", "Tablica 2" i "Tablica 3".


Poradnik - Jak dopisać Tabliczki Extra do swojego trucka.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28/07/2018 06:40 PM przez Darson.)
18/08/2014 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Damixen , Kukasz , dandy1978 , Michal_Z_gno , Wawrzyn5252 , Rrudolf , .:KoxTrucker:. , Kurdianeł , err1911 , sylwester6200 , PLAYER , Szymuś. , darex2521 , wojson
bilon2222 Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 4
Dołączył: 22/08/2014
Reputacja: -3
Podziękował: 0
Podziękowano mu 0 raz(y)
Post: #2
RE: Tabliczki Extra
link nie działa
13/11/2014 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Darson Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: UK
Liczba postów: 1,314
Dołączył: 18/06/2011
Reputacja: 183
Podziękował: 296
Podziękowano mu 1295 raz(y)
Post: #3
RE: Tabliczki Extra
Link poprawiony.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
ZAKAZ KOPIOWANIA SKINÓW MODÓW MOJEGO AUTORSTWA NA INNE FORA BEZ MOJEJ ZGODY.
CPU Intel Core i7 2600K @ 3.40GHz Technologia Sandy Bridge 32nm
RAM 16.0GB 2-Kanałowy DDR3 @ 665MHz
Grafika G246HL (1920x1080@60Hz) 4095MBNVIDIA GeForce GTX 970 (MSI)
Płyta Główna Foxconn H67M-S/H67M-V/H67 (CPU 1).
13/11/2014 11:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Truck.pl
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #4
RE: Tabliczki Extra
próbuje zrobić własną tabliczkę według instrukcji i nic Sad
czy mógłby ktoś zrobić filmik jak te tabliczki zrobić Pytajnik Smile
29/12/2014 02:47 PM
Odpowiedz cytując ten post
kacpero1050 Offline
<3 Scania & Audi <3
***
ViP

Skąd: Wach [WOS]
Liczba postów: 418
Dołączył: 11/08/2014
Reputacja: 18
Podziękował: 328
Podziękowano mu 193 raz(y)
Post: #5
RE: Tabliczki Extra
Proszę bardzo:



Nie ukrywam że liczę na "+" Smile

Говорят что крадут на Кавказе невест
И за кражу невест не берут под арест
Говорят что друзей там умеют ценить
Там без дружбы большой очень трудно прожить
Image
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29/12/2014 03:16 PM przez kacpero1050.)
29/12/2014 03:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: dandy1978 , trucker2020 , Michal_Z_gno , arek0999
Truck.pl
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #6
RE: Tabliczki Extra
WIELKIE WIELKIE WIELKIE dzięki kolego Smile Smile Smile
29/12/2014 05:19 PM
Odpowiedz cytując ten post
wujek600kv Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: Łowicz/Płock
Liczba postów: 50
Dołączył: 28/11/2014
Reputacja: 0
Podziękował: 0
Podziękowano mu 5 raz(y)
Post: #7
RE: Tabliczki Extra
ja robie wedlug tej instrukcji i nawet zwykle tablice bez alphy mi nie wychodz a bo tło na trucku jest cale czarne :/
07/02/2015 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Truck.pl
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #8
RE: Tabliczki Extra
koledzy a ja mam taki problem że Mam wersję 1.16.2s i tabliczki mam zrobione miodzio i wgl. ale działają one tylko po włączeniu świateł drogowych tzw. długich i jak włączę kierunki to migają mi razem z nimi na pomarańczowo. Może ktoś się orientuję co trzeba zmienić w definicji czy coś. Bardzo proszę o pomoc Smile Smile
26/02/2015 03:15 PM
Odpowiedz cytując ten post
.:Seba11:. Offline
Mopar Enthusiast
****
Trucker

Skąd: Polska
Liczba postów: 1,768
Dołączył: 04/05/2014
Reputacja: 67
Podziękował: 342
Podziękowano mu 2444 raz(y)
Post: #9
RE: Tabliczki Extra
Bo SCS skopało jeden mat w dds. i dlatego Wink
26/02/2015 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Truck.pl
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #10
RE: Tabliczki Extra
czyli nie będzie ta tabliczka chodzić poprawnie PytajnikPytajnik
26/02/2015 03:27 PM
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa