Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z pamiętnika (początkującego) króla szos - thotka !
Autor Wiadomość
thotek
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #1
Z pamiętnika (początkującego) króla szos - thotka !
Chciałbym na początek napisać kilka zdań o mojej firmie oraz podzielić się z Wami próbką pierwszych wrażeń z wirtualnej podróży tirami.

Sorki za średnią jakość zdjęć - jest to spowodowane faktem, iż na codzień gram na średnich parametrach graficznych (mój komp jest dość wiekowy, więc trudno mu zmagać się z wysokimi parametrami). Ale postaram się na przyszłość w trakcie robienia zdjęć do relacji robić fotki przy wysokich parametrach.

AltaRoads Corp.

Moja nowa firma, powstała nie wiadomo dokładnie kiedy (około 2,3 dni temu) i jest debiutantem na europejskim rynku spedycyjnym. Znakiem rozpoznawczym firmy są ciężarówki marki Mercedes Actros (póki co) o kolorze pomarańczowym metalic (gdzieniegdzie z domieszką ciemnej pomarańczy). Siedziba firmy mieści się w Szczecinie, a na razie właściciel posiada na własność jedną ciężarówkę i jeden garaż. Tworzenie loga firmy jest aktualnie w toku, a obecny budżet firmy wynosi ok. 20 tysięcy euro.


Trasa nr. 1
Drezno (Niemcy) - Magdeburg (Niemcy)


No i ruszyliśmy z własną firmą ! Jako że jestem początkującym spedytorem, to ja musiałem się na początku ubiegać o względy firm, dla których wykonywać będę zlecenia. Dzwoniłem jak dotąd do trzech firm (TradeAux, Transinet oraz eAcres) z propozycją przewiezienia ładunku. Spośród trzech firm szansę postanowiła mi dać jedynie ta ostatnia. Podjechałem więc na farmę w okolicach Drezna, aby z szefem firmy ustalić warunki przewozu.

Dowiedziałem się, iż mam do przewiezienia 19-tonowy ładunek mleka w proszku. Godzina była dość wczesna, było około 9 rano. Przewidywany czas dojazdu do Magdeburga wynosił 3 godziny, a płaca około 7 tysięcy euro. Z braku innych alternatyw i dość dobrego wynagrodzenia jak na początek zdecydowałem się przystać na tę propozycję. Myślę, iż jest to dobry start w moją karierę spedytora. Doczepiłem więc naczepę i z włączonym radiem oraz uśmiechem na twarzy ruszyłem w Niemcy.


Nasz merc wśród pól prezentuje się dość okazale, nieprawdaż?
Image

Okolice Lipska - bardzo malownicza okolica. Co prawda rodzaj drogi wymagał sporego ograniczenia prędkości (do 60 km/h) ale byłem gotowy jechać wolniej, by delektować się tym wspaniałym widokiem, pełnym złotych pól i zielonych drzew.

Image

Udało mi się także uchwycić dość fajnie wyglądający zakręt, pokazując trucka w całej okazałości. Przed nami las iglasty
Image

Przejechałem już większość drogi, gdy obok siebie spotkałem kolegę po fachu - ale już nie w Mercu a w Renówce Smile
Image

Magdeburgu nadjeżdżam !
Image

Koniec trasy - naszego merca czeka odpoczynek Smile
Image

Jak Wam się podoba ? Jest to mój pierwszy raz - jestem więc otwarty na dobre komentarze, jak również na krytyczne Smile
15/08/2015 08:09 PM
Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
MAD MAX Offline
F U R Y - R O A D
****
Trucker

Skąd: Łódź
Liczba postów: 4,178
Dołączył: 23/12/2014
Reputacja: 195
Podziękował: 2204
Podziękowano mu 2840 raz(y)
Post: #2
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy
Fajny wstęp i opis fotki też niczego sobie

Powodzenia

Wykrzyknik Wykrzyknik
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
15/08/2015 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thotek
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #3
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy
Dzięki za miłą opinię Smile

Dzisiejsza relacja będzie trochę dłuższa, z większą ilością zdjęć. Mam nadzieję, że zainteresuje się nią więcej osób niż ostatnio Smile


Trasa nr. 2
Düsseldorf (Niemcy) - Luksemburg (Luksemburg)

Muszę przyznać, że zaczynam sobie coraz lepiej radzić. Ostatni dowóz mleka w proszku do Magdeburga okazał się sporym sukcesem. Gdy spotkałem szefa firmy odbierającej ładunek, był on bardzo zadowolony, że udało mi się dotrzeć z nim na czas i bez większych naruszeń. Jak się okazało, szef ma spore znajomości wśród prezesów innych firm. Jako dowód wdzięczności postanowił zadzwonić do szefów tych firm i polecić mnie i moje usługi oraz dać im rekomendację co do mojej firmy przewozowej.

To jest dobry początek mojej kariery, bo zaczyna słyszeć o mnie coraz więcej firm. Po wyjeździe z Magdeburga jeździłem trochę po Niemczech, wykonując zlecenia dla firm Posped oraz EuroGoodies (prezesi tych firm otrzymali rekomendacje). Wykonałem kilka zleceń i udałem się do miasta Düsseldorf, gdzie otrzymałem zaproszenie od szefa firmy Stokes (otrzymałem także kolejne zaproszenie od EuroGoodies, jednak aktualne oferty dotyczyły tylko Niemiec i nie były zbyt dobrze płatne - ok. 3000 euro, a ja przywykłem już do wyższych płac). Postanowiłem wjechać moim Mercedesem na plac przed sąsiednią firmą - Stokes. Szef firmy pochwalił mnie, że sporo dobrego słyszał od swojego przyjaciela z Magdeburga i postanowił zaproponować mi przewóz kilku ciągników rolniczych do Luksemburga. Zgodziłem się, jako iż byłem już w ładnych kilku miastach w Niemczech, a chciałem zobaczyć coś więcej. Była godzina 11:46. Na spotkaniu dostałem informację, iż podróż powinna potrwać około 4 godzin, a wynagrodzenie wynosi 6906 euro (o ile ładunek nie odniesie uszkodzeń). Na koniec spotkania szef życzył mi powodzenia, a ja udałem się najpierw do stacji kontroli pojazdów na przegląd (nie wyobrażam sobie podróży bez przeglądów na bieżąco) i nocleg, a następnie na plac w celu podczepienia przyczepy.


Krótko po załadowaniu naczepy - nasz merc gotowy do drogi Smile
Image

Wyjazd z firmy - trzeba być ostrożnym
Image

Żegnamy Magdeburg - czas w drogę !
Image

Nieco inna, ciekawa perspektywa - uchwycony pojazd z pobliskich pól
Image

Kierujemy się na Köln - należy umiejętnie skręcać by nie spowodować wypadku
Image

Szykuje się nam ładny dzionek Smile A ruch na autostradzie wcale nie taki duży.
Image

Prosto na most - jedno z bardziej różnorodnych miejsc w Niemczech Smile
Image

Czyżby za niedługo granica?
Image

Jeszcze w Niemczech - zatrzymujemy się na 15 minut. Ja na kawkę (której nie mam w zwyczaju pić, ale na tej stacji serwowali dobrą) a merc na wiadome załatwienie potrzeby Smile
Image

Trzeba powoli rozstawać się z Niemcami - ale to nic, czeka nas nowe doświadczenie Smile
Image

Przejazd kolejowy w Belgii - zdążymy przed pociągiem?
Image

Zmienia się nam powoli krajobraz wraz ze zmianą kraju - z dzikich lasów Germanii na złociste pola Belgii. I niech ktoś powie, że wszystkie kraje na jedno kopyto (bo i takie opinie o grze słyszałem) Smile
Image

Jeszcze jedna polna fotka - z wszechobecnymi wiatrakami Smile
Image

Uff ! Cel prawie osiągnięty. Już niedługo będziemy w stolicy Smile
Image

Miało być malowniczo - a czy jest, to niech każdy oceni w swoim sumieniu Smile
Image

Przystanek - miasto Luksemburg ! Już prawie koniec drogi Smile
Image

Zapraszam do komentowania, chwalenia i krytykowania Smile
16/08/2015 01:42 PM
Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
VresT Offline
LwG!
******
Moderator

Skąd: Z Polski
Liczba postów: 2,361
Dołączył: 04/06/2013
Reputacja: 148
Podziękował: 1813
Podziękowano mu 3186 raz(y)
Post: #4
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy
Opis ciekawie wymyślony,ogółem wszystko jest bardzo dobrze zrobione Smile

Image

Przed napisaniem posta zapoznaj się z regulaminem,bądź skonsultuj się z Administratorem lub Moderatorem, gdyż każdy post niewłaściwie napisany zagraża twojemu poziomowi ostrzeżeń.
16/08/2015 01:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aras. Offline
Pomocnik
*****
Pomocnik

Skąd: Zamojszczyzna!
Liczba postów: 2,909
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3077 raz(y)
Post: #5
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy
Rewelacja :E

16/08/2015 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rabtuś
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #6
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy
Panie, ale żeś przerysował Merca Big Grin

Image[/u]
16/08/2015 02:53 PM
Odpowiedz cytując ten post
thotek
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #7
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy
Miałem mały problem z utrzymaniem się na pasie Big Grin
Fajnie, że relacje się podobająSmile
16/08/2015 04:19 PM
Odpowiedz cytując ten post
thotek
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #8
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy
Witam ! Big Grin

W dniu dzisiejszym nie będzie relacji, ale za to kilka luźnych fotek z mojego wypadu do Poznania Smile


Bliźniak? Raczej daleki krewny Smile
Image

Podziwiamy piękne widoki Smile
Image

Takie tam kościółki i wioski w Niemczech Smile
Image

W życiu nie wszystko jest za darmo Smile
Image

Sielsko...bo polsko !
Image
17/08/2015 11:30 AM
Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Ania Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: zachodniopomorskie
Liczba postów: 4,675
Dołączył: 03/05/2013
Reputacja: 177
Podziękował: 2782
Podziękowano mu 5207 raz(y)
Post: #9
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy
Sielsko - bo polsko ! Ok
Fajna krótka relacja.Powodzenia i szerokości !

17/08/2015 11:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thotek
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #10
RE: Altair93 - Wrażenia z jazdy
Dziś również nie będzie bardzo rozbudowanej relacji - mogę tylko powiedzieć, że nadal namiętnie gram i dążę do rozwoju mojego przedsiębiorstwa Smile

Wybrałem się za to wczoraj do Wielkiej Brytanii (do której nawiasem mówiąc chyba prędko nie wrócę, miałem tam sporo pechowych przygód). Udało mi się jednak pstryknąć kilka niezłych fotek Smile Zwiedziłem też kawałek kraju robiąc około 2-3 kursów Smile


Oto gdzie na przykład wczoraj byliśmy Smile Kilka brytyjskich miast się zwiedziło Smile
Image

O ile się nie mylę, samochód po prawej to Land Rover. Cieszy mnie to, iż w grze została zapewniona typowość marek samochodów osobowych dla danego kraju Smile
Image

Roboty drogowe - jak się okazuje, nie tylko Polacy są w nich mistrzami Big Grin
Image

Nie mogłem się powstrzymać Smile
Image

No tak - niekiedy niedzielny ze mnie kierowca Big Grin
Image

Tak zakorkowanej drogi to chyba jeszcze w ETS2 nie widziałem Tongue
Image

Po dłuższym czasie trąbienia wyswobodzony z korka Big Grin
Image

Zapierające dech w piersiach brytyjskie krajobrazy - po mojej lewej stronie bezkresne morze...
Image

...a po prawej średniowieczny kamienny angielski kościół, których na Wyspach nie brakuje
Image

W tym momencie dojechałem do portu, wsiadłem na prom i niestety wywaliło mnie z gry. Musiałem więc dojechać do portu jeszcze raz Smile

Spokojnie, już niedaleko Big Grin
Image

Przepiękny krajobraz w okolicach Hull. Fotka niezbędna.
Image

I jeszcze jedno zdjęcie za mostem
Image

Wreszcie na kontynencie. I koniec tej niefortunnej jazdy lewą stroną Big Grin
Image

W okolicach Rotterdamu natrafiłem najpewniej na lotnisko
Image


Ogólnie odniosłem dziwne wrażenie, że jazda po Wielkiej Brytanii mi się bardzo dłuży. Miałem wrażenie, że 300 kilometrów na kontynencie przy podobnej prędkości pokonałem szybciej niż w UK.
18/08/2015 10:33 AM
Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa