Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komputer pod ETS2 do 1900 zł
Autor Wiadomość
Futrzaczek99
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #1
Komputer pod ETS2 do 1900 zł
Cześć!
Dobrałem ostatnio komponenty, do budżetowego blaszaka, który bez problemu uruchomi ETS2, w przyzwoitej jakości. Komputer jest bardzo mocno przystosowany do modernizacji.
Bardzo wiele "gotowców" z alledrogo, typowe "Do gier! Ruszy wszystkie najnowsze gry" Po 1. rusza na 10 fpsach, a po 2. po 4 latach w ogóle jest nie do użytku.
Ten komputer przeżyje nie jeden sprzęt.

Image

Image

Sercem komputera jest najwydajniejszy procesor APU (ze zintegrowaną grafiką) od firmy AMD. Jest to 4 rdzeniowy procesor pracujący z częstotliwością 3.7 GHz.
Gniazdo które obsługuje to FM2+.

Co prawda w BF4 na tym nie pogracie, ale odpala tytuły w stylu: ETS2, CS:GO, Minecraft na full detalach w 60 FPSach.

Procesor jest osadzonej na przyszłościowej dobrej jakości płycie od firmy ASUS.
Jest ona bardzo przyszłościowa, ze względu na to, że:
- bez problemu dołożycie ramu (ma ona 4 sloty DDR3, zamiast 2, które można spotkać w tanich płytach głównych
- ma najnowsze gniazdo procesora FM2+
- posiada 2 złącza PCI EX (x16 i x8/4) przezn. do montażu kart graficznych
- jest wyposażona w aż 8 (!) złącz SATA III do podłączenia dysków
- pracuje pod kontrolą najwydajniejszego chipsetu AMD A88

Pamięci RAM, z którymi współpracuje procesor, to zestaw 2 x 4 GB na najwyższej częstotliwości jaką obsługuje procesor i płyta główna - 2400 MHz.
Procesory APU potrzebują bardzo szybkiej i dużej pojemności pamięci, te spełniają oba te warunki.
Jest to zestaw Dual Channel, dodaje to ok. +5% wydajności, w porównaniu do pojedynczej kości.

Swoje dane możecie trzymać na szybkim dysku SSD, który oferuje najwyższe możliwe transfery w swojej klasie do 500 zł. Ma on co prawda tylko 250 GB, ale większość z was ma dyski ze starych komputerów.

Zrezygnowałem z dysku talerzowego, by zmieścić się w kosztach, a wziąć duży dysk SSD.

Wybrałem zasilacz modularny (z odłączanymi kablami, dla lepszego porządku w obudowie) o wystarczającej aż z nawiązką mocy (dla modernizacji) 530 W od firmy Thermal Take.
Zasilacz, to wbrew pozorom bardzo ważny podzespół. Większość komputerów na allegro jest wyposażona w zasilacze nieznanego pochodzenia, które często w najlepszym wypadku wysiadają po roku, jak nie eksplodują.

Całość zamknięta jest w estetycznej obudowie Silentum PC Gladius M20, która zapewni odpowiednio niską temperature dla waszego komputerka.

Cena całego komputera to 1866 zł + przesyłka z Morele + opcjonalne składanie (jeśli się na tym nie znacie) NIE POLECAM DAWAĆ DO SKŁADANIA JAKIMŚ FIRMOM INFORMATYCZNYM, bo oni to wam zrobią tak, że chyba będę musiał do was przyjechać i wszystko poprawić.

Link do koszyka na morele.net ->
http://www.morele.net/inventory/info/nEKwto/


Pozdrawiam!
11/12/2015 05:16 PM
Odpowiedz cytując ten post
Lisiarz Niedostępny
Trucker
****
Trucker

Skąd: Opole, PL
Liczba postów: 196
Dołączył: 20/08/2015
Reputacja: 42
Podziękował: 390
Podziękowano mu 387 raz(y)
Post: #2
RE: Komputer pod ETS2 do 1900 zł
Cześć,
Wystrzegaj się PC'tów z procesorami AMD - nie opłaca się. Są po prostu słabe.
Złożyłem tobie komputer z intelem. Co prawda 2 rdzenie ale lepsze
http://www.morele.net/inventory/info/yeqwYn/


Intel Core i5-3570K 4.5GHz // 16GB DDR3 1833MHz CL9 // Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB Windforce OC // SSD GoodRAM Iridum Pro 240GB // SSHD Seagate Firecuda 1TB 7200RPM // SSD Kingston A400 240GB // be quiet! System Power B9 600W // SilentiumPC Regnum RG4T // Windows 8.1 Pro 64-bit
11/12/2015 05:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kolakao Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: WZ
Liczba postów: 270
Dołączył: 29/12/2014
Reputacja: 8
Podziękował: 329
Podziękowano mu 218 raz(y)
Post: #3
RE: Komputer pod ETS2 do 1900 zł
Ten komputer, który 'złożyłeś' nie jest opłacalny, ponieważ procesor jest taki sobie, brak karty graficznej ( na zintegrowanej to można grać w pasjansa ) dokładanie ramu w przyszłości może nic nie dać bo procesor może nie wykorzystywać takiej ilości pamięci.
Ja bym odłożył tu jakąś sensowną szybką kartę 200-400 zł i można bawić się w nowsze gry.

POLTRANS GRUPA AGROPOL
11/12/2015 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzaczek99
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #4
RE: Komputer pod ETS2 do 1900 zł
Wiem jaka jest wydajność AMD, ale w kompie za 1900 zł, lepiej dać APU niż jakąś kartę gamingową GT705... Mówi Ci to technik informatyk.
AMD FX są słabe, i3 2rdz/4wątki jest lepsze niż 6 rdzeniowe amd, bo ma lepszą wydajność a mniej się grzeje, a 6 rdzeni to 3 rdzenie i 3 wątki.
11/12/2015 05:42 PM
Odpowiedz cytując ten post
Futrzaczek99
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #5
RE: Komputer pod ETS2 do 1900 zł
Za 200 zł czy za 400 zł, taką kartą to ja się mogę za przeproszeniem podetrzeć, a widać że się nie znasz. APU jest lepsze niż karta za 400 zł.
A to że jest nie opłacalny to tylko dla tego że ma APU? To jest komputer z przyszłością, kartę możesz dokupić, RAMu dołożyć, mieć 8 napędów, zasilacz pozwoli nawet na AMD FX 8350 z GTX970, a obudowa to wszystko pomieści i nie ugotuje. I dla czego niby procesor nie wykorzysta takiej ilości pamięci? Każdy procesor może wykorzystać 16 GB czy nawet 32 GB RAMu, poza tym to nie procesor wykorzystuje, tylko aplikacje, a nie wykorzystać to może 32 bitowy system.

PS. Radeon R7 250 za 400 zł nadaje się do grania w pasjansa. Procesor może nie wiele lepszy, ale za to jest taniej.
11/12/2015 05:43 PM
Odpowiedz cytując ten post
kolakao Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: WZ
Liczba postów: 270
Dołączył: 29/12/2014
Reputacja: 8
Podziękował: 329
Podziękowano mu 218 raz(y)
Post: #6
RE: Komputer pod ETS2 do 1900 zł
Fakt nie jestem informatykiem. Może jako zestaw do rozbudowy jest lepsze ale wolałbym kupić coś czym można się podetrzeć niż grać na zintegrowanej, nawet na i7.

POLTRANS GRUPA AGROPOL
11/12/2015 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matadrox Offline
Vip
***
ViP

Skąd:
Liczba postów: 149
Dołączył: 16/11/2011
Reputacja: 9
Podziękował: 107
Podziękowano mu 49 raz(y)
Post: #7
RE: Komputer pod ETS2 do 1900 zł
(11/12/2015 05:16 PM)Futrzaczek99 napisał(a):  Co prawda w BF4 na tym nie pogracie, ale odpala tytuły w stylu: ETS2, CS:GO, Minecraft na full detalach w 60 FPSach.
Gry, które wymieniłeś ruszą spokojnie na sprzęcie od 400zł do max 800zł. Owszem, może nie będzie to nowy sprzęt z gwarancją - wątpliwą zresztą - 24-mc, ale będzie. I będzie działał długo. Okazje takie mozna ustrzelić, że głowa mała, tylko trzeba się trochę wysilić.
11/12/2015 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzaczek99
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #8
RE: Komputer pod ETS2 do 1900 zł
Na sprzęcie za 400-800 zł to sobie możesz pograć na najniższych z 20 fpsów.
Po drugie, ktoś tu nie rozróżnia kart od intela i od AMD... A to, że nie masz żadnego doświadczenia z komputerami, nie powinieneś się wypowiadać.
Akurat zintegrowane karty AMD działają bardzo dobrze, wejdź na stronę http://www.cpuboss.com i porównaj najmocniejszą i7 (wujek google, albo ja pomogę i7 5960X lub coś w ten deseń) z moim procesorem, patrz na pole integrated graphics.

W ogóle, proponuję przeczytać Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. zanim cokolwiek skomentujesz.
11/12/2015 06:05 PM
Odpowiedz cytując ten post
matadrox Offline
Vip
***
ViP

Skąd:
Liczba postów: 149
Dołączył: 16/11/2011
Reputacja: 9
Podziękował: 107
Podziękowano mu 49 raz(y)
Post: #9
RE: Komputer pod ETS2 do 1900 zł
Uzyskuję ponad 60 - jednak w ogóle nie gram w ETS2, a za puszkę dałem nie całe 500zł. Ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym, aby raz: nie zamawiać sprzętu z sieci, a samemu pobiegać trochę po serwisach. Dwa jako rzeczywiście "technik - informatyk", powinieneś wiedzieć, że nie w nowości sprzętu sukces leży i zamawianiu go z ekhm... morele... Fakt, jakiś wyznacznik to może być.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11/12/2015 06:18 PM przez matadrox.)
11/12/2015 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Spajk
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #10
RE: Komputer pod ETS2 do 1900 zł
Taka płyta główna do takiej budy? Toż ja bym wolał już jakiegoś leciwego Intel Core'a kupić i lepszą płytę główną żeby mieć w przyszłości bazę do wymiany na i5/i7 O poborze mocy tego procka ze zintegrowaną grafą to już nawet nie będę wspominał, tak samo jak o tym jego odblokowanym mnożniku Tongue Także kolego radzę spojrzeć szerzej bo starasz się nam usilnie narzucić tutaj, że te Twoje zestawy są ósmym cudem świata Wink Że już o jednym śmiesznym dysku SSD nie wspomnę. 240 GB to Ci wystarczy co najwyżej do trzymania zdjęć, paru gier i dwóch folderów z muzyką.

A ten dopisek z firmami informatycznymi mnie rozbroił. Zapłacili Ci za takie (za przeproszeniem) włażenie w dupe morelom? Tongue U mnie informatyk w mieście poskładał kompa profesjonalnie, kolega miał komputer składany przez "fachowców" na morelach to podczas pracy wentylator tarł po idiotycznie rozłożonym okablowaniu wewnątrz.
11/12/2015 06:19 PM
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa