Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w sprawie komputera.
Autor Wiadomość
Matey. Offline
Vel.Jelonek
**
Użytkownik

Skąd: Sochaczew
Liczba postów: 94
Dołączył: 10/07/2014
Reputacja: 9
Podziękował: 95
Podziękowano mu 165 raz(y)
Post: #1
Pomoc w sprawie komputera.
Cześć muszę kupić nową spawarkę Wink,ktoś mi doradzi czy opłaca mi się za te pieniądze zakupić owy sprzęt ?!.

Image

Image
20/09/2014 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
A$AP
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #2
RE: Pomoc w sprawie komputera.
Jeżeli to jest komputer który planujesz kupić to niestety albo ktoś Cię w konia robi albo po prostu to pierwsza lepsza oferta.
Zacznijmy od końca, zasilacz czarna lista, do nagrywarki nic nie mam, karta graficzna raczej do biura niż do pokoju kogoś kto lubi pograć w np. ETSa, obudowa istny piekarnik, do dysku w sumie zastrzeżeń też nie mam, do tego lepiej brać coś ze stajni Intela(zresztą tutaj jest nie najnowszy socket).
To w sumie tyle, jak chcesz to postaram się coś do tej kwoty ogarnąć.
20/09/2014 10:19 PM
Odpowiedz cytując ten post
Matey. Offline
Vel.Jelonek
**
Użytkownik

Skąd: Sochaczew
Liczba postów: 94
Dołączył: 10/07/2014
Reputacja: 9
Podziękował: 95
Podziękowano mu 165 raz(y)
Post: #3
RE: Pomoc w sprawie komputera.
Jeśli byś mógł bym był wdzięczny Wink .

Image
20/09/2014 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
random_passanger Offline
Niedzielny gracz
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 220
Dołączył: 27/08/2013
Reputacja: 64
Podziękował: 323
Podziękowano mu 416 raz(y)
Post: #4
RE: Pomoc w sprawie komputera.
Zgodzę się z kolegą powyżej.Co do AMD będę tylko niezgodny bo AMD nie ma złych procesorów tylko stoi w cieniu Intela ale 2 rdzenie to już dzisiaj troszeczkę za mało.Karta graficzna może i mogłaby być gdyby nie to że ma szynę 128-bitową.Mój Radeon 290X OC ma 512-bitową a druga karta ASUS 5870HD ma 1GB DDR5 i 256-bitową szynę pamięci.Do reszty nic nie mam ale spójrz na przykład na to:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/zasila...74819.html

Ten zasilacz jest bardzo dobry i obiecujący przyszłościowo gdybyś zmieniał podzespoły.A ten co podali mógłby zarżnąć Twoją maszynę-tego byś nie chciał. Smile
20/09/2014 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
A$AP
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #5
RE: Pomoc w sprawie komputera.
http://www.morele.net/inventory/info/Nt6WcY/
albo
http://www.morele.net/inventory/info/xH2Ymi/
Stawiałbym raczej abyś dopłacił do drugiego bo masz od razu zasilacz dobry do upgrade'u.


Jeśli chcesz montaż za 1 zł i darmową wysyłkę: wrzuć razem z podzespołami do koszyka usługę montażu. (http://www.morele.net/montaz-komponentow...ow-266770/ )
W pole "Wpisz kod promocyjny" wpisz kod: VXW8NJNXKE.
21/09/2014 12:42 PM
Odpowiedz cytując ten post
brian007xxx
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #6
RE: Pomoc w sprawie komputera.
Hej.
Jeśli mam być szczery ten komputer który masz na fotce otwierajacej temat jest wart góra 1000zł.
Koledzy dobrze doradzają i warto się zainteresować taką konfiguracją jak ta A$AP z pierwszego linka, ale w tych pieniądzach radził bym kupić używany procesor.
Za 300zł kupisz już i3-3240 który jest widocznie szybszy od jakiegokolwiek nowego kupionego w tych pieniądzach.
Płyta główna oczywiście musi być nowa, bo to najważniejszy element, zaraz po zasilaczu który też musi być co najmniej ze średniej półki.
Ram też może być używka, lecz tu się niewiele zaoszczędzi.

Jeśli więc chcesz koniecznie wszystkie nowe części skorzystaj z oferty kolegi A$AP'a, jeśli nie, mogę Ci pomóc dobrać części z mojej propozycji.

Jedna uwaga, pamięci do konfiguracji A$AP'a mogą być niżej taktowane (1333MHz), bo 1600MHz przy tej konfiguracji nie będą w pełni wykorzystywane.
cos takiego bym proponował RAM GoodRam DDR3 4GB 1333Mhz CL9.

........................

Poszperałem trochę i mam dla Ciebie coś takiego:

Procesor- i3-3240 (2x3.4GHz) [do kupienia z allegro używany 300zł] albo i3- 2130 też w tej cenie (troche mniejsza wydajność ale za to mniej się grzeje co jest ważne dla procesora.
Karta graficzna- MSI GTX 460 CYCLONE OC 1GB [z allegro używana do 300zł]
Płyta główna- Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. lub wersja oszczędnościowa Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Pamięć RAM- Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Zasilacz- Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Dysk Twardy- Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Obudowa do tego jakakolwiek. Łączna kwota na taki zakup to ok 1300zł a różnica w wydajności i jakości sprzętu jest porządna.
Gdybyś chciał dołożyć do tego 100zł masz lepszą płytę główną albo dysk 1TB... wedle życzenia oczywiście, choć ja bym w płytę inwestował.

Co najważniejsze masz otwartą drogę do modernizacji na przyszłość, pod to nawet i7 Ci wejdzie.

Sebek - rozumiem Twoją obronę AMD, lecz ja straciłem do nich zaufanie po tym jak miałem problemy z kooligacją rdzeni w procesorze a kiedy kupiłem kartę graficzną mogłem ją wyrzucić od razu, choć sprzętowo była bardzo dobra... Sterowniki aktualizują co miesiąc, dwa... Żadna gra nie wykorzystała tej karty na 100% i w stosunku do słabszych kart Nvidii miałem mniej FPS :/
To był definitywny koniec mojej przygody z AMD dlatego do dziś odradzam takiego zakupu.
Poza tym Nvidia ma patenty do świetnych rozwiązań jak PhysX czy Cuda. AMD może im pięty lizać Smile
21/09/2014 01:02 PM
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc w wyborze komputera Kamil 1 1,687 20/05/2017 07:26 PM
Ostatni post: Kamil
  Pomoc przy składaniu komputera. Marcin26 4 1,851 27/12/2016 04:31 PM
Ostatni post: Marcin26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa