Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modelarstwo z Matiasem00
Autor Wiadomość
Matias00 Offline
Mofia Złotych Tondemiorzy
****
Trucker

Skąd: WZY
Liczba postów: 348
Dołączył: 27/10/2013
Reputacja: 13
Podziękował: 536
Podziękowano mu 409 raz(y)
Post: #1
Modelarstwo z Matiasem00
Yoo zapraszam do czytania wypowiadania itp.Jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

Zakładam z relacją na temat modeli do sklejania. Od końca grudnia 2014r klepię DAF'a w skali 1:24 firmy Itelerii. Model sklejam jak mam czas i w oczekiwaniu na komputer. Model ma parę wad i zalet. Jedną z wad jest rama od DAF'a 95 a nie 105. Nie będę wymieniał wszystkich zalet i wad bo prezentuję relację ze sklejania a nie recenzje. A teraz do rzeczy DAF'a chcę zrobić na delikatny NL ostatnio spodobał mi się ten styl. Jakieś doświadczenie tam doświadczenie mam z małymi modelami czołgi,samoloty 1:72. Brat też coś tam składa ale głównie militaria a że posiada jakieś narzędzia i jest na tyle miły by się nimi podzielić. Farbki jakimi będę malował model to Vallejo Model Color i podkłady firmy CITADEL Chaos Black i Skull White. Modele składam klejem marki Revell Contacta Profefesional. W razie pytań zapraszam na GG/PW. Będę starał się aktualizować na bieżąco ale nie pamiętałem danych starego Flickr'a i musiałem założyć nowego. Model będzie w takim malowaniu jak ten DAF. Model aktualnie czeka na pomalowanie ramy na kolor czarny został już położony pokład Chaos Black teraz kolor właściwy. Farba będzie kładziona natryskiem z aerografu. To było przedstawienie tematu i zapraszam do opisu zdjęć i etapów budowy. [Zdjęcia nie są najwyższych lotów bo są robione telefonem i tak dopiero ostatnio zmieniłem ustawienia aparatu bo robił słabsze co widać na początku.]
Nie będę wstawiał wszystkich zdjęć po kliknięciu na nie można wejść na mojego Flickr'a i obejrzeć wszystkie.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Tutaj sklejone poduszki czekają na montaż
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Koła świeżo wycięte z wyprasek, musiałem usunąć wszystkie nadlewki i zadziorki.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Częściowo wyczyszczone łączenie elementów tylnego zawieszenia po przejechaniu paznokciem nie może być uskoku itp.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Sklejone koła z pozakładanymi gumami na przymiarkę. Same opony muszę potraktować papierem około 60 aby usunąć garby i nadlewki i nadać im naturalny wygląd. Same felgi będą malowane w kolor srebrny albo szary tego jeszcze nie wiem są już pokryte podkładem Skull White.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Nie daję wszystkich fotek tak jak pisałem i nie wszystkie są na Flickr'u na chwilę obecną mam około 50 zdjęć z czego 20 już pokazałem reszta niebawem bo co za dużo to nie zdrowo Big Grin.

Ahh bym zapomniał dać wersji na której będę się wzorował kolorystycznie. Łapcie zdj
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. by Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść., on Flickr
Bajo.

19/01/2015 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Aras. Offline
: )
*****
Pomocnik

Skąd: Ordynacja Zamojska !
Liczba postów: 2,908
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3076 raz(y)
Post: #2
RE: Modelarstwo z Matiasem00
Piękny model, poczekam na efekt końcowy :E

19/01/2015 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bajos Offline
Stary wyjadacz
****
Trucker

Skąd: Wałbrzych
Liczba postów: 681
Dołączył: 29/06/2014
Reputacja: 32
Podziękował: 572
Podziękowano mu 1265 raz(y)
Post: #3
RE: Modelarstwo z Matiasem00
Dużo pracy jeszcze przed tobą ale życzę wytrwałości Smile

Image

"Trzeba umieć żyć żeby umrzeć trzeba umieć umrzeć by żyć"
19/01/2015 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,095
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34087
Podziękowano mu 15536 raz(y)
Post: #4
RE: Modelarstwo z Matiasem00
Model dobrej firmy więc powoedzenia przy sklejaniu Smile


Ps. Też muszę kiedyś sobie jakiś model skleić bo zabieram się za to od jakiegoś czasu ale mam charakter lekko sknerowaty i z ciężką ręką bym musiał wydać te 100 - 150zł na model (wolę jak pieniądze sobie leżą na koncie bo jest to milsze dla oka) Tongue

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
19/01/2015 03:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iśmik Offline
król
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 559
Dołączył: 18/11/2013
Reputacja: 12
Podziękował: 395
Podziękowano mu 655 raz(y)
Post: #5
RE: Modelarstwo z Matiasem00
Ujdzie ten Daf :E
19/01/2015 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matias00 Offline
Mofia Złotych Tondemiorzy
****
Trucker

Skąd: WZY
Liczba postów: 348
Dołączył: 27/10/2013
Reputacja: 13
Podziękował: 536
Podziękowano mu 409 raz(y)
Post: #6
RE: Modelarstwo z Matiasem00
(19/01/2015 03:23 PM)Michal_Z_gno napisał(a):  Model dobrej firmy więc powoedzenia przy sklejaniu Smile


Ps. Też muszę kiedyś sobie jakiś model skleić bo zabieram się za to od jakiegoś czasu ale mam charakter lekko sknerowaty i z ciężką ręką bym musiał wydać te 100 - 150zł na model (wolę jak pieniądze sobie leżą na koncie bo jest to milsze dla oka) Tongue

Modele w tej skali do najtańszych nie należą. Koszt takiego modelu to 150 złoty + farby + podkłady + narzędzia (pędzle, pęsety, szpatułki, + szpachlówki papiery ścierne itp. Na chwilę obecną wydałem 150 zeta na model + 50 za jeden podkład (biały) czarny ma brat a raczej miał :E Bo na model poszła puszka białego i czarnego czyli 250 złoty + 4 farby do aerografu 32 zł więc droga zabawa ale czy warta jedni uznają mnie za dekla bo to kupa kasy wszystko staram się kupować albo do spółki z bratem.
_______________________________________
Czy ja wiem czy taka długa droga ? Nie chyba już połowa za mną teraz czekam aż brat skończy sesję i pokaże mi sztukę malowania natryskiem podoklejam resztę części ramy (zbiorniki, tylne zawieszenie) pomaluję koła. Jedynie czego nie skleję to siodła z ramą z prostego powodu. Tak mogę dopasować kąt pod jakim będzie umieszczone siodło a jak skleję to amen naczepy nie dopasuję wysokością względem DAF'a. Piszcie pytania chętnie odpowiem. Dzisiaj postaram się dać kolejne 20 zdjęć.

19/01/2015 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Matias00 Offline
Mofia Złotych Tondemiorzy
****
Trucker

Skąd: WZY
Liczba postów: 348
Dołączył: 27/10/2013
Reputacja: 13
Podziękował: 536
Podziękowano mu 409 raz(y)
Post: #7
RE: Modelarstwo z Matiasem00
Sory za PPP

Kolejna porcja fotek zaległych jeszcze z końca zeszłego roku. Aktualnie DAF stoi na własnych kołach ma pomalowany kocioł w połowie jedną warstwą i jeden pomost roboczy w 100% pomalowany. Ale teraz opiszę zdjęcia.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Wszystkie części wnętrza wycięte i zaczynamy zabawę ze szlifowaniem papier ścierny 1000, pilnik, i skalpel.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Pierwsze pasy wnętrza.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Wszystkie części były już gotowe do malowania podkładem więc puszka w dłoń i heja. Aktualnie wnętrze leży nie pomalowane w pudełku i czeka na skończenie ramy w 95%.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Sklejony katalizator, skrzynia biegów z wałem i zbiorniki jeszcze schną. Aktualnie pomalowane podkładem i farbą Vallejo Black natryskiwaną z aerografu.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Tradycyjnie piszcie z pytaniami na GG,PW,FB chętnie wyjaśnię co i jak na miarę możliwości


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25/01/2015 11:53 PM przez Matias00.)
25/01/2015 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Matias00 Offline
Mofia Złotych Tondemiorzy
****
Trucker

Skąd: WZY
Liczba postów: 348
Dołączył: 27/10/2013
Reputacja: 13
Podziękował: 536
Podziękowano mu 409 raz(y)
Post: #8
RE: Modelarstwo z Matiasem00
Joł! Trochę odkop ale co tam :E

Zapraszam na foto relację z budowy Scanii 143H 6x2 jak i kilku innych modeli które mam na warsztacie (Golf Mk1, Porsche 911 930 Turbo, i DAFa 105 SC) Pomijam kilka samolotów które gdzieś tam czekają.
Wracając do Scanii, założenia są proste:
model w kolorystyce z pudła (wiadomo wzbogacam),
okablowanie silnika + ramy,
drobne dodatki do wnętrza i ogólna delikatna waloryzacja

Na dzień dzisiejszy udało mi się przygotować i skleić ramę + kawałek przedniego zawieszenia. Tu niestety nie obeszło się bez drobnej wpadki rama delikatnie klawiszuje (ok. 1mm) mam nadzieję, że po skończeniu zawieszenia i założeniu kół model będzie stał prosto. Plan na jutro to przygotować silnik i dokończyć ramę i przygotować je do podkładu. Na koniec łapcie fotki i do zobaczenia.

Aa no zapomniał bym może opiszę mój warsztacik

Podkładka to mata samogojąca od Olfy wymiar A4
Skalpel to Excel K1 + 5 ostrzy
Papiery ścierne różnej gradacji od p80 do p1500
Pilniki Vallejo 60/100, 240/400, 600/1000
Pędzelki Vallejo
Work Painting Stand Set od Tamiya
Taśmy maskujące od Tamiya zwykłe papierowe i elastyczne

No i chemia:
Klej to: Tamiya Extra Thin Cement i Revell Contacta Professional Mini
Szpachlówka: Tamiya White Putty
Podkłady to gama Surfacerów od Gunze (Mr.Hobby) Szary 500, 1200, biały 1500 i czarny 1500
Farby jakich używam to: Tamiya seria X i XF, Creative Colors, Vallejo Model Color, Games Color i Air, Metalizery od AK Interactive z serii Xtreme Metal
Lakiery bezbarwne to Crative Colors 2K - ClearGloss Coat i Vallejo Satin Varnish
Pigmenty suche: Ammo Mig
Płyn do Kalkomanii od Microscale i Tamiya: MicroSol, MicroSet, Mark FIT
Maskol również od Microscale: MicroMask
Washe i Panel Linery: Tamiya Panel Line Accent Color - Black i Ammo Mig
Rozcieńczalniki jakimi pracuję to woda, X20A, Lacquer Thinner, Mr.Color Leveling Thinner Zmywacz do Farb Akrylowych (Tamiya, Mr.Hobby (Gunze), Wamod)

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Jak pojawi się zainteresowanie tematem to pokażę inne modele z warsztatu, w drodze do mnie jest jeszcze jeden model Scanii tylko 4 Serii. W planie jest jeszcze parę klasycznych aut Wielkiej Siódemki

30/09/2021 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: PiotrNMR , UberMobiljusz (Mobilek) , Ziom , legutek22 , Michal_Z_gno
PiotrNMR Offline
Vip
***
ViP

Skąd: Mrągowo DK16
Liczba postów: 138
Dołączył: 29/08/2014
Reputacja: 2
Podziękował: 169
Podziękowano mu 304 raz(y)
Post: #9
RE: Modelarstwo z Matiasem00
Fajna sprawa, czekam na więcej.
30/09/2021 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Matias00
Matias00 Offline
Mofia Złotych Tondemiorzy
****
Trucker

Skąd: WZY
Liczba postów: 348
Dołączył: 27/10/2013
Reputacja: 13
Podziękował: 536
Podziękowano mu 409 raz(y)
Post: #10
RE: Modelarstwo z Matiasem00
Witajcie Moi mili, od dwóch dni w przerwie od Scanii walczę też z poprzednim projektem czyli Dafem 105 w Space Cabie, ów model jest na warsztacie od 2014 roku i na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć że zbliżam się do końca walki. :E

Właśnie skończyłem malować elementy wnętrza. Malowałem farbami Crative Colors serii Interior Paints kolorami Signal Gray, Signal Black i Beige Brown. Farby bardzo przyjemne w nakładaniu lejemy prosto do aerografu i malujemy. Ciemny szary uzyskałem poprzez wymieszanie czarnego z szarym w stosunku 1:1. Pozostało mi jeszcze do pomalowania 2x łóżko i kolumna kierownicy + sama kierownica i drobne elementy których aerografem nie pomaluję no i nałożenie kalkomanii i washa.

Prócz pomalowanie wnętrza pomalowałem podkładem (Mr.Srufacer 1200 + Mr.Color Leveling Thinner wymieszane w stosunku 1:1 1 bar) kilka elementów w tym pomosty robocze, skrzynia biegów z wałem filtr powietrza i jakieś pozostałe drobnostki.

Felgi, wcześniej za podkładowane czekały na położenie czarnej farby (Tamiya X-1), która ma nadać głębi i być dodatkowym podkładem dla koloru stali lub aluminium (Xtreme Metal)

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01/10/2021 08:17 PM przez Matias00.)
01/10/2021 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: UberMobiljusz (Mobilek) , Ziom , legutek22 , Michal_Z_gno
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [MODELARSTWO]Truck's by Klocuu kacpero1050 5 2,858 24/05/2015 11:56 AM
Ostatni post: Repcakssab
Lightbulb WASZE HOBBY (MODELARSTWO) .:KOWALSKI:. 48 24,510 09/03/2015 12:50 PM
Ostatni post: GrakuPL

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa