Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopiowanie miast
Autor Wiadomość
WGawrył
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #1
Kopiowanie miast
Witam. Przepraszam, że tak prosto z mostu i bez przywitania na forum, ale przypiliło mnie na modowanie, a że początkujący mocno jestem, to potrzebuję pomocy.Smile

Otóż, chcę sobie dodać kilka miast, i dodaje je w definicjach itd., wszystko działa, tylko jak dochodzi do stawiania modeli i dróg, to wychodzi mi to nijako. Znaczy się, nie mam zmysłu architekta i co tu dużo mówić, miasta są obrzydliwe. Wpadłem więc na pomysł, żeby sobie przekopiować miejscowości, które już istnieją. Nie wiem, czy się jasno wyraziłem: znajduję Lublin, zaznaczam cały jego obszar, ctrl +c, wybieram miejsce dla nowego miasteczka, ctrl + v, zmieniam nazwę na docelową. I teraz pytanie, co jeszcze trzeba zrobić, żeby to działało? Wiadomo, firmy takie jak w Lublinie, to mam, salony mam, tylko czy to nie będzie w jakiś sposób się gryzło?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
04/05/2015 08:18 AM
Odpowiedz cytując ten post
krysio992
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #2
RE: Kopiowanie miast
Witam. Jeżeli miasto zostało poprawnie dopisane ważne tutaj także aby była wpisana marka z salonu taka jaka jest na mapie, a także firmy zostały przydzielone do nowego miasta to powinno wszystko działać. Jeszcze pamiętaj żeby jak już skopiujesz i wkleisz znajdź punkt "camera point" wejdź w proporcje i zmień nazwę miasta na swoje
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
camera point to ten punkt
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Ps; W razie problemów pisz śmiało sam miałem ich tyle że teraz na większość znam odpowiedź. Pozdrawiam Big Grin
04/05/2015 10:15 AM
Odpowiedz cytując ten post
WGawrył
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #3
RE: Kopiowanie miast
Dziękuje za odpowiedź i od razu spieszę z nowymi pytaniami.Smile
Mianowicie, nowe państwa, czyli co zrobić, żeby dodać do ETS np. Białoruś, czy Rosję? Trzeba tworzyć jakąś definicję jak w przypadku miast? Gdzie są tekstury flag?
I przejścia graniczne, o ile Unia to nic, bo Schengen, ale na wschód trzeba by było takowe stworzyć. W jakimś modzie widziałem rozwiązanie, że były to przejście płatne, czyli wjeżdża się na płatny odcinek i zaraz potem wyjeżdża, co ma spełniać rolę kontroli granicznej. I pytanie, jak to zrobić?Smile
I podczas pracy doszedł kolejny problem. Gdy wklejam sobie miasto na teren, który wcześniej wypełniłem jakąś tam trawką, to niestety wpada ono pod ziemię. Pytanie, jak skorygować tę wysokość?
04/05/2015 12:29 PM
Odpowiedz cytując ten post
krysio992
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #4
RE: Kopiowanie miast
A więc tak po kolei:
1. Nigdy nie robiłem nowego państwa ale na pewno trzeba robić definicje zobacz sobie
w wypakowanym defie (def->country i tam masz jakieś definicje)
2. Co do flag to New Item->Mover następnie klikasz Item Proporties i wybierasz flag_man albo flag_country tekstury masz w wypakowanym base poniżej przykładowa ścieżka do flagi Polski /model/mover/flag_showroom_pl.dds i sobie edytujesz
3. O tym przejściu granicznym nie mam pojęcie może niech się wypowie ktoś mądrzejszy
4. Podnieść miasto możesz na 2 sposoby zaznaczasz całe miasto(bez trawki którą dodałeś) i klikasz "F6", drugi sposób to robisz to samo z zaznaczeniem klikasz "H" i trzymając jakiś element miasta myszką podnosisz lub obniżasz teren.
Pozdrawiam
04/05/2015 03:15 PM
Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: sewcio65
bisson1976
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #5
RE: Kopiowanie miast
(04/05/2015 08:18 AM)WGawrył napisał(a):  Witam. Przepraszam, że tak prosto z mostu i bez przywitania na forum, ale przypiliło mnie na modowanie, a że początkujący mocno jestem, to potrzebuję pomocy.Smile

Otóż, chcę sobie dodać kilka miast, i dodaje je w definicjach itd., wszystko działa, tylko jak dochodzi do stawiania modeli i dróg, to wychodzi mi to nijako. Znaczy się, nie mam zmysłu architekta i co tu dużo mówić, miasta są obrzydliwe. Wpadłem więc na pomysł, żeby sobie przekopiować miejscowości, które już istnieją. Nie wiem, czy się jasno wyraziłem: znajduję Lublin, zaznaczam cały jego obszar, ctrl +c, wybieram miejsce dla nowego miasteczka, ctrl + v, zmieniam nazwę na docelową. I teraz pytanie, co jeszcze trzeba zrobić, żeby to działało? Wiadomo, firmy takie jak w Lublinie, to mam, salony mam, tylko czy to nie będzie w jakiś sposób się gryzło?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
Witaj. To Cię przypiliło na kopiowanie miast a nie na modowanie.
Ja tam w sumie , krótko moduję , zaczynałem od 1 uliczki , potem od własnej bazy , po 2 miesiącach edytowałem pierwsze miasto w ME.
Dzisiaj po roku czasu robię własna mapę i jedno Ci powiem nie trzeba mieć zmysłu architekta żeby robić miasta , wystarczy dobra mapa papierowa i ggogle street viev jeżeli chcesz podejrzeć jakiś kawałek obszaru który chcesz budować.
Co do robienia nowych państw, miast , firm to zawsze warto zajrzeć jak wyglądają takie definicje w oryginale. Powodzenia w budowaniu ...
04/05/2015 05:23 PM
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa